Προς το περιεχόμενο

Ολα ειναι ωραια στο Ελλαδιστάν....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιταξτε δεν θα εγραφα το θεμα αν δεν ειχα κανει την συγκριση μεταξυ online stores και ελληνικων καταστηματων.Δε θελω να διαφημισω οτι οτι οι ξενοι ειναι επαγγελματιες κτλ αλλα τουλαχιστον πρεπει να παραδεχτουμε οτι ειναι σε πολλα πραγματα πολυ μπροστα απο την ελληνικη αγορα.Πολλοι απο εμας που ασχολουμαστε ερασιτεχνικα με την μουσικη καθομαστε και βγαζουμε τα ματια μας να ψαχνουμε στα site για το πεταλακι η την κιθαρα που μας ενδιαφερει και πολλες φορες πεφτουμε σε εξοπλισμο που ο ελλην αντιπροσωπος δεν φερνει (και δεν ''σπρώχνει'') στην αγορα γιατι δεν πουλαει πολυ και δεν εχει ζητηση.Οι επαγγελματιες μπορουν να βρουν τροπους και να παρουν αυτο που θελουν πηγαινοντας ακομα και οι ιδιοι στο εξωτερικο στην αναγκη αφου ζουν απο αυτο που κανουν.Οι ερασιτεχνες ομως καθονται και στηνονται με τις ωρες στο ελληνικο ιντερνετ μπας και πετυχουν αυτο που θελουν εστω και μεταχειρο, και δωστου τηλεφωνα στην πατρα και μετα αθηνα και παει λεγοντας.Ειναι κριμα ομως να αγοραζεις μια κιθαρα π.χ ξεροντας οτι δεν θα βγαλεις δεκαρα απο αυτο και μετα απο καποιο καιρο οταν ζητησεις ενα εξαρτημα που σου επαθε ζημια αυτος που σου την εδωσε και λεγεται ''αντιπροσωπος'' να σου λεει ''δεν το εχω αλλα ουτε και το φερνω''.Εσυ επιμενεις και το παραγγελνεις και μετα απλα περιμενεις και περιμενεις.Ασπρισαν τα μαλλια μου κ ακομα περιμενω παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 228
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και θα θελα να στειλω μηνυμα στους κατασκοπους των εμπορων οτι ξερω ποιοι ειναι.για αυτο μην συνεχισουν για πολυ τα προβοκατορικα σχεδια τους.

 

:?: :?: :?: :?: :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε λίγα λόγια αν θέλεις να είσαι σωστός μαγαζάτορας πρέπει να κάνεις bypass τους εγχώριους αντιπρόσωπους!

 

Botiskt Αυτό δεν εννοείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φέτα είναι αγαθό πρώτης ανάγκης και πουλιέτε εύκολα.

 

Επειδή έγινε κάποια συζήτηση για την αναφορά μου στη φέτα, μάλλον δεν καταλάβατε τι εννοούσα: τις προ-τυποποίησης εποχές, υπήρχε σημαντική διαφορά ποιότητας από το ένα βαρέλι φέτας μέχρι το επόμενο. Ο καταναλώτης στεκόταν κριτικά απέναντι σε αυτό το φαινόμενο, όχι ιδιαίτερα πρόθυμος να αποδώσει ευθύνες στον μπακάλη του (το γνωστό επιχείρημα "φίλε, δεν είμαι μέσα στο βαρέλι"). Ήταν σαφές ότι υπήρχε ρίσκο στο να αγοράζεις φέτα, ρίσκο που έπαιρναν από κοινού ο έμπορος με τον καταναλωτή.

 

:wink:

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και θα θελα να στειλω μηνυμα στους κατασκοπους των εμπορων οτι ξερω ποιοι ειναι.για αυτο μην συνεχισουν για πολυ τα προβοκατορικα σχεδια τους.

 

Εγώ δεν θέλω να κρύβομαι άλλο: είμαι κατάσκοπος της Mercedes και θέλω να πουλήσω πορτοκαλιά Smart στους χουβαρδάδες (!) του noiz.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok.αυτο το ειπα γιατι μερικοι εδω περα εξυπυρετουν καποια συμφεροντα.και επειδη εγω ειμαι απο χωριο τι σημαινει το:quote=nickhigher?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και θα θελα να στειλω μηνυμα στους κατασκοπους των εμπορων οτι ξερω ποιοι ειναι.για αυτο μην συνεχισουν για πολυ τα προβοκατορικα σχεδια τους.

 

Εγώ δεν θέλω να κρύβομαι άλλο: είμαι κατάσκοπος της Mercedes και θέλω να πουλήσω πορτοκαλιά Smart στους χουβαρδάδες (!) του noiz.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok.αυτο το ειπα γιατι μερικοι εδω περα εξυπυρετουν καποια συμφεροντα.και επειδη εγω ειμαι απο χωριο τι σημαινει το:quote=nickhigher?

Δηλαδη? Δεν ηταν πασιφανες για το ποιος κανει διαφημιση? Εκτος αν πιστευεις πως τα "καρφια" κρατανε σημειωσεις για το ποιος ειπε τι και πανε και τα λενε στο αφεντικο τους! Εξαλλου ο wassted δεν ανεφερε κανενα καταστημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μαγαζια (επιχειρησεις)που εμπορευονται στην Ελλαδα μουσικο εξοπλισμο και οργανα,ξεπερνουν τα 20? :?

Να υπενθυμισω οτι υπαρχει περιπτωση καποιος να παραγγειλει ενα μηχανημα και να μην παει ποτε να το παρει?.. :roll:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που θελω να τονισω χωρις καμια δοση ειρωνιας ή εξυπναδας ειναι να απαξιωσουμε τελειως τους εμπορους για να χασουν τη γη κατω απο τα ποδια τους.μου εχει τυχει εμενα προσωπικα να μπω σε μαγαζι και ο υπαλληλος των 3 και 60 να με κοιταει με υφος αλλα και να μου μιλαει σαν να ηταν ο ροκαβλων,βεβαιως και ο εργοδοτης του το ιδιο,και στις απλες ερωτησεις ενος μελλοντικου πελατη να ξυνει τα α@@@@@ του γιατι τοσο ειναι το μυαλο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου