Προς το περιεχόμενο

recording - line6 toneport


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον.... Οπως εχω πει σκοπευω να κανω μια ολοκληρωτικη αναβαθμιση του εξοπλισμου μου, και αυτο συμπεριλαμβανει και το pc μου. Για recording στο σπιτι λοιπον χρειαζομαι ενα audio interface για να γραφω κιθαρα(μεσω του boss gt-8 που μαλλον θα παρω ), πληκτρα, φωνη και αν μου προκυψει και μπασακι. Ενας φιλος χρησιμοποιει το line6 toneport και μου εχει πει τα καλυτερα, εχω ακουσει και τις ηχογραφισεις του, πολυ ικανοποιητικες για home made. Ποια η γνωμη σας για το toneport αν το γνωριζετε σαν μηχανημα? Τι πιστευετε για το συνδυασμο του με το boss gt-8? Εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

Φιλαράκι αν και καθυστερημένα είναι super το UX2. Είναι όλα τα λεφτά έχει τα πάντα και το καλύτερο συνοδεύεται από το software Ableton 4 και γενικά μπορείς να φτιάξεις ένα μουσικό κομμάτι να ακούγεται τόσο καλά που δεν θα ξεχωρίζεις αν προέρχεται από επαγγελματικό studio. Είναι τόσο απλό στη χρήση του που τα κάνεις όλα τόσο γρήγορα και τόσο καλά που θα πάθεις την πλάκα της ζωής σου. Βασικά πληρώνεις τα απαραίτητα πχ χρησιμοποιώ και το cubase αλλά μόνο το 3% τελικά για μένα είναι χρήσιμο όπως και σε πολλούς άλλους, οπότε γιατί να πληρώνεις τζάμπα πράγματα που δεν θα χρησιμοποι’ήσεις γιαυτό παίρνεις το UX2 που έχει ότι χρειάζεται κάποιος για ηχογράφηση μπορώ να σου γράφω ώρες αλλά μάλλον καλύφτηκες …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου