Προς το περιεχόμενο

βαψιμο μπασου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον εχω βαλει στο μυαλο μου να βαψω εωα οργανο που εχω.το θεμα ινε οτι 8ελο να το κανω σαν να ειναι κα8ρεπτης δηλαδη να αντικατωπτριζει "ο,τι βλεπει".θελω να με ενημερωσει καποιος αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα κ που θα βρω χρωματα κλπ.την υπολοιπη διαδικασια ελπιζω θα την καταφερω.παντως αν δεν υπαρχει καθρεπτης δεν το κανω.

may the force be with us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μια προχειρη ιδεα, αλλα εφαρμοσιμη

ειναι να αγορασεις καθρεφτάκια που βάζουν στις ντισκο-μπαλες και να τα κολλήσεις πάνω. Αφού πρώτα βγάλεις τη λάκα και γυαλοχαρτίσεις το όργανο μεχρι να γίνει λειο το ξύλο.

 

Αν δεν μπορεις να βρεις τα καθρεφτάκια, αγόρασε μια ντισκομπάλα και κόλλα από εκέι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις στο νού σου κάτι σαν την Crome Boy του Satriani τότε τα πράγματα μάλλον είναι δύσκολα καθώς (απ'όσο ξέρω...) το σώμα είναι από συνθετικό ξύλο πάνω στο οποίο κάθεται το χρώμιο... και κάποια μπάσα που έχει κατα καιρούς βγάλει η Ibanez (για κάτι nu-metal συγκροτήματα) είναι της σειράς Ergodyne, που είναι πάλι από συνθετικό...

If you can't do it with StingRay, maybe the problem isn't the bass..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόχειρη λύση αλλα μπορεί να έχει ωραίο αποτέλεσμα.

Μια άλλη λύση μπορεί να είναι να βρείς ενα σπρέϋ χρωμίου, να το βάψεις και μετά να περάσεις διάφανο βερνίκι. Βέβαια δεν ξέρω αν το βερνίκι θα πιάσει πάνω στο άλλο χρώμα καθώς και αν το χρώμιο που σου είπα έχει καλό αντικατωπτρισμό

 

Μπορεί να έχει στο νού του την Bad Horsie του VAI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το μπάσο σου δεν έχει κοιλότητες (είναι δλδ εντελώς επίπεδο στην επιφάνειά του) μπορείς να του κολλήσεις 1 καθρέφτη.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολο εγχείρημα, δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις σε καταστήματα με μπογιές, μπορεί να έχουν κάτι σε ασημί έντονο/μεταλλικό και να σε βολέψουν.

 

Έχεις σκεφτεί και ανάλογο κοστούμι για να βγαίνεις στην σκηνή; Αν όχι, σου έχω έτοιμη την λύση:

 

magas.jpg

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια αυτο με τον καθρεπτη μου ακουγεται καπως καραγκιοζιλικι.δυσκολη υποθεση πρεπει να ειναι παντως.μακαρι να γινεται ρε γαμωτο φανταζει τελειο στο μυαλο μου

may the force be with us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια έχω τη λύση...

 

 

Αλουμινόχαρτο και περισή υπομονη για να μην το τσαλακώσεις!!!! :D :D :D

 

Πέρα από την πλάκα δεν νομίζω ότι μπορέι να γίνει χωρίς καθρέφτες αυτό που ζητάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βασικά η λύση είναι αυτή:

 

http://www.jema-american.com/html/jema_dor.html

 

Αλλά δεν νομίζω ότι είναι κάτι που αξίζει να δοκιμάσει κανείς ερασιτεχνικά.

 

Ίσως βέβαια για κάποιο επαγγελματία που βάφει πολλά κομμάτια να αξίζει η επένδυση: (Νομίζω βάφοντας κανείς 5 σώματα έτσι, μπορεί να βγάλει τα λεφτά του)

 

The costs for a complete JEMA D'or kit, including spray guns, silver chemicals and a selection of lacquers will usually average around $1,500. Depending on the type products being finished, the kit will provide enough chemicals to finish hundreds to thousands of units.

 

Αν θέλετε, μπορώ να σας δώσω το κείμενο της σχετικής πατέντας και να προσπαθήσετε να φτιάξετε μόνοι σας τα χημικά.

 

Μόνο παρακαλώ: Γράψτε τις εκρήξεις και τα εγκαύματα σε video και ανεβάστε τα για να διασκεδάσουμε όλοι μαζί. :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου