Προς το περιεχόμενο

Hammett


xilokopos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ρε forensick σορυ ρε φιλε....καποιες φορες φευγουμε απο το Noiz ή απο το Ιντερνετ,.....

Λοιπόν βαλε και μενα ΜΕΣΑ!!!!

ΣΥΜΦΩΝΩ!!!!

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps: ειμαι ο μονος που του αρεσει to brave new world?

Και μένα...Ίσως το καλύτερο reunion album

 

Ενας και εγώ!! :D :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι τι ξέρεις ρε μ@λ@κα;

 

8O 8O 8O 8O 8O 8O

 

Ωπ....ΑΜΑΝ!!!!!!

 

Τι έγινε ρε φίλε; Τι ήταν αυτό;; Δε μ 'άρεσε....Ούτε εσένα θα σου άρεσε ε;

 

 

Και για να σου απαντήσω στην ερώτησή σου ξέρω ότι εκτός από ένα ΤΟ ΠΟΛΥ άλμπουμ των Maiden άλλο δεν έχεις ακούσει οπότε θα έπρεπε σε τέτοιες συζητήσεις να το βουλώνεις και να μη μιλάς.....ΟΚ;

 

 

Α' date=' κοίτα να μάθεις καλά το σόλο του Reincarnation μη φάμε ντομάτες στο live.... :wink:[/quote']

 

 

 

 

Ρε μεγάλε Παναγίωτη είπαμε να πούμε καμία βλακία, εσύ τι τραβας το σκοινι δηλάδη, με ξέρεις και από χτές :roll: :?: .Οκ, σου έδωσα λίγο αέρα, έ και συ μη το χέζεις.

 

 

Τώρα για την βρισια ήμουν πολύ εκνεύρισμένος και γι'αυτο την έγραψα.

 

Ζήτω sorry στα υπόλοιπα μέλη :oops: :oops: :oops:

 

 

EDIT: Και δεν το κατάλαβα αυτο 8O 8O 8O 8O 8O 8O θεώρεις ότι είσαι σωστός με αυτο που είπες :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά όποιος λέει ότι οι maiden πάιζουν τα ίδια' date='η δεν ακούει τι λέει η δεν ακούει maiden.φιλικά πάντα...[/quote']

 

Δεν σε πίανω, θέλεις να πείς ότι επείδη δεν γουστάρω και πολύ τους maiden σημαίνει ότι δεν τους έχω ακούσει, πάτε καλά εσυ και ο Παναγίωτης, για σοβαρευτείτε λέω εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως όταν δε γουστάρουμε μια μπάντα δεν πρόκειται να την ακούσουμε με την πρέπουσα προσοχή(λογικό είναι αφού δεν μας αρέσει) οπότε τα συμπεράσματα συνήθως είναι επιφανειακά.

 

Οι περισσότεροι που λένε ότι οι Maiden παίζουν τα ίδια είναι αυτοί που δεν τους γουστάρουν και πολύ και για να την πουνε στους άλλους οτι η μπάντες που γουστάρουν μαμανε :lol: :lol: :lol:

 

Y.Γ Mimis δεν πάει για σένα αυτό γενικότερα μιλάω απλώς βρήκα πάτημα :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μεγάλε Παναγίωτη είπαμε να πούμε καμία βλακία' date=' εσύ τι τραβας το σκοινι δηλάδη, με ξέρεις και από χτές :roll: :?: .Οκ, σου έδωσα λίγο αέρα, έ και συ μη το χέζεις. [/quote']

OK ας αρχίσουμε να βρίζουμε ο ένας τον άλλο και να λέμε "ντάξ' μωρέ μια βλακεία πετάξαμε, δεν έγινε και τίποτα....ήπιαμε δύο ποτήρια παραπάνω, μας ξέφυγε και μια κουβέντα...." Αν είναι έτσι να το ξέρω να το κάνω και εγώ πού και πού όταν έχω νεύρα με κάποιον....

 

Α' date=' κοίτα να μάθεις καλά το σόλο του Reincarnation μη φάμε ντομάτες στο live.... :wink:[/quote']

Δεν ξέρω αν κατάλαβες το νόημα της παραπάνω φράσης αλλά μάλλον κάπου σε ξέρω.....Ε δε μπορεί να σου πέταγα συνεχώς πως δεν ακούς Maiden και να μην ήξερα τίποτα.....Εντάξει Δημήτρη;

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά όποιος λέει ότι οι maiden πάιζουν τα ίδια' date='η δεν ακούει τι λέει η δεν ακούει maiden.φιλικά πάντα...[/quote']

 

Ε όχι κι έτσι ρε παιδιά. Οι Maiden όντως δε μου λένε πολλά, αλλά αυτό δε σημαίνει κάτι. Δε μου αρέσουν ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή τα τραγούδια τους μου ακούγονται υπερβολικά παρόμοια. Δηλαδή άμα δε μ'αρέσει ένα φαΐ επειδή έχει πολύ αλάτι δεν έχω δικαίωμα να πω ότι μου φαίνεται αλμυρό;;;

 

Πέραν αυτού, υπάρχει κάποια αμφιβολία ότι το υλικό των Metallica ή των Queen για παράδειγμα έχει πολύ περισσότερη ποικιλία απ'ότι των Priest, των Maiden ή των Motorhead? Ανεξαρτήτως του τι μας αρέσει περισσότερο (ούτως ή άλλως η ποικιλία δεν είναι ο σκοπός) αυτό είναι μάλλον γενικά αποδεκτό. Προφανώς μπορεί να σου τη σπάει που άλλαξαν οι Metallica, αλλά όλοι συμφωνούμε ότι άλλαξαν έτσι δεν είναι; Από την άλλη οι Maiden δεν έκαναν ποτέ τέτοια αλλαγή. ΔΕ ΛΕΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΚΟ (αν και για μένα προσωπικά είναι), αλλά αυτό δεν ισχύει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τεχνική δεν είναι το παν στο pop/rock/metal κ το ξέρεις.

 

Γιατί σε ποιο είδος είναι; Στην κλασσική; ¶λλο που τα έχουμε πάρει όλα στραβά. ¶λλο ένα κομμάτι ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ τεχνική' date=' και άλλο ΑΡΚΕΙ ΜΟΝΟ η τεχνική. Είναι αναγκαία συνθήκη, όχι ικανή ;)

 

H μαγεία είναι στο ότι όλοι έχουν το δικαίωμα της συμμετοχής, κουλοί ή όχι. Δεν σε περιορίζει κανείς κ δεν υπάρχουν κανόνες....

 

Νομίζω ότι βασικά δεν έχει να κάνει το είδος μουσικής, αλλά το ότι παίζεις δικό σου υλικό.

 

Η τεχνική είναι εργαλείο. Ο Harris έφτασε στο επίπεδο τεχνικής που του χρειαζόταν για να αναπτύξει τις ιδέες του. Το ίδιο κ ο Young.

 

O Pastorius απτην άλλη δεν επαναπαυόταν ποτέ. Ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του εξελίχθηκε.

 

ΟΛΟΣΩΣΤΟΣ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mέχρι και το Seventh Son οι Maiden πρόσφεραν πολλά και διαφορετικά πράγματα μέσω της δισκογραφίας τους...όποιος έχει ακούσει προσεκτικά αυτά τα άλμπουμ το διαπιστώνει πανεύκολα νομίζω....Από κει και πέρα (από seventh son και μετά) μπορεί να υπήρξε κάποιος κορεσμός συνθετικά ενώ με την επανένταξη του bruce και του Smith το 1999 η μπάντα απέκτησε τη χαμένη της φρεσκάδα βγάζοντας ένα από τα καλύτερα και πιο επιτυχημένα reunion albums του heavy metal....Πλέον μπορεί να μη βγάζουν masterpieces ή άλμπουμ με εντελώς φρέσκες ιδέες αλλά τουλάχιστον είχαν τα @@ να δηλώσουν πως μετά το 15ο στούντιο αλμπουμ τους (το επόμενο δηλαδή) αποσύρονται επισήμως γιατί πολύ απλά η μεταλ σκηνή ανήκει σε νέα ονόματα πλέον.....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου