Προς το περιεχόμενο

Hammett


xilokopos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν καταρχάς δηλώνω τεράστιος fan των Metallica και όλων των δίσκων τους...

 

O Hammet δεν είναι Satriani άλλα έχει γράψει καλά solo και πολύ ταιριαστά σ'αυτό που παίζαν οι Metallica. Είναι μελωδικός κ μετρημένος' date=' δεν το παίζει 'ταλεντάρα'.

 

Για thrash group έγω του βγάζω το καπέλο που δεν μπλέχτηκε με 'χλιμιντρίσματα' κ 'ότι-να-ναι' κλίμακες. Πεντατονικός κ προσεγμένο παίξιμο (στους δίσκους).

 

γιατί στα live....όλο κάτι παπαριές πετάει και το παίζει shreddas....BΡΕ ΟΥΣΤ ΛΕΜΕ!!!!!! Ας πάει να μάθει πρώτα το riff του somer kind of monster και μετά να σολάρει..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τον πάω καθόλου... δεν μου αρέσουν τα σόλο του. δεν έχω ακούσει κάτι δικό του εκτός απο το sandman και εδώ και 10 χρόνια στα live είναι αστείος... ΚΡΑ ΚΑΙ ΟΥ ΣΤΟΝ ΑΧΜΕΤ! lol

πάντως πραγματικά πιστεύω πως κατά κανόνα τα lead του είναι ανέπνευστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η προσωπική μου γνώμη είναι πως δεν είναι δυνατόν ο κιθαρίστας της μεγαλύτερης metal μπάντας να..

1)μην γνωρίζει τα modes (έχω συνέντευξη του, άλλωστε ειναι ολοφάνερο :D )

2)να φαλτσάρει επανελημενα σε live solos του.

3)να έχει άπειρο και άθλιο vibrato

4)να μην μπορεί να παίξει αυτό το απλό riff-ακι του video :D :D

 

ΥΓ : πεντατονικές παίζει και ο slash, αλλά πως τις παίζει :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τάλλικα θέλουν να κατέβουν στη γη' date=' να δείξουν ότι είναι ανθρώπινοι κι αυτοί, και όχι supergroup.

 

Αφού κοντεύω να τους συμπαθήσω ακόμα κι εγώ...

 

Ίσως αυτό τους βοηθάει περισσότερο στη φάση που βρίσκονται, μετά τη φοβερή επιτυχία του St. Anger μας κλείνουν το μάτι, ίσως απλά και να τα έχουν γράψει όλα και κάνουν χοντρή αυτοκαταστροφική πλάκα, πράγμα μάλλον απίθανο γιατί δε συμφέρει όσους έχουν επενδύσει πάνω τους.[/quote']

 

'εχεις καταπιαστει με εναν δισκο....το st.anger.......δηλ οι tallica ειναι το st.anger? πες μας να το ξερουμε...αν ο δισκος ειναι π...α ειναι αλλο θεμα.....αλλα προς Θεού, μην τους κρινουμε απο αυτο το δισκο...

φιλικά μιλώ wasted_sunsets

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν καταρχάς δηλώνω τεράστιος fan των Metallica και όλων των δίσκων τους...

 

O Hammet δεν είναι Satriani άλλα έχει γράψει καλά solo και πολύ ταιριαστά σ'αυτό που παίζαν οι Metallica. Είναι μελωδικός κ μετρημένος' date=' δεν το παίζει 'ταλεντάρα'.

 

Για thrash group έγω του βγάζω το καπέλο που δεν μπλέχτηκε με 'χλιμιντρίσματα' κ 'ότι-να-ναι' κλίμακες. Πεντατονικός κ προσεγμένο παίξιμο (στους δίσκους).

 

γιατί στα live....όλο κάτι παπαριές πετάει και το παίζει shreddas....BΡΕ ΟΥΣΤ ΛΕΜΕ!!!!!! Ας πάει να μάθει πρώτα το riff του somer kind of monster και μετά να σολάρει..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

ωπα ωπα....βλεπω αγριεψαμε...αλλα μολις ερθουν οι tallica ελλαδα μπροστα μπροστα θα ειμαστε....τεςπα...δεν επιτιθομαι ετσι; παιδια εγω πιστευω οτι τα σολα του ειναι προσεγμενα....(βλέπε fade to black, sanitarium, one και πολλά άλλα)...τεςπα....

εντωμεταξυ ειναι και πολυ ταπεινος...δεν μιλαει πολυ (ειναι αληθεια και το ξερετε) και κοιταει να κανει τη δουλεια του....

δεν ειπε ποτε οτι ειναι θεος.,,.(δεν είναι και θεος αλλά ειναι πολύ καλός)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ΄αρχάς το έχω καταπιαστεί σημαίνει ότι μιλάω συνέχεια γι αυτόν, το οποίο δεν είναι αληθές.

 

Τον ανέφερα όχι για να τους κρίνω, αλλά σαν ένδειξη του σημείου καμπής της καρριέρας τους, στο οποίο βρίσκονται.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η προσωπική μου γνώμη είναι πως δεν είναι δυνατόν ο κιθαρίστας της μεγαλύτερης metal μπάντας να..

1)μην γνωρίζει τα modes (έχω συνέντευξη του' date=' άλλωστε ειναι ολοφάνερο :D )

2)να φαλτσάρει επανελημενα σε live solos του.

3)να έχει άπειρο και άθλιο vibrato

4)να μην μπορεί να παίξει αυτό το απλό riff-ακι του video :D :D

 

ΥΓ : πεντατονικές παίζει και ο slash, αλλά πως τις παίζει :wink:[/quote']

 

E εντάξει ρε συ άμα ήταν έτσι η μεγαλύτερη μπάντα στο κόσμο θα πρεπε να ναι οι παιχταράδες του ωδείου.

 

Η τεχνική δεν είναι το παν στο pop/rock/metal κ το ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου