Προς το περιεχόμενο

Τι γινεται με τα τραγουδια-διαμαντια?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δυστυχώς για άλλη μια φορά παρατηρώ το πόσο κολλημένοι είναι οι κιθαρίστες και ιδίως όσοι ασχολούνται με τελειωμένα πλέον είδη των προηγουμένων δεκαετιών. Και φυσικά όταν γράφετε ότι η μουσική (ως παραγωγή και όχι ως εμπόριο' date=' γιατί θα μπλέξουν και πολλοί άλλοι παράγοντες) βρίσκεται σε τέλμα να λέτε ότι η ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΑΣ βρίσκεται σε τέλμα. Δυστυχώς τα ροκομπλουζα και οι τζαζιες κάνανε τον κύκλο τους και τέρμα.

 

Αφού είναι τόσο εύκολο 1 ρεμιξ (υπόθεση μιας λούπας και 1 ημέρας το πολύ, τόσο δεν την κάνατε; ) γιατί δεν βγάζετε κι εσείς 1 να χεστείτε στα φράγκα και να κάθεστε για την υπόλοιπη ζωή σας;

 

Μου θυμίζει η κατάσταση εδώ μέσα ότι γινόταν και παλιότερα που κάτι καινούριο εμφανίζονταν. Όπως τότε με το ροκ που φώναζαν οι υπόλοιποι οι "προοδευτικοί".

 

πόσο λάθος είσαι ρε boukaw

 

 

¶σχετο αλλά γι' αυτό τον πάω και τον jeff beck. Γιατί από το μόνο που δεν πάσχει είναι από οξεία κολλημάρα!

 

¶ντε σταυρώστε με τώρα.....[/quote']

 

πόσο λάθος είσαι ρε boukaw7....γιατί όμως ρε συ....δηλ αφού τα ροκ, τζαζ, μπλουζ τελειώσανε (κανανε τον κυκλο τους) και ειναι ξεπερασμένα, εσύ τώρα τι ακούς; ή με τι ασχολείσαι; εσυ που δεν εισαι κολλημένος....

το πόσο λάθος εισαι στο γραφω για το οτι ειπες οτι τελειωσανε ολα αυτα τα ειδη, όχι για να σου επιβαλλω τη δικια μου...

για πες λοιπόν εσυ που δεν εισαι κοιλλημενος;.....

φιλικα :wink: :wink: 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς για άλλη μια φορά παρατηρώ το πόσο κολλημένοι είναι οι κιθαρίστες και ιδίως όσοι ασχολούνται με τελειωμένα πλέον είδη των προηγουμένων δεκαετιών.

Δεν το ξεκινησες καλα..Μηπως εχεις πιει και τα πηρες ολα σβαρνα?

 

Και φυσικά όταν γράφετε ότι η μουσική (ως παραγωγή και όχι ως εμπόριο' date=' γιατί θα μπλέξουν και πολλοί άλλοι παράγοντες) βρίσκεται σε τέλμα να λέτε ότι η ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΑΣ βρίσκεται σε τέλμα. Δυστυχώς τα ροκομπλουζα και οι τζαζιες κάνανε τον κύκλο τους και τέρμα.Αφού είναι τόσο εύκολο 1 ρεμιξ (υπόθεση μιας λούπας και 1 ημέρας το πολύ, τόσο δεν την κάνατε; ) γιατί δεν βγάζετε κι εσείς 1 να χεστείτε στα φράγκα και να κάθεστε για την υπόλοιπη ζωή σας;[/quote']

 

Ειπαμε,γιατι δεν εχουμε τα λεφτα να δωσουμε στους δημιουργους.Παλι τα ιδια θα λεμε?Συγκεντρωσου...

Μου θυμίζει η κατάσταση εδώ μέσα ότι γινόταν και παλιότερα που κάτι καινούριο εμφανίζονταν. Όπως τότε με το ροκ που φώναζαν οι υπόλοιποι οι "προοδευτικοί".¶σχετο αλλά γι' αυτό τον πάω και τον jeff beck. Γιατί από το μόνο που δεν πάσχει είναι από οξεία κολλημάρα!

¶ντε σταυρώστε με τώρα.....

Μαλλον εχεις μπλεχτει ... :wink: Νομιζω πρεπει να χαλαρωσεις λιγο,θαρρεις?

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αφού είναι τόσο εύκολο 1 ρεμιξ (υπόθεση μιας λούπας και 1 ημέρας το πολύ' date=' τόσο δεν την κάνατε; ) γιατί δεν βγάζετε κι εσείς 1 να χεστείτε στα φράγκα και να κάθεστε για την υπόλοιπη ζωή σας;

 

[/quote']

 

Γιατί βαριόμαστε ρε boukaw7 να καθόμαστε μπροστά στο Reason, το Τraktor και το Αbleton Live και να κάνουμε κοπτοραπτική...

 

Πόλυ εύκολη λύση το remix, κανένα νόημα. ¶ντε να πω ότι ζούσαμε 20 χρόνια πριν που δεν υπήρχαν τα software να πω Ok. Αλλά ρε γαμώτη σήμερα με ένα πόντικι κ δύο VST ο κάθε τυχαίος remix-άρει ότι του κατέβει.

 

Αν το κάνουν για την πλάκα τους εντάξει. Μόνο να μην έρθουν κ μου πουν ότι είναι καλλιτέχνες, προοδευτικοί κτλ. Αυτό δεν είναι πρόοδος, αυτό είναι κουτοπονηριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες τα ρε pastelius γιατι την προηγουμενη φορα ειπωθηκαν πολλα για πιωμενους και φτιαγμενους!!!

ξερουν αυτοι!!!

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αφού είναι τόσο εύκολο 1 ρεμιξ (υπόθεση μιας λούπας και 1 ημέρας το πολύ' date=' τόσο δεν την κάνατε; ) γιατί δεν βγάζετε κι εσείς 1 να χεστείτε στα φράγκα και να κάθεστε για την υπόλοιπη ζωή σας;

 

[/quote']

 

Γιατί βαριόμαστε ρε boukaw7 να καθόμαστε μπροστά στο Reason, το Τraktor και το Αbleton Live και να κάνουμε κοπτοραπτική...

 

Πόλυ εύκολη λύση το remix, κανένα νόημα. ¶ντε να πω ότι ζούσαμε 20 χρόνια πριν που δεν υπήρχαν τα software να πω Ok. Αλλά ρε γαμώτη σήμερα με ένα πόντικι κ δύο VST ο κάθε τυχαίος remix-άρει ότι του κατέβει.

 

Αν το κάνουν για την πλάκα τους εντάξει. Μόνο να μην έρθουν κ μου πουν ότι είναι καλλιτέχνες, προοδευτικοί κτλ. Αυτό δεν είναι πρόοδος, αυτό είναι κουτοπονηριά.

 

κατι ειπωθηκε μου φαινεται!! ΠΕΣ ΤΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι εγω και συ, δεν καθομαστε να αλλαξουμε τα φωτα στο "back in black", να κατσουμε μπροστα στο reason μια μερουλα και μετα να χεστουμε στο ταλιρο?

 

Χμ 8O 8O

 

(το αν καποιος ειναι καλλιτεχνης, ειναι αλλο ΜΕΓΑΛΟ κεφαλαιο)

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι εγω και συ' date=' δεν καθομαστε να αλλαξουμε τα φωτα στο "back in black", να κατσουμε μπροστα στο reason μια μερουλα και μετα να χεστουμε στο ταλιρο?

 

Χμ 8O 8O

 

(το αν καποιος ειναι καλλιτεχνης, ειναι αλλο ΜΕΓΑΛΟ κεφαλαιο)[/quote']

 

ΤΩΡΑ που το λες θα γινόταν καλό μπιτάκι!!!...χμμ.... :D :D :D :D

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι εγω και συ' date=' δεν καθομαστε να αλλαξουμε τα φωτα στο "back in black", να κατσουμε μπροστα στο reason μια μερουλα και μετα να χεστουμε στο ταλιρο?

[/quote']

 

Kάνεις την ίδια ερώτηση με τον boukaw7? Δεν κατάλαβα το σκεπτικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην ξεχνάμε όμως ότι η Madonna σήμερα αντιπροσωπεύει κάτι κοντινό με αυτό που αντιπροσώπευαν οι Abba τότε. Η εκχώρηση της άδειας από τους Abba στην Madonna δεν θεωρώ ότι αλλοιώνει τον προορισμό του original κομματιού. (Παρεπιπτόντως τους Abba τους θεωρώ κάτι το πολύ ιδιαίτερο)

 

γιατι εχουμε την ταση να θεωρουμε κατωτερο οτι ματζοριζει η εχει dance υφος??

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου