Προς το περιεχόμενο

εκμαθηση προγραμματων


SYZo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω sound blaster audigy ls καρτα.. στο guitar rig η κιθαρα μου ακουγεται καθαρα οπως ειναι... δεν αλλαζει κατι στον ηχο.. μηπως παιζει ρολο η ρυθμιση των asio drivers? πως πρεπει να τους ρυθμισω?

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

όχι δεν παίζουν ρόλο

 

 

Παίζεις με τα πρισετ και δεν ακούς ήχο; ξαναπές λίγο το πρόβλημά σου γιατί στο προηγούμενο ποστ δεν βγαίνει νόημα! :oops:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καρτα μου δεν υποστηριζε asio κατεβασα το asio4all και εβαλα asio.. συνδεω την κιθαρα και ακουω τον ηχο της απο τα ηχεια.. ανοιγω το guitar rig και ο ηχος δεν αλλαζει οτι ακι να κανω οποι εφε και να επιλεξω.. εχω κανει προφανως λαθως κατι

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τρέχει αυτόνομα ή στο cubase; Στην πρώτη περίπτωση πρέπει να το ρυθμίσεις να βλέπει τους drivers. Στην 2η περίπτωση πρέπει να ενεργοποιήσεις το μονιτορ (είναι το ηχειάκι στο οντιο κανάλι, εκεί που δίνεις τις εντολές για τον αυτοματισμό).

 

Πάντως επειδή δεν έχεις ειδική είσοδο για την κιθάρα, να ετοιμαστείς στα βρώμικα για τρελό θόρυβο, εκτός και αν του ρίξεις και το noise reduction και κάπως μετριάσεις τα πράματα!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν εχω θορυβο.. την συνδεω πρωτα στον amp και μετα στην line in.. σου μιλαω γιατην πρωτη περιπτωση χωρις το cubase που δεβ ξερω καθολου να το χρησιμοποιω.. μηπως ξες τι ρυθμησεις πρεπει να κανω?

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σύμφωνα με το ντεμο κάνεις:

 

file---> Audio+Midi settings και από κει επιλέγεις στο interface--->asio.

Καθορίζεις το sample rate και μετά από το asio config---->asio4all. Δίπλα που έχει asio config φτιάξε το asio buffer size έτσι ώστε από την μία να έχεις όσο το δυνατόν μικρότερο λατενσι, χωρίς σπασίματα στον ήχο. Κοντά στα 5 ms θα σε βγάλει μάλλον χαλαρά.

 

Για κάντο.

 

Ωχ και κάτι άλλο. Στο κουτάκι που λέει routing επέλεξε στο input και output αυτά της κάρτας (αν δεν τα έχει κάνει αυτόματα) για να δει τις εισόδους και εξόδους. Λογικά θα είσαι έτοιμος.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τράβα στο ρουτιγκ και κάνε ότι σου έγραψα.

 

Α ναι και ρύθμισε το ασιο4ολ να βλέπει την κάρτα σου (αν και αυτό το κάνει μόνο του)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο input μου εχει creative sb aydigy ls 1

και 2 και στο output μου εχει μεχρι το 6..

στην αρχη μου ειχε και στα 2 τα ιδια δηλ 1 κ 2 και ακουγα στιριγμα αλλα μετα αλλαξα απο το output και το εβαλα 3 κ 4 και ακουω ηχο καθαρο χωρις εφε

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε στο output1---->1

output2---->2

 

Βάλε κανά preset με παραμόρφωση και δες!

 

 

Ο ασιο4ολ βλέπει την κάρτα σου;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου