Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Clouseau,οσον αφορα το θεμα των clips,εχω εξ ολοκληρου αντιθετη αποψη.Πως να σχολιασεις αυτα που δεν σου αρεσουν;

Αν σου αρεσει κατι το λες(Eχω ακουσει αρκετα πραγματα που μου αρεσουν,ουτε ενα well done δεν εχω postarei,εδω ειμαι λαθος)

Αν γενικα βρισκεις ωραια πραγματα σε κατι,αλλα δεν σου αρεσουν πραγματα στον ηχο,την ενορχηστρωση,τη δομη το λες και εκει μαλιστα βοηθας με τα σχολια σου.

Αν ακουσεις τη μουσικη καποιου και τη θεωρησεις,αθλια που ουρλιαζει η ελλειψη εμπνευσης και ταλεντου τι να πεις;Ασχολησου με τη χαρτοκοπτικη;

Εγω αντιθετως στα clipakia(αν και δεν συμβαινει συχνα το κακο αυτο) δεν θελω να βλεπω ανολοκληρωτες ιδεες.Εννοω πως οσο χυμα και γρηγορα αν εχεις γραψει αυτο που θες να postareis,να ειναι σχετικα ολοκληρωμενο.Να μην βαζω δυο riff που εγραψα σε δυο λεπτα και να λεω στο αρχικο post οτι το κομματι θελει ακομα leads ή φωνες ή synths.Εχουμε ο καθενας 52000 αδουλευτες ιδεες,αν φτιαχναμε για την καθε μια απο ενα thread....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και οι νέοι απλά βιάζονται και φυσικά ρωτάνε "βαρετά" για τους παλιότερους θέματα. Αλλά αυτό το έχουμε κουβεντιάσει ήδη νομίζω.

 

Στο οποιο θρεντ εκανα καποιες προτασεις, τις οποιες δεν μπηκες καν στον κοπο να τις σχολιασεις. Αυτο ακριβως εννοω για βαρεμαρα. :roll:

 

Και αμα βαριομαστε να απαντησουμε, μπορουμε απλα να παραθεσουμε τα αποτελεσματα του σερτς. Τεσπα. Το θεμα ειναι να μην καυχιομαστε για το επιπεδο του φορουμ απο την μια και απο την αλλη οι μισοι εδω μεσα να βαριουνται που ζουν. Στο κατω κατω, εχουμε το φορουμ που μας αξιζει. Εμεις/εσεις το δημιουργησαμε/ατε, οποτε πηγε οπου το παμε/πατε.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι νέοι απλά βιάζονται και φυσικά ρωτάνε "βαρετά" για τους παλιότερους θέματα. Αλλά αυτό το έχουμε κουβεντιάσει ήδη νομίζω.

 

Στο οποιο θρεντ εκανα καποιες προτασεις' date=' τις οποιες δεν μπηκες καν στον κοπο να τις σχολιασεις. Αυτο ακριβως εννοω για βαρεμαρα. :roll:

 

Και αμα βαριομαστε να απαντησουμε, μπορουμε απλα να παραθεσουμε τα αποτελεσματα του σερτς. Τεσπα. Το θεμα ειναι να μην καυχιομαστε για το επιπεδο του φορουμ απο την μια και απο την αλλη οι μισοι εδω μεσα να βαριουνται που ζουν. Στο κατω κατω, εχουμε το φορουμ που μας αξιζει. Εμεις/εσεις το δημιουργησαμε/ατε, οποτε πηγε οπου το παμε/πατε.[/quote']

 

Όπα λίγο όπα!

 

Ποιος βαριέται που ζεί?? Σόρρυ αλλά το βρίσκω αρκετά προσβλητικό αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι νέοι απλά βιάζονται και φυσικά ρωτάνε "βαρετά" για τους παλιότερους θέματα. Αλλά αυτό το έχουμε κουβεντιάσει ήδη νομίζω.

 

Στο οποιο θρεντ εκανα καποιες προτασεις' date=' τις οποιες δεν μπηκες καν στον κοπο να τις σχολιασεις. Αυτο ακριβως εννοω για βαρεμαρα. :roll: [/quote']

 

γιατι απογοητευεσε ετσι;εχεις σκεφτει οτι ο yameth εχει και την δουλεια του απο την οποια προφανως..τρωει αλλα και αλλες δουλειες εκτος νοιζ;

σε καποιες περιοδους σιγουρα δεν μπορει να ειναι ολη μερα πανω απο το forum...

 

 

Το θεμα ειναι να μην καυχιομαστε για το επιπεδο του φορουμ απο την μια και απο την αλλη οι μισοι εδω μεσα να βαριουνται που ζουν. Στο κατω κατω, εχουμε το φορουμ που μας αξιζει. Εμεις/εσεις το δημιουργησαμε/ατε, οποτε πηγε οπου το παμε/πατε.

 

καλα μελαγχολια σε επιασε ρε;γιατι μιλας ετσι..απαισιοδοξα,προσβλητικα και με απαξιωση;

τελικα οντως μερικοι το εχουμε δει πολυ σοβαρα το θεμα..χαλαρωσε και μην εισαι τοσο ευαισθητος ρε...ζωη δικη σου δεν εχεις;ειναι δυνατον να στεναχωριεσε και να τσαντιζεσαι για τετοια θεματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το έχω πει και κάποια στιγμή παλιότερα ότι μάλλον δεν μπορεί (και συμπληρώνω τώρα ότι μάλλον δεν χρειάζεται) να γίνει τίποτα σχετικά με αυτό.

Σε σχέση με το "μπαρούτι και την πολεμική αμόσφαιρα" κι εγώ θα συμφωνήσω ότι δεν είναι και τόσο άσχημα τα πράγματα. Υπάρχουν απλά κάποια -ελάχιστα- μέλη τα οποία μιλάνε μόνο όταν έχουν κάποιο αρνητικό ή ειρωνικό σχόλιο να κάνουν για τους γράφοντες. Νομίζω η λύση είναι: Λίγο -ελαφρύ- δούλεμα αρχικά και αδιαφορία στη συνέχεια.

 

Σε σχέση με τις ερωτήσεις/ απαντήσεις/διάθεση για βοήθεια.

 

Η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές κάποιο ερώτημα τυγχάνει πολύ "μετριότερης" μεταχείρισης από ότι σε αντίστοιχες ερωτήσεις παλιότερα αλλά αυτό είναι σε κάποιο βαθμό αναμενόμενο και -πιστεύω- παροδικό.

Ο μοναδικός λόγος ο οποίος μου κόβει εμένα -προσωπικά- πολλές φορές την όρεξη για ουσιαστική απάντηση, είναι το ύφος και η λογική της ερώτησης. Οταν δηλαδή η ερώτηση παραπέμπει στο "βαριέμαι να ψάχνω ας μου δώσει κάποιος μια απάντηση έτοιμη."

 

Δεν μιλάω για τις περιπτώσεις που κάποιος έχει κολλήσει σε κάποιο bug ή έχει ένα χαλασμένο μηχάνημα ή -εν πάσει περιπτώσει- έχει κολλήσει σε κάποιο πρόβλημα. Εκεί, ευχαρίστως, αν ξέρω θα πω τη γνώμη μου.

Αλλά βλέπω και ερωτήσεις του τύπου: "Παίζει κανά καλό VST?"

Συγνώμη αλλά .... και να' ξερα, δεν έχω καμία όρεξη να πιάσω την κουβέντα με κάποιον που δεν έχει όχι μόνο επαφή με την πραγματικότητα αλλά ούτε καν τη στοιχειώδη ευγένεια.

 

Η λογική της συμμετοχής σε ένα forum -κατά τη γνώμη μου- δεν συνοψίζεται στην παροχή απαντήσεων. Αυτό το κάνουν τα manual και το customer service. ΟΚ, θα γίνει και αυτό, αλλά πρωτίστως συμμετοχή σε ένα forum είναι η ανταλλαγή απόψεων σε συνδυασμό με πρακτικές πληροφορίες.

Εγώ σας διάβαζα 6 μήνες πριν γραψω το πρώτο post εδώ.

 

Υ.Γ. Συγνώμη για την πάρλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Στο οποιο θρεντ εκανα καποιες προτασεις' date=' τις οποιες δεν μπηκες καν στον κοπο να τις σχολιασεις. Αυτο ακριβως εννοω για βαρεμαρα. :roll: [/quote']\

Επέτρεψε μου την πολυτέλεια να απαντώ όταν μπορώ.

Δεν σημαίνει ότι παραμελώ συγκεκριμμένα τις δικές σου προτάσεις.

Και αμα βαριομαστε να απαντησουμε' date=' μπορουμε απλα να παραθεσουμε τα αποτελεσματα του σερτς. Τεσπα. Το θεμα ειναι να μην καυχιομαστε για το επιπεδο του φορουμ απο την μια και απο την αλλη οι μισοι εδω μεσα να βαριουνται που ζουν. Στο κατω κατω, εχουμε το φορουμ που μας αξιζει. Εμεις/εσεις το δημιουργησαμε/ατε, οποτε πηγε οπου το παμε/πατε.[/quote']

Νομίζω ότι βρισκόμαστε εδώ επειδή γουστάρουμε.

Προφανώς πρέπει να γίνονται αναβαθμίσεις σε τακτά διαστήματα, όπως και γίνονται, για ν΄αναναιώνεται το περιβάλλον, η ευχρηστία και η αποδοτικότητα του.

Λίγη υπομονή παρακαλώ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@fleamail:

Aρκετοι εδω μεσα με εχουν βοηθησει, οπως και απειρους αλλους(το ιδιο προσπαθω να κανω και γω με τις οποιες γνωσεις εχω), οποτε το μονο που ΔΕΝ θα εκανα ειναι να πω κατι με σκοπο την προσβολη καποιου συνολου ανθρωπων. Στο κατω κατω κανεις δεν μου εχει δωσει κανεις αυτο το δικαιωμα, οποτε αν φανηκε ετσι αυτο που ειπα, τοτε ανακαλω.

 

@Τακη

Δεν εχω "απογοητευτει", αλλα ειναι καπως το να ξερεις οτι υπαρχουν ανθρωποι οι οποιοι εχουν απαντησεις για αυτο που ρωτας και παρολο που φαινονται on line, ειτε βλεπεις να απαντανε σε αλλα θρεντ, τελικα να μην απαντανε σε αυτο που θες.

Θα μου πεις ο καθενας απανταει εκει που θελει και αμα θελει και παω πασο. Αυτο δεν σημαινει ομως οτι ειναι και καλο :wink:

 

Τωρα οσον αφορα το ποσο σοβαρα τα εχω παρει ολα αυτα, ενα emoticon εχει την απαντηση----> :lol:

Το οτι ειπα 2 σοβαρες κουβεντες, δεν σημαινει ουτε οτι δεν εχω ζωη περα απο το πισι, ουτε τιποτα.

Και ξαναλεω, δεν εθεσα το θεμα με προσβλητικο τροπο και αμα φανηκε ετσι, να πω οτι δεν το ηθελα. Αποξιωση επισης καμια, την γνωμη μου ειπα για καποια φαινομενα εδω μεσα :wink:

Επισης να προσθεσω οτι δεν εχω τσαντιστει καθολου.

 

Να υποθεσω οτι ολα αυτα τα εβγαλες συμπερασμα απο το "εχουμε οτι φορουμ μας αξιζει". Αυτο το ειπα καθαρα απο την αποψη,οτι αναλογα το πως συμπεριφερομαστε εμεις που ειμαστε το φορουμ, αντιστοιχα θα ειναι και αυτο. Αν πολλες φορες ενα θρεντ πηγαινει σε διαφωνιες οι οποιες ειναι ασχετου περιεχομενου με το θεμα προς συζητηση, τοτε αυτο ειναι η "πορεια" που του δινουμε. Αν σε μια χιλιοειπομενη(το σκοτωσα ε?) ερωτηση το μονο που κανουμε ειναι να απανταμε "το χουμε πει αυτο, ψαξε", χωρις εμεις οι παλαιοτεροι να δωσουμε ενα 2 λινκ εστω με αυτα τα θεματα, τοτε αυτη ειναι η πορεια που δινουμε.

Θυμαμαι χαρακτηριστικα καποια στιγμη που δεν θυμομουν πως γραφοταν το "thomann" και εβαλα στο search το "θωμας" που εχει γραφτει απειρες φορες στα θρεντ. Το αποτελεσμα της αναζητησης ηταν "0". Απλα θελω να πω οτι ορισμενες φορες για ενα νεο μελος ειναι δυσκολο το search οσο περιεργο και αμα φαινεται.

 

Μια καλη λυση για να αποφευχθουν τα ιδια θεματα ειναι ειτε να δημιουργηθουν sticky θεματα, ειτε να γραφτουν καποια αρθρα(που τα "ζηταει" το νοιζ) στο οποιο να βοηθησω ευχαριστως οπως μπορω.

 

@yameth:

Προφανως θα απαντας οποτε μπορεις,αλλα στο συγκεκριμενο θεμα εχουν περασει αρκετες μερες απο τοτε που συζητηθηκε. Τεσπα, δεν εχω λογο στο αν θα απαντησεις σε καποιον η οχι, οποτε δεν υπαρχει νοημα να το συζηταμε αλλο.

 

Προφανως επισης και ειμαστε εδω επειδη γουσταρουμε και οσον αφορα τις αλλαγες, ειναι δικο σου θεμα :wink:

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γενικα βρισκεις ωραια πραγματα σε κατι,αλλα δεν σου αρεσουν πραγματα στον ηχο,την ενορχηστρωση,τη δομη το λες και εκει μαλιστα βοηθας με τα σχολια σου.

 

Εδω είναι που είναι πολύ σημαντικό να κάνεις κριτική γιατί θα προτείνεις και κάτι ουσιαστικό πέρα του μ'αρέσει/δε μ'αρέσει.Νομίζω το : "μ'αρέσει αλλα" είναι το καλύτερο σχόλιο που μπορεί να γίνει.

 

Αν ακουσεις τη μουσικη καποιου και τη θεωρησεις,αθλια που ουρλιαζει η ελλειψη εμπνευσης και ταλεντου τι να πεις;Ασχολησου με τη χαρτοκοπτικη;

 

Αυτό είναι λίγο βάρβαρο αλλα γιατί να μη το μάθει ποτε οτι δε το λέει το άθλημα;Αν και αυτό δε μπορεί να κριθεί ούτε απο μια ούτε δύο δουλειές του,αν 20 άτομα του πούνε οτι η συνθεσή του είναι για τα πανηγύρια δε νομίζω να είναι σύμπτωση.

 

...και να λεω στο αρχικο post οτι το κομματι θελει ακομα leads ή φωνες ή synths.

 

Δυστυχώς το one man band για πολλούς (και για εμένα)δεν είναι εύκολη δουλειά.

 

Εχουμε ο καθενας 52000 αδουλευτες ιδεες,αν φτιαχναμε για την καθε μια απο ενα thread....

 

Σ'αυτό έχεις απόλυτο δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δε συμφωνώ.Πιστεύω οτι είμαστε απο τα λίγα fora που υπάρχει τέτοια "εξυπηρέτηση" και άμεσα!Τις περισσότερες φορές ο περαστικός έχει να κάνει με ευγενικά' date='πρόθυμα και λογικά παιδιά.Η καθόλου διάθεση για βοήθεια,που λες ίσως να διαφαίνεται λόγω του ότι τραγικό ποσοστό καινούριων ποστς ανοίγονται χωρίς ο author να έχει κάνει ενα-μικρό δε λέω να γλύψει το νοιζ-search.Έτσι λογικό είναι να είμαστε αδιάφοροι και όπως πολύ σωστά γίνεται να προτείνουμε μια απολή αναζήτηση σε παλιότερα θέματα.

Ξέρετε τι;Δε βγαίνει άκρη,απ'τη μια λέμε να μην είμαστε σφιχτοκώληδες και να υπάρχει μια χαλαρότητα και πιο παραλιακή και απο την άλλη θέλουμε πιο σφιχτό καθεστώς επίβλεψης και τιμωρίας για χάρη της ομοιομορφίας και της τάξης στα ποστς.

Εγώ πέρα απο κανα δυο μοντς που είχα παλιότερα "προβληματα" δε συμπαθούσε ο ενας τον άλλο δηλαδή τα βρίσκω όλα μια χαρά.

Το μόνο που θα ήθελα να δω είναι περισσότερα σχόλια στα clips.Ακόμα και αν δεν αρέσουν,ακόμα και αν είναι αδιάφορα πιστεύω οτι βοηθάνε το δημιουργό(όχι οτι εγω συμμετέχω παραπάνω αλλα λεμε τώρα).Το γενίκευσα πολύ το θέμα όμως.[/quote']

 

+100000

 

Συμμετέχω ενεργά σε 3 μουσικά φορουμ.....Σίγουρη, γρήγορη και κατατοπιστική απάντηση ΜΟΝΟ στο νοιζ βρίσκω πάντα....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είμαστε και g@mw τα παιδιά ρε συ 8)

 

¶σε που έχουμε & σασπένς, αγωνία, μάχες...μέχρι & ερωτικές εξομολογήσεις :lol:

 

Ποιός μας πιάνει δηλαδή :D :D :D :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου