Προς το περιεχόμενο

Ποιό είναι το αγαπημένο σας πετάλi;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Πήρατε πεταλιέρες, Rack, πολυεφέ και της παναγιάς τα μάτια γενικότερα.

Μήπως όμως υπάρχει και κάποιο πεταλάκι με το οποίο ορκίζεστε (που να μου καεί το fuzz face κλπ)! Δικαιολογήστε την άποψή σας...

 

Και για να ξεκινήσω πρώτος:

To παλιό μου Rat που ακούγεται καλά όπου και να το βάλεις, κι έχει πατήσει για την πλάκα του όλα τα boutique distortion που κατά καιρούς αγοράζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

απο τα 24 πεταλια που ειχα στην κατοχη μου μεχρι τωρα και απο ..αλλα τοσα που εχω δοκιμασει 4 ειναι μεσα στην καρδια μου και ξεχωριζουν... :)

 

1)maxon ad999 analog delay

2)jampedal tubedreamer 72 overdrive

3)RMC wah

4)maxon sd9 distortion

 

αν και γενικα δινω-παιρνω..αυτα δεν νομιζω να τα δωσω... :) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παλιό μου Rat (αγορασμένο το 1986 ή 87 δεν θυμάμαι, μοιάζει με την έκδοση 2 μόνο που δεν έχει λαμπάκι), που έχει γίνει εμφανισιακά χάλια!!

 

Έχω δώσει πολλά πετάλια, έχω πετάλια που θεωρώ καταπληκτικά (πχ το RMC) αλλά το RAT δεν πρόκειται ποτέ να το δώσω... μακάρι να είχε κάποιου είδους μετρητή (τι λέει το άτομο :D :D ) που να έγραφε τις ανυπολόγιστες ώρες που έχω παίξει με αυτό!!!

 

Δεν είναι μόνο συναισθηματικό το δέσιμο, αλλά και ο απίστευτος ήχος του! Για εμένα είναι σημείο αναφοράς για κάθε overdrive - distortion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι λιγο μεγαλουτσικο :lol:

 

tonelab_se.jpg

 

αλλα σαφεστατα οτι καλυτερο απο ηχητικης αποψης και ποιοτητας σε overdrive,distortion,delay,phaser,flanger,univibe,leslie,chorus,filter & reverb εχω ακουσει ποτε στη ζωη μου (& απο το 80 που παιζω με πεταλακια νομιζω οτι πρεπει να τα εχω ακουσει ολα ή σχεδον ολα)

 

οσον αφορα τωρα τα Tremolos σιγουρα το αγαπημενο μου ειναι αυτο (δεκαδες εξωπραγματικοι ηχοι & εκπληκτικο vintage & square wave tremolo ,a must for trem junkies)

Catalinbread: Semaphore Tremolo

 

απο κομπρεσορες - jam Dyna-ssoR

 

& απο τρελλο fuzz σιγουρα το μοναδικο αυτο πεταλι (μια και κανει πραγματα που κανενα συμβατικο fuzz δεν μπορει να κανει...)

 

Fuzz Factory

 

επισης ενα πεταλι που δεν θα δωσω ποτε μου ειναι αυτο το overdrive

 

Stamps DriveOMatic

 

ακομα και αν το TL το τρωει λαχανο... :lol:  μια και το εχω πολλα χρονια και ειμαι ψυχολογικα συνδεδεμενος μαζι του..  :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπα... 8O πως και ετσι αφου την δοκιμασες και δεν σου αρεσε!!! :lol: :lol: :lol:

 

btw χθες ακουσα ζωντανα την VG απο ενα παλικαρι που την ειχε στην κυριολεξια "ξεσκισει" και μου εφυγε το..παπετο!!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπα... 8O πως και ετσι αφου την δοκιμασες και δεν σου αρεσε!!! :lol: :lol: :lol:

 

btw χθες ακουσα ζωντανα την VG απο ενα παλικαρι που την ειχε στην κυριολεξια "ξεσκισει" και μου εφυγε το..παπετο!!! :lol:

 

:lol: :lol: :lol:

Νικο την ακουσα προσεκτικα και ειναι το καλυτερο στρειτ πακετο σε μορφη στομπ η VG ειναι αλλο πραγμα ρε παιδι μου..

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να μην είχα να φάω για 30 μέρες αυτά τα 4 πετάλια δεν θα τα έδινα ποτέ:

 

Ehx Bass Balls

electro-harmonix-bass-balls.gif

 

EHX Q-Tron

20262

 

Route 66

route66.gif

 

Ibanez wh-10

ibanez_wh10_wah.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου