Προς το περιεχόμενο

Ποιό είναι το αγαπημένο σας πετάλi;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Way Huge Fat Sandwich Distortion αν και δυσκολευομαι να διαλεξω ενα απο τα πεταλια του Mr.Huge (Jorge Tripps)

 

32358b0b-2d43-48f3-b200-3f1cc9b79f12.jpg

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλημέρα!

Έχοντας περάσει από το pedal board μου 68 πετάλια και το ξέρω γιατί κρατάω αρχείο, Θα έλεγα ένα top 5

5)EHX Small clone

4) MXR Phase 90

3) EHX Stereo Memory Man with Hazarai

2) Ibanez airplane flanger

1) Ibanez ts9. Δεν ζω χωρίς αυτό!

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω 4 μήνες και το έχω ήδη αγαπήσει...υπερβολικά! Δεν έχω καταλάβει παρ' όλα αυτά γιατί σταμάτησε να βάζει το σφυροδρέπανο πάνω...ίσως να το αντάλλαζα μόνο με ένα παλαιότερο λόγο αυτού.

 

 

 

blog_redmuck.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μόλυβδος (ή το PedalBoard  :P).

 

ΘΜΤΕΧΕΜΤΑ

 

 

 

(Θεε Μου Το Εχουμε Χασει Εντελως Με Τα Ακρονυμς)

 

 

Μάκη ευχαριστώ για την απάντηση. Και το Bad Cat Two Tone μου βγάζει μερικές φορές hum αλλά με μερικά κολπάκια χάνεται. Ποτέ όμως χωρίς γείωση, έχει 220V και μετασχηματιστή μέσα...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θα αλλάξω κι εγώ την απάντησή μου. Το πρώτο πετάλι που έτρεξα να ξαναγοράσω όταν μου κλέψαν το pedalboard είναι το Boss Dm-2...κι αγόρασα delay ενώ εκείνη την περίοδο είχα δύο (φθηνά ομολογουμενως) tape delay στο σπίτι και το Rockman Stereo Echo σε half rack.

Αλλά αυτό που μου δίνει το DM-2, να δημιουργεί τον χώρο που θέλω κρατώντας παράλληλα την νότα μπροστά από τις επαναλήψεις της, ακριβώς με τον τρόπο που το κάνει, το καθιστά το πλεόν χρήσιμο delay που έχει περάσει ποτέ από τα χέρια μου για all around χρήση. Είναι το μόνο μόνιμο στο pedalboard μου ενώ άλλα πέντε που υπάρχουν σήμερα στο σπίτι (Dynacord Echocord, Aria Echo Box, H&K Replex, Rockman Stereo Echo, Strymon Brigadier) βρίσκουν μόνο περιστασιακές χρήσεις κυρίως σε ηχογραφήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου