Προς το περιεχόμενο

Δημοκρατικές διαδικασίες


BRAIN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς, αν και τον τελευταίο καιρό δεν συμμετέχω στο forum, αναγκάζομαι, και λέω, αναγκάζομαι, γιατί μου φαινόταν πολύ αστεία όλη αυτή αψιμαχία για την απόκτηση «σεβασμού» ή τη διατήρηση της «πειθαρχίας», να προσθέσω και εγώ δυο λόγια σε αυτό το post, αφού έχει να κάνει και με ένα από τα αγαπημένα μου θέματα, την δημοκρατία.

Η δημοκρατία, είναι ένα σύστημα, μάλλον ουτοπικό (κατά τα φαινόμενα) ανάμεσα σε άτομα που θέτουν το δικό τους συμφέρον πάνω από αυτό της κοινότητας στην οποία ανήκουν, ή ανάμεσα σε άτομα που, όντας θερμοκέφαλοι (τουλάχιστον), δεν μπορούν να σεβαστούν εκείνον που θίγει κάτι «δικό τους» εξασκώντας τα δικαιώματα του, με αποτέλεσμα να θίγουν όχι μόνο τον «Παρία» της υπόθεσης, αλλά και αυτό στου οποίου το όνομα αυθαιρετούν.

Η όλη ιστορία άρχισε από ένα σημείο και μετά να μου φαίνεται η φάρμα των ζώων: «Όλα τα ζώα είναι ίσα, αλλά μερικά είναι πιο ίσα από τα άλλα». Έβλεπα τους «προστάτες» του noiz, να βρίζουν και να συμπεριφέρονται αθλιότατα στους «αδαείς», αλλά μη πειθήνιους. Είδα να αναπτύσσονται σέχτες που δεν είχαν ως κοινό τόπο τη μουσική, αλλά την υπερίσχυση εναντίων των «άλλων», είδα παλιά μέλη (άτομα που αποχώρισαν με χαρακτηριστικό στόμφο) να προσποιούνται οτι είναι άλλοι και να συνεχίζουν να υπάρχουν μεταξύ μας, είδα moderators, να απειλούν χρήστες ανοιχτά. ¶κουσα (άκουσον άκουσον) οτι κάποιος καλός κύριος απείλησε κάποιον άλλο με ξυλοδαρμό.

 

Πρέπει να ξέρουν κάποιοι οτι δεν είμαστε χάπατα, κάποιοι από εμάς ξέρουν ακριβώς τι είναι το internet και πως δουλεύει, άσχετα με το οτι διατείνονται οτι αυτά τα παίζουν στα δάκτυλά τους πολλοί. Κάποιοι από εμάς ξέρουν να αναλύουν τους τρόπους γραφής κάποιων ανθρώπων και καταλαβαίνουμε ποιος είναι ή ήταν ποιος. Το οτι δεν μιλάμε, δεν σημαίνει οτι είμαστε μωρόπιστοι, αλλά διατηρούμε την ανωτερότητα που μας επιβάλλει η δημοκρατία. Δυσφορούμε όταν βλέπουμε να μαγειρεύονται τα ίδια ξανά και ξανά, αλλά, η δημοκρατία να επιβάλλει να μην αντιδρούμε μέχρι να ξαναδούμε τις αυθαιρεσίες να λαμβάνουν χώρα ξανά.

…”quis custodiet ipsos custodes" - Juvenal Satire VI (who watches the watchmen)?.

Αυτό είδα και εγώ σήμερα και είπα να γράψω αυτά τα λόγια.

 

Στους νέους χρήστες θέλω να πω οτι αν κάποιος φιλάει τον κώλο του, όπως του υποδεικνύεται, ποτέ δεν θα μάθει κάτι ουσιαστικά, ή ποτέ του δεν θα μπορέσει να λάβει το maximum αυτών που μπορεί να λάβει.

Να είστε ανοικτοί με όλους όσο γίνεται, να ρωτάτε τα πάντα και αν κάποτε έχετε κάποια αντίθετη γνώμη, να την υποστηρίζεται με τα όποια στοιχεία κρίνεται ικανά να στηρίξουν την αποψή σας. Μην φοβάστε, οι κάφροι σιγά σιγά στιγματίζονται. Κανείς από αυτούς δεν μπορεί να βλάψει κανέναν. Εδώ ανταλλάσσουμε γνώση, για να κάνουμε ΜΟΥΣΙΚΗ. Δεν είμαστε survivor. Αν κάποιοι το βλέπουν έτσι, τουλάχιστον αποτελούν μια εξήγηση για το φαινόμενο των realities.

Εδώ δεν είμαστε παιχνίδι στο οποίο κάποιος θα πάρει το παραδάκι και θα κάνει ζωή χαρισάμενη, εδώ είναι ένα σχολείο που το φτιάξαμε εμείς (ο yameth το έφτιαξε, αλλά εμείς αποτελούμε το έμψυχο υλικό) για να μοιραστούμε τις απόψεις μας και τις γνώσεις μας πάνω στη μουσική. Ενα σχολείο είναι όμορφο για αυτά που σου μαθαίνει, όχι επειδή είναι περιουσία κάποιού. Να μένουν τα realities λοιπόν, όποιος πιστεύει οτι θα κερδίσει έπαθλο, υστεροφημία, δόξα, και κυρίως εξουσία, από ένα site, δεν είναι μόνο βαθιά νυχτωμένος, αλλά και αφελής. Αν δείτε ποτέ οτι κάποιος σας μιλάει άσχημα (δυστυχώς ΚΑΙ ευτυχώς, αυτά έχουν οι ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ κοινωνίες) σας παρακαλώ, μην κλαφτείτε σε κανένα, όπως κάνανε κάποιοι κατά καιρούς, αλλά να βρείτε τον τρόπο να το πείτε στον κόσμο, είτε με κάποιο post, είτε με pm, αλλά, προς θεού, μην γίνετε ασεβείς προς τα δικαιώματα του άλλού. Όλα θα φτιαχτούνε. Πιστεύω οτι οι μη δημοκρατικοί, δεν αντέχουν την δημοκρατία.

 

 

Φιλικά,

 

Terumi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Asrael

 

Δεν καλωσόρισες καθόλου.

 

Η παρουσία σας προσωπικά με προσβάλει, όπως προσβάλατε και εσείς το forum και τα μέλη του. Αν έχετε μετανοιώσει για κάτι, πείτε το. Αν επιστρέψατε επειδή αποχώρησε ο feather έχετε κάνει λάθος.

 

Και δεν πρόκειται να ανοίξω διάλογο.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ότι δεν καλωσόρισα αλλά δεν είναι επί του θέματος να με ανισυχεί αυτό. Είναι κάτι που ούτως η άλλως το περίμενα.

 

Απλά έγινε κουβέντα για το ονομά μου και είπα να μπώ και να πώ ότι νομίζωβ ότι έπρεπε να πω.

 

Δεν μετανοώ για τίποτα μια που δεν έκανα και τίποτα. Αν τώρα εσείς νομίζετε ότι κάτι έκανα είναι πάλι δική σας υπόθεση που και πάλι με αφήνει αδιάφορο.

 

Επίσης με το feather δεν είχα τίποτα το προσωπικό άσχετα αν κάποιες φορές έκανε υπέρβαση καθήκοντος ώς moderator μια που εμένα δεν με πείραξε ποτέ.

 

Α... και κάτι άλλο.

 

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ.

 

Μην με πιείτε, λουστείτε με. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν κάνω πολλά posts διαβάζω το noize καθημερινά

και νιώθω την ανάγκη να πώ δυό λόγια.

 

Kαι στην δημοκρατία υπάρχουν κανόνες.

 

Tο noize ειναι ενα χρήσιμο site για τους ελληνες χρήστες που ασχολούνται

με την μουσική τεχνολογία και την μουσική γενικότερα.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν οι διενέξεις μεταξύ 15- το πολύ-ανθρώπων,

που χαλάνε την καλη εικονα του forum. Λυπάμαι οταν φεύγουν μέλη

που γνωρίζουν το αντικείμενο και βοηθούν όλους μας αλλά φαντάζομαι

οτι ηταν μια δική τους επιλογή.

Δεν εχω διαπιστώσει μεροληψία απο τη συντακτική ομάδα του site.

Μπορεί να κάνω και λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύντροφε (για να δανειστώ την προσφώνηση που ο ίδιος μου κάνατε) yameth.!

 

 

Την παρακάτω δημοσίευσή μου όπως και άλλες που υπόσχομαι να ακολουθήσουν αν αυτή διαγραφεί ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΑΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ από κάποιο internet caffe από τα δεκάδες που υπάρχουν στην Αθήνα αν και μέχρι σήμερα το πρωί που αντιλήφθηκα την διαγραφή μου δεν σκόπευα να την κάνω έχοντας κατανοήσει ότι όποια συζήτηση για το συγκεκριμένο ζήτημα σας βρίσκει παντελώς αδιάφορο, ως μονάρχη .

 

Μια δημοσίευση που εσείς αυθαίρετα και δικτατορικά μου αφαιρέσατε το δικαίωμα να κάνω έστω για να απολογηθώ για τα εγκλήματα που μου καταλογίζετε διαγράφοντας με. Και φυσικά χωρίς ως οφείλατε, να αναγγείλετε το γεγονός ούτε σε μένα την ίδια ,αφήνοντας το να φανεί όπως έχετε συμφέρον ως ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΗΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ μαζί με τις τόσες άλλες που έχουν συμβεί και αυτές που θα ακολουθήσουν.

 

Εκπλήσσομαι κι εγώ με τη σειρά μου που οι μόνες καταχωρήσεις που σας ενόχλησαν -από τις 98 που έγιναν μέσα σε 10 σελίδες μέχρι την ώρα που γράψατε- ήταν αποκλειστικά και μόνο οι δικές μου και μόνο απέναντι σε αυτές νοιώσατε την ανάγκη να επιτεθείτε και να με παρατηρήσετε ως κακώς κείμενη απέναντι στο site , εμπρηστική, κακόβουλή , και προκλητική.

Επίσης εκπλήσσομαι που δημοσιεύσεις όπως οι παρακάτω που προσωπικά πιστεύω τοποθετούνται ξεκάθαρα αντίθετα, στις πρόσφατες ενέργειές σας,, αφήνοντας σοβαρά υπονοούμενα , καθόλου δεν σας ενόχλησαν και ούτε θεωρήθηκαν άξιες παράθεσης προς σχολιασμό..

 

Maniac

Το noiz είναι μια διαδυκτιακή κοινότητα, όπου ο καθένας συνεισφέρει το κατά δύναμην, ή είναι ένα site εξατομικευμένο, όπου τον πλήρη έλεγχο έχουν συγκεντρωτικά κάποια συγκεκριμένα άτομα? Δηλαδή με άλλα λόγια, τα άτομα που πήραν την πρωτοβουλία για το στήσιμο του noiz, αποτελούν τους ιδρυτές και λειτουργούς του, ή τους καθ ολοκληρίαν ιδιοκτήτες και διοικητές του?

 

Gangster

Και μια απορία:ο indianos μόνος του μάλωνε;Δηλαδή ξύπνησε μια καλή πρωϊα και άρχισε να απειλεί;Μήπως τον προκάλεσε κάποιος;Αυτός ο κάποιος όντως παραβίασε τον κανονισμό;Έφταιγε;Τιμωρήθηκε;

 

Laklax

I also agree with affectuoso about having a forum dedicated to post the members that have been deleted and a reason. In this forum I propose to have the ability to post only the moderators and the administrator of the site.

 

KOSTAS

Opoios diladi diafwnei se kati edw mesa diagrafetai?Auto einai to ka8estws?

Parabikan kanones?Poious kanones,mporeite parakalo na enimerosete kai emas tous upoloipous?Ftiaxno kai egw ena site kai bazo san kanona oti eimai o omorfoteros kai e3upnoteros an8ropos tou kosmou.Kai opoios diafwnhsei me auto exei parabei ton kanona tou site kai logika diagrafetai.

.

Tronic

Φίλε boody μην διαφωνείς και πολύ πολύ με τους διαχειριστές γιατί σε βλέπω να είσαι ο επόμενος υποψήφιος για "οικειοθελή παραίτηση".. και μην ξεχάσεις να σβήσεις και τα μηνύματά σου φεύγοντας, αφού και οι άλλοι αυτό έκαναν, τελείως από μόνοι τους!

Τί να πω ρε παιδιά, με ξενερώσατε άσχημα με αυτά που γίνονται. Είναι κρίμα για ένα τόσο μουσικό χώρο. Προτείνω να αναθεωρήσετε!

 

Restoration

Πιστεύω ακόμη πως οι δημοκρατικές διαδικασίες επιβάλουν ξεκάθαρες θέσεις και όχι κρυφτούλι, γιατι με τον τρόπο αυτό κινδυνεύει να διασυρθεί η να διαπομπευθεί ο καθένας που αποχώρησε η διαγράφηκε και που δεν εχει πιά την ευχαίρεια να διατυπώσει τις απόψεις του η την απολογία του άν θέλετε, πράγμα που ακόμη και ο νόμος επιτρέπει στον τελευταίο εγκληματία κάθε ποινικού δικαστηρίου. Αν φυσικά θέλουμε να αυτοαποκαλούμαστε "δημοκρατική" κοινωνία που κατά την ταπεινή μου άποψη δέν είμαστε, όπως άλλωστε δεν είμαστε σίγουρα και στρατός.

 

Heartcore

ΝΑ πω την αλήθεια, είμαι λίγο παραξενεμένος από αυτά που διαβάζω. Βρίσκω λίγο μυστήρια όλα αυτά των περι ξαφνικών διαγραφών και αποχορήσεων. Επίσης βρίσκω μυστήριο και τον ξαφνικό ερχομό καινούργιων μελών.

 

Tuff_P

Βέβαια θα παρατηρήσω τον σεβαστό Web Master σε ένα θέμα.

Το να ήμαστε πολιτισμένοι και ευγενικοί είναι σωστό αλλά να ήμαστε αυτό που λένε «καθωσπρέπεί » ΟΧΙ. Για τον εξής λόγο.

Οι καθωσπρέπεί είναι ψεύτικη κατά 99%, πνίγουν συναισθήματα, ιδέες, θέλω, οράματα, ψυχή και σώμα.

Θέλω να πω ότι ,κατά τη γνώμη μου πάντα, έχω μια αίσθηση καθωσπρεπισμού στο sight αυτό. Θέλω να πιστεύω ότι οι διαφημίσεις που έχει το Sight δεν παίζουν ρόλο σε αυτό το θέμα.

 

Alchemist

Αλλού είναι η αλήθεια και όποιος καταλαβαίνει τι του γίνεται μπορεί να δει ότι τα μέλη που έφυγαν στην ουσία εκδιώχθηκαν, πλην εξαιρέσεων. Πεοσωπικά δεν έχω ακουσει ποτέ σε forum να έχουν φύγει σχεδόν 10 μέλη σε έναν χρόνο (και τόσα είναι τα μέλη που έχουν φύγει). Πως έγινε και εδώ μαζεύτηκε το χάος, δεν ξέρω... Επειδή αυτή η συμπεριφορά είναι δείγμα αδυναμίας και με αηδιάζει να βλέπω τόση εγωπάθεια και μισαλλοδοξία, προτείνω σε όποιον αισθάνεται υπεύθυνος για την πορεία του Noiz να δράσει και να κάνει τα πράγματα αγνά και όμορφα όπως θα έπρεπε να είναι (πάντα με βάση όσα λέει η ομάδα διαχείρισης). Δεν έχω τίποτα με κανέναν αλλά όλο αυτό είναι μια κατάσταση αρρωστημένη. Όποιος νοιάζεται να σώσει ό,τι μπορεί, ας το κάνει τώρα.

 

Ex-sabrosona

Και για να μη μακρυγορώ, ειλικρινά μην ψάχνετε να βρείτε την άκρη για το ποιος είπε τί και τί εννούσε γιατί άκρη δε θα βρείτε (αν και αυτό είναι ίδιον του ΝΟΙΖ από τα γεννοφάσκια του). Προσπαθήστε να είστε τυπικοί και να μην δίνετε δικαιώματα γιατί θα καταλήξετε σαν κι εμένα, τον waisted sunsets, feather, pallaros, interpaul, asrael, indianos, kourosava κτλπ κτλπ ....

 

Μάλλον μετά από όσα έχω δει να συμβαίνουν τις τελευταίες μέρες και επειδή εκφράστηκα ευθέως έχοντας το θάρρος της γνώμης μου, χωρίς να κρυφτώ πίσω από καινούργιο nickname δεν θα έπρεπε να εκπλήσσομαι που θεωρήθηκα η ευκολότερη λεία …..

 

¨Όσο για το song3 και την ιδέα που έριξα στο σχετικό thread που άνοιξα με τίτλο «Κάνουμε μουσική με τη φωνή μας» σας αφήνω να την συνεχίσετε εσείς και οι περήφανοι ακόλουθοι σας που τόσο κόπτονται για την συνέχιση του.

Ο kourosava ήταν ο μόνος που ανταποκρίθηκε τότε στην πρόσκληση μου δημιουργώντας μάλιστα την πρώτη ολοκληρωμένη πρόταση και κάνει παρέα μαζί μου στον ΚΑΙΑΔΑ της δικής σας δημοκρατικής και ισόνομης καλλιτεχνικής κοινωνίας, μαζί με άγνωστο πόσους ακόμα, που απλώς απαξίωσαν να ασχοληθούν με τις διαγραφές τους ή όπως αρέσκεστε να τις ονομάζετε ¨οικειοθελείς αποχωρήσεις»!!!

 

ΘΕΛΕΙ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ Η ….ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδία!

 

Αγαπητή Affectuoso31,

 

Ποιός σου είπε ότι διεγράφηκες; Μην τρελαθούμε κι'όλας εδώ μέσα! Είσαι κανονικότατο μέλος!

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως κάτι δε μου πάει καλά με όλα αυτά.

 

Τι λόγο μπορεί να έχει ένα μέλος που δεν έχει διαγραφεί να βγάζει καινούργιο πανομοιότυπο nick όπως βλέπω να υπάρχει στην τελευταία εγγραφή μέλους?

 

Γιά μένα πάντως -και πείτε με ελεύθερα καχύποπτο- κάποιο λάκκο έχει η φάβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποια μέλη έκαναν αυτά που έμαθα ότι έκαναν και τώρα κυκλοφορούν "ελεύθερα" στο forum,ενώ ταυτόχρονα κάποια άλλα,αξιόλογα μέλη διαγράφηκαν/αποχώρησαν,τότε ένα συμπέρασμα βγαίνει:

 

"Κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της Δανιμαρκίας"

 

 

Πειστικές απαντήσεις εξακολουθούν να μη δίνονται....Ίσως να είναι λάθος το ότι τις ζητάμε....Ίσως ο terumi να έχει δίκαιο (έτσι την πάτησε κάποιος και μετά ακολούθησε η χιονοστιβάδα)

 

Η απάντηση του τύπου "όποιος διαφωνεί,γιατί δεν αποχωρεί;" δε μου αρέσει.Το noiz υποτίθεται πως ξεκίνησε για να κάνει κάτι διαφορετικό...Νομίζω πως το πέτυχε προς στιγμήν,αλλά κάπου το πράγμα στράβωσε....

 

Φιλικά,gangster

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ αρχην καλες γιορτες σε ολους οσους εφυγαν και σε οσους εμειναν.

η γνωμη μου ειναι η εξης για αυτο που γινεται στο site.

totaly bulshit man.a bucket full of nothing.

αυτο ειναι μουσικο site η μεσημεριανη εκπομπη.ρε μαγκες και μαγκιτισες αν οσα γραφαμε για τις διαγραφες κτλ αφορουσαν τη μουσικη θα ειμασταν ολοι δεκα κλικ πανω σαν μουσικοι.τωρα ειμαστε 10 κλικ κατω.και με χαλαει γιατι ενω μαθαινα πραγματα που δεν ηξερα οτι υπαρχουν καν τωρα απλα βλεπω ενα κενο δημιουργιας διαθεσης δεν πρεπει να συνεχιστει αυτο γκαγκανιασα.

δεν με ενδιαφερει ποιος εχει δικιο η αδικο.παντως ολοι αδικησαμε τη μουσικη και αυτο ειναι το μονο που μας απασχολουσε εως τωρα.

καλη χρονια

βιρα κι'εχει ο Θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Το 2005 έρχεται και τίποτα δεν το σταματά, και είθε να μας βρεί όλους υγειείς και ευτυχισμένους :lol:

 

Είδα κάποια παλιά μέλη να "περνάνε" απ το thread, και χάρηκα :lol:

 

Αυτό δείχνει οτι αναγκαστικά σε ένα τόπο ενημερωτικό κυρίως όπως το noiz, δεν μπορεί να εκλείψει το ανθρώπινο στοιχείο από τα μέλη του, δηλαδή αναγκαστικά θα γνωριστούμε κάποιοι, θα γελάσουμε, θα μαλώσουμε, θα "εκτεθούμε" λίγο παραπάνω απο το να ενημερώνουμε , να μαθαίνουμε , να μιλάμε.

 

Κάποιοι σε αυτήν την κοινωνία θα δουλεύουν καλοπροαίρετα, κάποιοι θα κάνουν λάθη και θα προκαλούν άθελα, κάποιοι θα κάνουν πράγματα εσκεμμένα.

 

Έτσι θα γίνεται κι εδώ, όσο και να το ψάξουμε, και δεν θα άλλάξει τίποτα.

 

Η ισορροπία είναι το ζητούμενο.

 

Εεεεε, θα πώ κι εγώ κάποια πράγματα..... έσκασα,

 

:lol:

 

Λαμβάνοντας υπόψη,

 

1. Στο site αυτό είμαστε φιλοξενούμενοι

2. Το site αυτο δεν είναι σίγουρα φιλανθρωπικο ίδρυμα, και πρέπει να σεβόμαστε τον ιδιοκτήτη του, άρα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί όταν αναφερόμαστε σε εταιρείες, να αναφερόμαστε και όχι να επιτεθούμε( υπάρχουν τρόποι να κρίνουμε ένα προϊόν ή την πολιτική μιας εταιρίας, έναν αντιπρόσωπο χωρίς να την προσβάλλουμε άμεσα ( π.χ. κάνοντας τέστ, συγκριση τιμών)

3. Ολοι μουσικοί είναι και δεν υπάρχει σύγκριση στα γούστα

 

Ας μην παθιαζόμαστε με θέματα γενικά απο εδω και εμπρός, ή έστω ας είμαστε λίγο προσεκτικότεροι όταν αναφερόμαστε σε αυτά.

 

Ναι, δεν είναι ωραίο να διαγράφονται μέλη, ούτε καταχωρήσεις , αλλά δεν είναι ωραίο να μπαίνω στο αγαπημένο μου site και να βλέπω μια νύχτα, αποπατήματα και χέστρες , αρα ύπάχουν και περιπτώσεις που χρειάζονται ακραία μέτρα απλά πρέπει να είναι τα έσχατα και η ευθύνη αυτού που αναλαμβάνει αυτή την δουλειά , είναι τεράστια.

 

Οι moderators για να γίνουν τέλειοι, σκεφτείτε ότι χρειάζονται και την βοήθειά μας και την καταννόησή μας νομίζω

 

Να δώσουμε βάρος στα μουσικά θέματα με λίγα λόγια και με ελάχιστη προσοχή, γιατι καταντάει κουραστική η μονομαχία και χάνεται η ουσιά, και όπως είπα , αν διαβάσουμε τα προαναφερθέντα, ο καθένας έχει δίκοιο απ την πλευρά του οπότε δεν βγαίνει τίποτα να το συζητάτε, και παραθέτω οτι

 

Προσέξτε

δέχτηκα e- mail απο μέλος του noiz που μου λέει οτι έθεσε απορια σχετικά με το roland του στο noiz και δεν έλαβε απάντηση, και λογικό αφού αμφιβάλλω αν τελικώς κοιτάμε άλλα posts και είδε και απόειδε το παλικάρι και μου έστειλε e- mail να το βοηθήσω, αλλα έλα που απο roland δεν ξέρω χριστό.

 

εγώ το θεωρώ αυτό απαράδεκτο για το noiz, που ξέρω οτι εδώ σφύζει απο άτομα που ξέρουν απο roland (βλέπε ξερεις απο βεσπα) και το παλικάρι δεν πήρε αναλυτική και βήμα βήμα απάντηση απο κανέναν.

 

δίκιο δεν έχω?????

 

Αλλα η ζυγαριά τελευταία κλίνει προς το να μονομαχούν παλιά και νέα μέλη με τους moderators και τον admin.

 

Εγω ξέρω και τον kouro, και τον indiano και τον feather και με ξέρουν καλά , ξέρω την πικρία τους , όπως και ξέρω και την πικρία του yameth και των άλλων , και ότι γίνει είμαι σίγουρος ότι προσεχώς θα λυθεί μεταξύ τους και γι αυτό είμαι ήσυχος :lol: Θα τα βρούνε ....

 

Και για να μήν παρεξηγηθώ, χαίρομαι και για το ενδιαφέρον όλων των παιδιών και δεν κρίνω αυτή τη στιγμή , λέω την γνώμη μου.

 

Ας δώσουμε βάρος, (το είπαν και παραπάνω) στα θέματα μουσικής και τεχνολογίας.

 

Και κάτι τελευταίο. Φίλε asrael και sabrosona, χάρηκα που σας είδα ειλικρινά. ¶κουσα πολλα αλλα θέλω να μάθω κάτι απο εσάς ? Οντως εσείς βάλατε τα αποπατήματα??? :lol: :lol:

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου