Προς το περιεχόμενο

Δημοκρατικές διαδικασίες


BRAIN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, να ξεκαθαρίσουμε κάτι γιατί ούτε κάτι σάπιο υπάρχει ούτε φάβα με λάκκους.

 

Τι πειστικές απαντήσεις περιμένετε ακόμα, δεν καταλαβαίνω. Ποιός πρέπει να σας πείσει και για ποιό πράγμα; Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει, όπως είπε και ο yameth, στη φαντασίωση του καθενός.

 

Αυτή η καραμέλα με τις "διεγραφές" και τις "οικειοθελείς αποχωρήσεις" έχει καταντήσει κακόγουστο αστείο. Που βρισκόμαστε ρε παιδιά να μιλάμε για "διαγραφές"; Κάποιοι αποφάσισαν να κάνουν πλάκα. Και κάποιοι τους ακολουθάνε, ηθελημένα ή μη. Ωραία.

 

Δεν έχει διαγραφεί κανένας πέρα από αυτούς που αναφέρθηκαν 10 σελίδες πίσω από τον SUPERFUNK, για τους λόγους που ανέφερε ο yameth. Τέλος. Πόσο μάλλον η Affectuoso31 που έκανε και post! Προφανώς, θα είχε κάποιο πρόβλημα με το login της εχθές το πρωΐ και το πρώτο που σκέφτηκε ήταν ότι διεγράφηκε!

 

Επιπλέον, όπως βλέπετε, οι σατράπηδες-moderators δεν έχουν πειράξει κανένα από όλα αυτά τα ποστ που μας έχετε λούσει. Ο καθένας μπορεί να καταλάβει τι συμβαίνει και να βγάλει τα συμπεράσματα του.

 

Και μία παράκληση, αν κάποιος εξακολουθεί να έχει υπόνοιες για σκοτεινές διαδικασίες, παρακαλώ να μας στείλει ένα προσωπικό μήνυμα με όποια απορία έχει και θα του απαντήσουμε. Δεν υπάρχει κανένας ουσιαστικός πλέον λόγος να συνεχίζεται αυτή η κατάσταση.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε Kid

 

Παρ όλα αυτά,αν δηλαδή και η δημιουργία κατά τη γνώμη σου σταμάτησε θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου. Η δημιουργία και η μουσική για να προχωρήσουν θέλουν ...αέρα και καθαρό μυαλό. Δεν βλέπω σαν bullshit αλλά ούτε σαν nothing πόσο μάλλον σαν μεσημεριανή εκπομπή την κατάσταση του site. Υπάρχουν αξιολογότατα μέλη με μεγάλες δυνατότητες στη δημιουργία της μουσικής καθώς και στη συμμετοχή σε κάθε προσπάθεια.Επίσης -αν και κάμποσοι δεν είναι πιά εδώ- υπάρχουν κι άλλοι πολλοί και πολύτιμοι. Δε το σκέφτομαι έτσι... Κάπως έτσι μετράμε τα κουκιά, τα χρήματα, τα πρόβατα, τα δέντρα. ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ. Μάλλον χάσαμε αέρα... Το site είναι πάντα ανοιχτό σε προτάσεις και υπάρχουν ήδη έτοιμες. Όποιος θέλει μπορεί να προχωρήσει. Κανείς ΄δε μπορεί να εμποδίσει κανέναν να ασχοληθεί είτε με μουσική είτε με τεχνολογία.Η μουσική είπαμε είναι ευλογία.Θέλει όμως ψυχή κι αέρα. Όποιος τα έχει ας δείξει το δρόμο.

Στο μεταξύ όσο κι άν ανακατεύω τη φάβα έχει λάκους. Ακόμα να μπούν χρήστες που έμπαιναν καθημερινά να δούν προσωπικά μηνύματα. Ακόμη είναι σε διακοπές. Θα λυπηθώ πολύ αν είναι μόνιμες. Εκτός αν μάθω οτι περνάνε καλύτερα εκεί που είναι και γι αυτό δε γράφουν. Μέχρι τότε θα μου επιτρέψεις να ανησυχώ για άνθρώπους και ψυχές. Και θα ανακατεύω τη φάβα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, πολύς κόσμος, όπως σωστά παρατήρησε ο Restoration είναι σε διακοπές. Πολλοί θα λείπουν μέχρι και την πρώτη εβδομάδα του Γενάρη. Γι'αυτό, συνίσταται λίγο περισσότερο ψυχραιμία και καθαρό μυαλό στις κρίσεις.

 

Καλές γιορτές.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι τελευταίο. Φίλε asrael και sabrosona' date=' χάρηκα που σας είδα ειλικρινά. ¶κουσα πολλα αλλα θέλω να μάθω κάτι απο εσάς ? Οντως εσείς βάλατε τα αποπατήματα??? :lol: :lol:[/quote']

 

Λοιπόν επειδή δεν είχα σκοπό να ξαναγράψω εδώ όπως και έκανα όταν διαγραφηκα αυτή τη φορά απλά θα σας λύσω την απορία ή μπορει να δημηιοργήσω κάποια καινούρια με αυτή μου την απάντηση.

 

cos_dr περι αποπατημάτων και λοιπών πραγμάτων ξέρουν οι "ειδήμονες" admins & moderators μια που εγώ είμαι ασχετος με την όλη υπόθεση.

 

Αυτοί γιατί δεν απαντάνε και κρύβονται πίσω από το δαχτυλάκι τους;

 

Εγώ δεν λέω οτι το έκανα γιατί απλά δεν το έκανα. Το άν συμέσαμ κάποιες IP's και αν λίγο διαβάζετε για network security θα βλέπατε ότι υπάρχει κάτι που λέγεται IP spoofing.

 

Θα μου πείτε "εγώ μουσικός είμαι τι δουλειά έχω με τα δίκτυα" και άλλα δίαφορα τέτοια. Αν όμως το πάρουμε έτσι γιατί βγάζετε δίπλωμα οδήγησης για το ωραίο σας όχημα και δεν προσλαμβάνετε έναν επαγγελματία οδηγό;

 

Τέλος εγώ είμαι ένα φάντασμα όπως το είπατε και μερικές φορές εμφανίζομαι από το πουθενά και κάνω BOO φορτας ένα άσπρο σεντόνι.

 

Απλά ποτέ δεν έφυγα αλλά και ποτέ δεν ήρθα!!!

 

Ας συνεχίσει λοιπών την παράσταση η ξανθιά παρουσισάστρια το νούμερο με τους ψύλλους και τις τίγρεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε asrael , απλά ήθελα να ακούσω τη γνώμη σου. Χαιρετισμούς στην sabro και την Βούλη.

 

Πάντως γενικώς είμαι σε δύσκολη θέση γιατί.

 

α) με την sabro τουλάχιστον πολλα πρωϊνα τα λέγαμε και πέρναγε η ώρα

β) Με τον indiano έχουμε γνωριστεί και τον θεωρώ καλό φίλο παρόλο που τον ξέρω σχεδόν ένα χρόνο

γ) Με τον Kourosava επίσης είχαμε επικοινωνία και κοινα μουσικά ενδιαφέροντα

δ) ΜΕ το feather (μεγάλη απώλεια) είχες και την παρέα και την γνώση.

ε) Με τους superfunk και Wow! , μια χαρά επικοινωνώ και ας έχουμε και άλλα γούστα (λέμε).

στ) Ο yameth μου την σπάει λίγο αλλά καλός είναι μωρε ( επικίνδυνο αστείο θα έλεγα, αλλά άλλη αίσθηση να βάζεις το κεφάλι σου στην λαιμητόμο :lol: :lol: ) - αν δεν υπήρχε , ούτε εμείς θα υπήρχαμε,, και πρέπει θέλοντας και μή να είμαστε λίγο προσεκτικοί και να κατανοούμε τις απαιτήσεις του για to noiz.

 

Τώρα τί να κάνω εγώ ???? και όσα άλλα μέλη βρίσκονται στην θέση μου.

 

Στρατόπεδο δεν διαλέγω, αν και θα ήταν λογικό να διαλέξω την μερια των διαγραφέντων αφου ώς ελλην πάω στους δικούς μου.

 

Θεωρώ οτι τα μέλη του noiz που ακούγονται τελευταία, έχουν προσφέρει σημαντικό έργο και υπηρεσία στην μουσική τεχνολογία , και έχουν βοηθήσει πολύ κόσμο.

 

Εγώ είμαι ένας απο αυτούς που βοηθήθηκαν και νοιώθω οτι ζώ σε παραμύθι. ΜΕχρι και το παιδικό μου όνειρο να παίζω σε μπάντα πραγματοποίησα και αύτό ήταν μία αλυσιδωτή αντίδραση της δράσης του noiz, και είναι το λιγότερο αν συμψηφήσουμε το τι έμαθα και καταφέρνω και ηχογραφώ μέχρι και στο σπίτι μού.

 

Δεν είναι άσχημο τώρα να βλέπω τα πρότυπά μου να αλληλοτρώγονται ( κατάθεση ψυχής).

Ναι είναι βάρβαρο, Κάθε φορά που τσακώνεστε σκεφτειτε ότι βάζετε μια μαχαιριά σε κάποιον θαυμαστή σας.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μουσική απευθύνεται σε όλους. Κανείς δε θέλει να είναι μουσικός (συμπεριλαμβάνω και τους μαέστρους της κονσόλας) μόνο για τον εαυτό του. Η μουσική είναι επικοινωνία. Δεν γράφει μουσική κανείς -και εννοώ μουσική με αντοχή στο χρόνο- αν δεν είναι σεμνός και ευαίσθητος άνθρωπος. Ας είμαστε σεμνοί και ευαίσθητοι παντού. Δεν γίνεται μόνο στην τέχνη της μουσικής. Η είμαστε η δεν είμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ο cos_dr,ούτε και εγώ θέλω να διαλέξω στρατόπεδο.Για την ακρίβεια,είναι εντελώς λάθος να χωριστούμε σε στρατόπαιδα και εντελώς άδικο για το noiz.

 

Νομίζω πως όλοι έχουν κάποιο δίκαιο,ίσως κάποιοι παραπάνω από άλλους και μάλλον κάποιοι δίνουν/με περισσότερη σημασία σε κάποια πράγματα από αυτήν που πρέπει.Ϊσως...

 

Παρ' όλα αυτά συνεχίζουμε,προβληματισμένοι,προσεκτικότεροι και μάλλον σοφότεροι....Το ελπίζω τουλάχιστον.....

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και συνεχίζουμε. Το θέμα είναι να συνεχίζουμε σίγουρα σοφότεροι, συνειδητά και όχι κατά τη λαική ρήση << και η ζωή συνεχίζεται>>.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε restoration

 

η αγανακτηση μου να βλεπω ατομα με μουσικη παιδεια να εχουν κοντρα με αλλα ατομα για τον οποιοδηποτε λογο με εκανε να γραψω αυτα που ειδες και απαντησες.μακαρι να εβλεπα ενα thread με τοσες συμμετοχες που να ειχε να κανει με κατι αληθινα μουσικα δημιουργικο και οχι ποιος αποπατησε που.ελεος man! :(

αν δεν ειχα βρει αυτο που με εκφραζει εδω σαν μουσικο αλλα και σαν ανθρωπο τοτε δεν θα ημουν εδω.αλλα υπηρετω και εγω αυτο που ειναι το παθος ολων και βρισκω χαμενο χρονο οτιδηποτε δεν σχετιζεται με τη μουσικη.μπορω και εγω να διαγραψω.τι?το κακο κλιμα, τα ειρωνικα σχολια,και ολη γενικα την κατασταση που υπαρχει εδω και δυο βδομαδες.

πως?η να μην ξαναμπω η να παρακαλεσω ολους τους φιλους εδω μεσα να σταματησει αυτο το thread.κανω το δευτερο γιατι εχουμε να δωσουμε και να παρουμε πολλα ακομα.ξελαμπικαραμε?οκ τοτε πισω στα γνωστα

PEACE

βιρα κι'εχει ο Θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου