Προς το περιεχόμενο

Δημοκρατικές διαδικασίες


BRAIN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεκτη η συγνωμη. ΟΧΙ δεν ηταν καθολου φυσικο επακολουθο. Αν μετανιωσες για το ποστ σου έπρεπε να φερθεις σαν μέλος και να το διαγραψεις και οχι να φερθεις σαν mod διαγραφοντας και τα δικα μου και εξωραιζοντας την θεση σου με νεο ποστ.

 

Ναι' date=' ήταν επακόλουθο. Όλα τα ποστ που ακολούθησαν ήταν αναφορές στο δικό μου. Μόνα τους δεν έστεκαν. Δεν νομίζω να "εξωράισα" την θέση μου τώρα, και σε προκαλώ πλέον να αναφέρεις αν έγραψα κάτι διαφορετικό.

 

παρερμηνιες? τι ειναι τωρα αυτο? λασπη? που φαινεται αυτο? στα σβησμενα ποστ? δε δικαιουσαι να σχολιαζεις δημοσιως, ποστ μου που εσβησες , χωρις κανεις να μπορει να δει την αληθεια.

 

Όσοι πρόλαβαν να τα διαβάσουν γνωρίζουν. Προσπερνάω τις λεπτομέρειες, έχεις δίκιο, από τη στιγμή που τα έσβησα δεν μπορώ να αναφέρομαι σε αυτά, εφόσον και εσύ διαφωνείς στο ότι ήταν "παρερμηνείες". Ας πρόσεχα, με λίγα λόγια.

 

τουλαχιστον όπως το θυμαμαι?????? τωρα μαλιστα.

αντι να τα κανεις καλυτερα τα εκανες χειροτερα τωρα.

δε φτανει που εσβησες τα ποστ ξαναγραφεις τα δικα σου ,οπως νομιζεις εσυ καλυτερα απαντωντας μαλιστα και σε αορατες παρερμηνιες.

 

Ναι, όπως το θυμάμαι. Δεν συνηθίζω να κρατάω αρχείο με αυτά που γράφω. Δεν νομίζω όμως να έγραψα κάτι διαφορετικό εχθές. Σε προκαλώ ξανά να με διορθώσεις.

 

ποιοι ειναι αυτοι που ΔΕΝ δικαιουνται να παιρνουν θεση και ειναι ακομα στο νοιζ. ή θα τους διαγραψεται εφοσον δεν δικαιουνται ή θα ειναι ισοτιμα μελη με μας και θα δικαιουνται τα παντα. Μηπως τους κανετε χάρες?

 

Δεν είπα "δικαιούνται", είπα "έπρεπε". ¶λλο το ένα, άλλο το άλλο. Εξακολουθείς να αλλάζεις αυτά που γράφω. Το πρώτο είναι τυπικό και αδιαμφισβήτητο, το δεύτερο είναι προσωπικό. Και όπως είπα (πάλι το παρέβλεψες στα quotes σου) τα θέματα αυτά είναι λήξαν με την σύμφωνη γνώμη όλων των συντονιστών.

 

δε μας ενδιαφερει η αλληλογραφια που ανταλλαχθηκε. μας νοιαζει τι εκανε καποιο μελος και εφυγε.

 

Προφανώς κάτι που αντιβαίνει στους κανόνες χρήσης. Δεν υπάρχουν άλλοι λόγοι.

 

διασυρμος??? τι εκανε δηλαδη ? βίασε τον κουροσαβα?

 

Όταν διαγράφεις κάποιον και στη συνέχεια τον εκθέτεις δημόσια(="ανακοίνωση-διασυρμός" που έγραψα), αυτό είναι διασυρμός.

 

οσο για το τι ξερω , ακομη δε ξερω τι εχει γίνει , ειλικρινα(πιστεψε με σε παρακαλω δε γνωριζω ακομη, μονο υποθέσεις κανω με βαση ενα παλιο thread . μετα εχασα επεισοδια. δεν εχει να κανει οπως καταλαβαινεις αυτο το ποστ με υπερασπιση του πρωην μέλους), χαρη στο ποστ του brain ομως θα ρωτησω και θα μαθω.

 

Οι εμπλεκόμενοι (εγώ δεν είμαι) δεν είναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν (και πολύ περισσότερο "δημόσια") σε αυτό, αλλά είναι στη διακριτική τους ευχέρεια να το κάνουν. Εγώ λέω και πάλι ότι είμαι αντίθετος σε κάτι τέτοιο. Επικοινώνησε όμως μαζί τους απευθείας. Δεν είναι αρμοδιότητα μου να επέμβω.

 

Θα ήθελα να μην συνεχίσουμε επι προσωπικού. Υπάρχουν και τα μηνύματα για αυτόν τον σκοπό. Να επανέλθει η κουβέντα στην πρόταση του BRAIN.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οκ δε θα συνεχισω αυτην την αντιπαραθεση δε νομιζω οτι οδηγει πουθενα. οι σκεψεις μας και οι αποψεις μας γιναν σαφεις . ας συνεχιστει το θεμα σεαυτο που ειπε ο brain λοιπον (χωρις όμως να χρειαστει να σβηστουν τα ποστ μας σε παρακαλω ,γιανα ξαναγυρισει πισω το θεμα,γιατι περα απο μια μικρη μεταξυ μας αντιπαραθεση περιλαμβανουν και γενικοτερες θεσεις μας και αποψεις αυτα τα ποστ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πώ κι εγώ κάτι.

 

Τελευταία δημιουργούνται παρεξηγήσεις όταν συζητάνε κάποιοι φίλοι - μέλη και τα συμφραζόμενα παραπέμπουν σε κριτική του τι αρέσει στον καθένα μας μουσικά και τί γνώμη έχει για τις άλλες κατηγορίες μουσικής και τους οπαδούς της.

 

Το ίδιο φαινόμενο μπορεί τελικά να το παρατηρήσουμε σε αντιδικίες σχετικά με τα όρανα πχ " εγώ παίζω πιάνο και εσύ μπουζούκι αρα εγώ είμαι πιο κυριλλέ απο εσένα, εγώ πάω ωδείο και εσύ όχι" πράγμα άτοπο και ενοχλητικό.

 

Ρε παιδιά, όταν μιλάμε για γούστα δεν υπάρχει δυνατότητα να πείσουμε ο ένας τον άλλο τί είναι καλύτερο ούτε να επιχειρηματολογήσουμε γι αυτό

 

Όλοι μουσικοί είμαστε και όλα μουσική είναι... τί το ψάχνουμε.

 

Ας μην υπάρχουν τέτοιες παρεξηγήσεις και αυτό είναι εύκολο αν προσπαθήσουμε λίγο όλοι. Κρίμα δεν είναι αφού πολλοί από εμάς έχουμε και προσωπικές γνωριμίες μεταξύ μας?

 

Μια πρόταση. Ας δοκιμάσουμε να αντιστρέψουμε την κατάσταση

 

Καί ο κύριος Μεθενίτης με το επιτελείο των moderators είναι σε δύσκολη θέση και πρέπει όλοι να το έχουμε υπόψη μας , και ο indianos και ο κάθε φίλος είναι σε δύσκολη θέση και ας μου επιτρέψει να αποκαλύψω την στεναχώρια του και την δικιά μος.

 

Μιλήστε yameth . indiane και moderators , και είμαι σίγουρος οτι με λίγη καταννόηση θα προχωρήσουμε καλύτερα, κάντε μια προσπάθεια.

 

Ας σταματήσουμε να αλληλοκατακρίνουμε τις προτιμήσεις και τις αντιλήψεις μας για το τι είναι καλή μουσική, καλό όργανο και καλός εξοπλισμός, ή ΄έστω να το κάνουμε καλύτερα . Εξ άλλου έχουμε τόσα άλλα να πούμε και να μοιραστούμε.

 

Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά λυπάμαι για την αποχώρηση του indianou, ενός φίλου που γνωριστήκαμε καλά μέσω του noiz και έχω την ανάγκη να πώ κάτι γιατι με πείραξε η διαγραφή του ιδιαίτερα για τολμώ να πω ασήμαντο και γελοίο θέμα που κανένας όσο και να επιχειρηματολογήσει δεν θα πάρει το δίκιο. Δεν ξέρω πως ξεκίνησε αλλά φίλε indiane κάνε κι εσύ μια προσπάθεια να δεχτείς τους κανόνες και μια προσπάθεια όλοι να μην προκαλούμε σε δημόσια συζήτηση κανέναν

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συφμωνώ με τον προλαλήσα...Ρε παιδιά όντως, μουσικοί είμαστε, για μουσικές μιλάμε, ας το κάνουμε πολιτισμένα και χωρίς ξερολισμούς. Σε ξένα αντίστοιχα fora (λ.χ. keyboard on line) σπάνια να δεις κοκορομαχίες - ο καθείς έχει -και λέει- την άποψή του και όλοι αγαπημένοι. Στο κάτω κάτω η γνώση έρχεται μόνο μέσα από την αντίθεση.

Χαιρετίσματα

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΥΣΤΥΧΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ MODERATORS ΚΑΝΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ....

Αν εχεις αλλη αποψη για καποιο ειδος μουσικης η καλλητεχνη η δεν εχεις 6000 ευρω για να παρεις εναν roadking και παιζεις με amp-sim..τοτε αξιζεις την περιφρονηση τους.οχι οτι τους εχουμε αναγκη.ουτε περιμενουμε να μας μαθει κανενας μουσικη.αλλα δεν εχει κανεις το δηκαιωμα να σε προσβαλει για τις θεσεις σου...

με ολο το σεβασμο για το site και τα μελη του....

(δεν θελω να αναφερουμε ονοματα,οποτε θα προτεινα να μην συνεχιστει το σχολιο μου,απλα να διαβαστει απο καποιους και να ληφθει υποψην)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ συμφωνώ με το να δημοσιοποιείται η διαγραφή ενός μέλους με μια ανακοίνωση του τύπου " Το χ μέλος διαγράφεται γιατί παραβίασε τους κανονισμούς περί ορθής συμπεριφοράς/ο,τιδήποτε άλλο επανειλημμένα/την τάδε ημερομηνία".Πιστεύω πως όλοι έχουμε το δικαίωμα να ξέρουμε...

 

 

Και μια απορία:ο indianos μόνος του μάλωνε;Δηλαδή ξύπνησε μια καλή πρωϊα και άρχισε να απειλεί;Μήπως τον προκάλεσε κάποιος;Αυτός ο κάποιος όντως παραβίασε τον κανονισμό;Έφταιγε;Τιμωρήθηκε;

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω νομίζω ότι τα πράγματα είναι απλά και ξεκάθαρα όπως περιγράφονται στους Κανόνες Χρήσης και στο About Us.

Τα υπόλοιπα σχόλια όπως και οι προσωπικές απόψεις του καθενός απο εμάς είναι απλή φιλολογία.

Εαν δεν συμφωνούσα με αυτά θα άνοιγα το δικό μου site και θα έβαζα τους δικούς μου κανόνες (με ότι μπορεί να συνεπάγεται αυτό σε θέματα κόπου και κόστους).

 

Εγω προσωπικά ευχαριστώ τους συντελεστές που μου προσφέρουν δωρεάν το Noiz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα αρκετές μέρες να μπώ στο site και τελικά από προχτές μου συμβαίνουν απανωτές εκπλήξεις!!!

Έκατσα λοιπόν σαν φρόνιμο νέο μέλος και ξαναδιάβασα προσεκτικά του κανόνες χρήσης που όλοι μας αποδεχτήκαμε μπαίνοντας σε αυτόν τον δικτυακό τόπο.

 

Σίγουρα οι αναλυτικοί λόγοι διαγραφής κάποιων μελών με το όποιο παρασκήνιο μπορεί να έχει δημιουργηθεί δεν αφορά άμεσα όλα τα υπόλοιπα μέλη.

 

Πολλές απόψεις και γνώμες μπορούν να διαμορφωθούν για μία διαγραφή. Πιστεύω πως όλοι μας εδώ μέσα λίγο έως πολύ είναι σε θέση να γνωρίζουν μέσα από τα γραφόμενα και τις συμπεριφορές του κάθε μέλους στο forum ,ποιοι έχουν λόγο ύπαρξης εδώ μέσα και ποιοι είναι αυτοί που παραβιάζουν του κανόνες που όλοι μας έχουμε αποδεχτεί ή τουλάχιστον οφείλουμε να αποδεχτούμε.

 

Θεωρώ όμως απαραίτητο αυτές οι διαγραφές να δημοσιοποιούνται σε ειδικό , έστω και κλειδωμένο thread, στο οποίο ο καθένας θα μπορεί να ενημερωθεί για το ποιοι είναι ακόμα ενεργά μέλη στην κοινότητα και το οποίο θα πρέπει να παραμένει αναρτημένο για εύλογο χρονικό διάστημα, ικανό να λειτουργήσει ενημερωτικά και σε μέλη που μπορεί λόγω υποχρεώσεων να μην μπορεί να επισκέπτεται καθημερινά το site.

 

Εξάλλου οι αποφάσεις των διαγραφών και η ευθύνη τους βαρύνουν αποκλειστικά τον administrator και τους moderators του site και κανέναν άλλον όπως πολύ προσεκτικά διάβασα στους κανόνες χρήσεως. Η γνώση όμως και η ενημέρωση για τα τεκταινόμενα στην οποιαδήποτε ισότιμη κοινότητα ανήκει σε όλους.

 

Τα παραπάνω τα γράφω ορμώμενη από την εμπειρία που είχα τις τελευταίες μέρες των διαγραφών και που χρειάστηκα να απαντήσω σε προσωπικά μηνύματα που έλαβα όσο έλειπα και αυτά έμεναν επίμονα στον φάκελο εξερχόμενα αρνούμενα πεισματικά να μεταφερθούν – όσες φορές και αν προσπάθησα- στο φάκελο απεσταλμένα. Ευτυχώς έτυχε εκείνη την ώρα να είναι online ο yameth ο οποίος άμεσα και χωρίς καν να προλάβω να τον ενοχλήσω, με κάποιον τρόπο προφανώς είχε την δυνατότητα να αντιληφθεί τις επανειλημμένες μου προσπάθειας και με παρατήρησε σε ιδιαίτερο μήνυμα να σταματήσω να αποστέλλω τα συγκεκριμένα μηνύματα!

 

Μετά από έναν σύντομο διάλογο και δικές μου ερωτήσεις σχετικά με το πρόβλημα της αποστολής μηνυμάτων που αντιμετώπιζα με συγκεκριμένα άτομα ενημερώθηκα ότι τα μέλη indianos ,feather και kourosava είχαν διαγραφεί .Χτες και σήμερα όμως όταν προσπάθησα να απαντήσω σε άλλα τρία άτομα που είχα λάβει μήνυμα και δεν ανήκαν στη λίστα των διαγραμμένων μελών που μου είχε γνωστοποιηθεί αντιμετώπισα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

 

Μετά από όλα αυτά θεωρώ απαραίτητο οι διαγραφές να ανακοινώνονται σε ένα ΔΗΜΌΣΙΟ thread ειδικά για αυτό τον σκοπό χωρίς να χρειάζεται ο admin ή οι modulators να αφιερώνουν χρόνο στο να ενημερώνουν τον καθέναν από εμάς προσωπικά.

 

Τελικά πόσα και ποία μέλη έχουν διαγραφεί τις τελευταίες μέρες???

Είναι δυνατόν να έχουν διαγράφει μελή που υπάρχουν ακόμα δημοσιεύσεις τους στο forum και άρθρα που τους ανήκουν?

Ας απαντήσει παρακαλώ κάποιος υπεύθυνος πριν τα βάλω με το pc μου και αρχίσω το format!!! :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την ενημέρωση έλαβα απο τον yameth σε προσωπικό μηνυμα

Δεν γνωρίζω τους λόγους και υποθέτω πως δεν μας αφορούν.

Δεν αποφασίζουμε εμείς για τις διαγραφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου