Προς το περιεχόμενο

Δημοκρατικές διαδικασίες


BRAIN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

DELETED κανείς δεν έχει δικαίωμα να προσβάλει και να περιφρονεί κανέναν .ο εν λόγο κύριος είχε καλή συμπεριφορά μόνο αν πήγαινες με τα νερά του και κατεμε αποχώρισε για να μη διαγράφει .το νοιζ ανήκει στη μουσική και όχι στην πολιτική ,δεν γραφτήκαμε εδώ για να διαξιφιζόμαστε αλλά για να ανταλλάζουμε εποικοδομητικές απόψεις περί μουσικής και μουσικής τεχνολογίας .ξερολες δεν χωράνε παρά μόνο γνώστες του αντικειμένου που έχουν διάθεση να βοηθήσουν όλα τα παιδία που έχουν ανάγκη να εκφραστούν μέσα απτή μουσική και των ήχο.

Εδώ μεγάλοι και φτασμένοι και δεν έχουν τέτοιο ύφος.

έχω γνωρίσει μουσικούς απίστευτους που με αντιμετώπισαν ως συνάδελφο τους μόνο και μόνο επειδή αγαπώ και εγώ τη μουσική τόσο και προσπαθώ ,πχ Μίμης πλεσσας .Κύριος με το κ κεφαλαίο.(είμαι ερασιτέχνης)

Όπως είπε και ένας γνωστός τραγουδιστής "είναι ηλίθιο να νιώθεις θεός επειδή είσαι καλός σε κάτι ,πάντα υπάρχει κάποιος καλύτερος)

κάτω οι μύτες λοιπόν...........

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αδερφέ whitenoise μπερδέυτηκες, στο ίδιο μήκος κύματος είμαστε και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, και εγώ και ο Wow! το ίδιο με σένα λέμε... Το προηγούμενο ποστ δεν ήταν για τον κύριο που νόμιζες, ήταν για τη "δυνατή" γλώσσα (λίγο ωμές εκφράσεις) που χρησιμοποίησε ο Wow! στο προηγούμενο ποστ, όχι για το θέμα που συζητάς. ¶ν διαβάσεις προσεκτικά την προηγούμενη σελίδα, θα δείς οτι συμφωνούμε 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αγιάσει το στόμα σου ( μάλλον το keyboard σου ) φίλε whitenoise!!! :D

 

Κανείς δεν έχει το διακαίωμα όπως πολύ σωστά είπες να προσβάλει και να περιφρονεί κανέναν εδώ μέσα και για αυτόν ακριβώς τον λόγο έγιναν και οι διαγραφές όπως τελικά μας ενημέρωσαν!

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τα σοφά λόγια ενός επίσης νέου μέλους όπως εσύ!

δεν γραφτήκαμε εδώ για να διαξιφιζόμαστε αλλά για να ανταλλάζουμε εποικοδομητικές απόψεις περί μουσικής και μουσικής τεχνολογίας .ξερολες δεν χωράνε παρά μόνο γνώστες του αντικειμένου που έχουν διάθεση να βοηθήσουν όλα τα παιδία που έχουν ανάγκη να εκφραστούν μέσα απτή μουσική και των ήχο.

 

Εγώ ευτυχώς ακόμα δεν ξέρω σχεδόν τίποτα.

Ακόμα μαθαίνω.

Αλοίμονο σε αυτούς που τα γνωρίζουν όλα.Θα είναι πολύ ανιαρή ή ζωή τους...

 

Να σαι καλά φίλε και σου εύχομαι Χρόνια πολλά καλά και δημιουργικά μέσα στην μαγεία που σου προσφέρει η μουσική!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω επίσης πως η τελευταία μου καταχώρηση είναι ξεκάθαρο πως απευθύνεται στην Wow! που είναι και ο αρμοδιότερος, έχοντας άριστη ικανότητα κρίσης, λόγου και γραφής να την επεξηγήσει ,να την ερμηνεύσει, να εκφράσει τις αντιρρήσεις του χωρίς την βοήθεια συνηγόρου.

 

Συγνώμη, αλλά συμφώνησα και κατάλαβα τον Wow!, και νομίζω είχα το δικαίωμα να σχολιάσω. ¶ν παρενέβηκα σε προσωπική συζήτηση ξανά συγνώμη, δεν το κατάλαβα, δεδομένου οτι τα ποστ έλαβαν χώρα σε δημόσιο thread και όχι σαν personal messages.

 

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να μιλάει για τον εαυτό του ΚΑΙ ΜΟΝΟ καθώς και για το τι θεωρεί προσβλητικό ή όχι.

 

αυτό σου είπα κι εγώ, οτι επειδή αυτό είναι διαφορετικό για τον καθένα, να δείχνεις λίγη ανοχή και "χοντροπετσιά" όπως είπες κι εσύ.Πουθενά δεν έβριζε κανέναν προσωπικά το κείμενο, και περιείχε συγκεκριμένες μη προσβλητικές κατ'εμέ σκέψεις.Σχολίασα λοιπόν όπως νόμιζα την μη-προσβλητικότητα :) του κειμένου, και πρόσεξε, οτι ούτε εγώ έβρισα ή κακοχαρακτήρισα κανέναν.

 

Ο καθένας έχει το δυνατότητα να μιλάει με βεβαιότητα για τον εαυτό του και μόνο.

 

μα κι εγώ για μένα μίλησα, και για ότι κατάλαβα απο το ποστ του Wow!.Ίσως τότε αφού καλό είναι να ακριβολογούμε, να πρέπει η πρόταση να γίνει "δεν εκφράζω (και συμφωνώ απόλυτα με τον Wow!) αυτή την άποψη για να προσβάλω κανέναν"

 

τέλος, είμαι παλιότερο μέλος απο όσο νομίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ανέφερα και στην προηγούμενη καταχώρηση μου που υποθέτω διάβασες και είχες την ικανότητα να κατανοήσεις θα επαναλάβω πως δεν επιθυμώ να έχω καμία προσωπική αντιπαράθεση με οποιονδήποτε εδώ μέσα και δεν είναι αυτός ο λόγος τηα παρουσίας μου εδώ.

 

Επειδή παρατηρώ μία έντονη επιθετική στάση θα μου επιτρέψεις να μην απαντήσω άλλο σε threads σου που θεωρώ πως περνάνε στη σφαίρα της προσωπικής αντιπαράθεσης του style είπα – είπες – είπα ξείπα Αρκετά!

 

Για μένα ισχύει ότι βλέπω και συγνώμη αν σε αδίκησα ονομάζοντας σε νέο μέλος αλλά έτσι παρουσιάστηκες.

 

τέλος' date=' είμαι παλιότερο μέλος απο όσο νομίζεις.[/quote']

 

Προσωπικά απευθύνθηκα στο μέλος deleted που από ότι δηλώνει το profile του εντάχθηκε στην κοινότητα του noiz στις 18/12/2004.

 

Το αν είσαι πολύ παλιότερο μέλος από ότι θέλεις να εμφανίζεσαι βγάζοντας ένα ακόμα nickname δεν με αφορά, αν και ομολογώ πως δεν το βρίσκω θεμιτό και αθώο.

 

Εκτός αν έχεις λόγους να ντρέπεσαι να εκφράσεις τις απόψεις σου, με το nickname με το οποίο είσαι ίσως και σε άλλους γνωστός ή είσαι απλώς κάποιος απο τους πολλούς μέσα στο internet που ότι δηλώσουν είναι.

 

Σε περίπτωση που και πάλι σε αδικώ και απλως έχεις ξεχάσει το pass του nickname με το οποίο είσαι σε όλους γνωστός να σε πληροφορήσω πώς είναι πολύ εύκολο να το ανακτίσεις απλά ζητώντας να σου αποσταλεί στο e-mail σου

 

Μέχρι τότε δεν θα επιθυμούσα να συνεχίσω τον διάλογο μου με φαντάσματα.

Εγώ προσωπικά είμαι ότι φαίνομαι και είμαι σε θέση να εκφράζω την γνώμη μου χωρίς να χρειάζομαι χαρτοσακούλα στο κεφάλι

η δεύτερο nickname για να επιβάλω στις απόψεις μου.

Να είσαι πάντα καλά.

 

Ας συνεχίσουμε να κάνουμε αυτό για το οποίο μπήκαμε εδώ μέσα . ΜΟΥΣΙΚΗ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να προσθέσω κάτι πολύ σημαντικό......είμαι κιθαρίστας και όχι πληκτρας ,άσχετα με το τι δηλώνει το whitenoise.και επίσης θα πρότεινα να σταματήσει αυτή η κουβέντα και να επανέλθουμε στη ΜΟΥΣΙΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ................

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που ακούγονται περί πνευματικών δικαιωμάτων για τα post είναι απλά τρίχες.

 

Όποιος συμφωνεί και αποδέχεται ότι εδώ μετέχουμε για να ασχοληθούμε με τρίχες και όχι για να διευρύνουμε και να εμπλουτίσουμε τις γνώσεις μας τότε είναι κατά την γνώμη μου βέβαια ' date=' σε λάθος site. Με αυτή την έννοια κάθε δημιουργός σε οποιαδήποτε μορφή τέχνης χρησιμοποιεί ψευδώνυμο, πετά το δικαίωμα εκμετάλευσης της δημιουργίας του στα απορρίματα.

 

Οτιδήποτε γράφεται στο noiz είναι public property.

 

Τότε ο δρόμος είναι ανοιχτός μιά και είναι θεμιτό αλλά και ηθικό, κάποιος να χρησιμοποιήσει δουλειά αλλά και κόπο άλλων και να εκδόσει και σύγγραμα. Διαφωνώ κάθετα βέβαια...

 

Για το θέμα της γνώσης: όποιος περιμένει ότι θα διδαχθεί κάτι από μία δημόσια συζήτηση ανωνύμων, χωρίς αντίστοιχη προσωπική προσπάθεια, έξοδα, μελέτη βιβλίων κλπ, τότε μάλλον δεν είναι με τα καλά του.

 

Μάλλον όλοι οι εν Ελλάδι ηχολήπτες τουλάχιστον –μιά και αυτόν τον χώρο υπηρετώ- δεν έχουν να διδαχθούν το παραμικρό κατα την αποψή σου στο Noiz.Πάντως εγώ έχω βοηθηθεί πολύ στο site από πολλά πρόθυμα άτομα και των οποίων η βοήθεια ηταν ανιδιοτελής και ουσιαστική. Ο κάθε λογικός και με αγάπη προς το αντικείμενο με το οποίο ασχολείται άνθρωπος, πάντα έχει κάτι να μάθει.Παντογνώστες τέλος από αμνημονεύτων χρόνων όποιο επίπεδο γνώσης και άν έχουν και όποιο πανεπιστήμιο έχουν τελειώσει η όσα συγγράματα και αν έχουν διαβάσει.

 

Εύφορο είναι το έδαφος όταν υπάρχει διάθεση για μάθηση, επαρκής προσωπική εμπειρία, πρόθεση για περαιτέρω μελέτη κλπ.

 

Στο site αυτό,τουλάχιστον απ όσο έχω δει οι πιό πολλοί έχουν διάθεση να μάθουν περισσότερα και γι αυτό έχω την εντύπωση πως είναι και εδώ.

 

Θεωρώ δεδομένο ότι αρκετά από τα πράγματα που ρωτιόνται ή απαντιώνται είναι σαχλαμαρίτσες

 

Δεν υπάρχουν σαχλαμαρίτσες παρά μόνο απορίες και ερωτήσεις τις απαντήσεις των οποίων άλλοι γνωρίζουν και άλλοι ψάχνουν να βρούν.Είπα και πιο πάνω Παντογνώστες τέλος.

 

Ειδικά σε θέματα ηχοληψίας, σύνθεσης μουσικής, ποια είναι η καλύτερη κάρτα ήχου, πόσο καθυστερημένοι είναι αυτοί που πάνε στο fame story, είναι ή δεν είναι σκυλάδικο ο χατζηγιάννης κλπ, οι απόψεις είναι τόσες πολλές που καταλήγει να είναι πολύ δύσκολο να πει κανείς κάτι οριστικό. ¶λλωστε, χρειάζεται να ειπωθεί κάτι οριστικό;

 

Σε καθένα από αυτά που αναφέρεις υπάρχουν βασικές αρχές που δεν γίνεται να παραβεί κανείς. Δε μπορούμε να μιλήσουμε για ηχοληψία ας πούμε χωρίς να γνωρίζουμε και να έχουμε εμπεδώσει τι ειναι ήχος . Οριστικές απόψεις δεν μπορεί να υπάρχουν μόνο σε ότι αφορά αισθητική.Σε τεχνικό επίπεδο πάντα η απόλυτη λύση σε κάθε πρόβλημα είναι μία. Αν δεν τη γνωρίζουμε φροντίζουμε να τη μάθουμε.

 

Θεωρώ δικαίωμα όλων να χρησιμοποιούμε λέξεις της καθομιλούμενης, όχι για να χαρακτηρίσουμε, αλλά για να υπογραμίσουμε τα συμφραζόμενα

 

Η ελληνική γλώσσα γνωρίζουμε πως είναι εξαιρετικά πλούσια σε λεξιλόγιο και η χρήση των λέξεων πολλές φορές καθορίζει την ποιότητα και το ήθος του συνομιλητή μας. Ας την σεβόμαστε λοιπόν για να δείξουμε πως σεβόμαστε και τον συμομιλητή μας κατ επέκταση.

 

ξερολες δεν χωράνε παρά μόνο γνώστες του αντικειμένου που έχουν διάθεση να βοηθήσουν όλα τα παιδία που έχουν ανάγκη να εκφραστούν μέσα απτή μουσική και των ήχο.

 

 

Γνώρισα πολλούς εδώ γνώστες πρόθυμους να βοηθήσουν κάθε καλοπροαίρετο που είναι εδώ για να βοηθηθεί και όχι στην πραγματικότητα για να αυτοπροβληθεί.

 

Εδώ μεγάλοι και φτασμένοι και δεν έχουν τέτοιο ύφος.

έχω γνωρίσει μουσικούς απίστευτους που με αντιμετώπισαν ως συνάδελφο τους μόνο και μόνο επειδή αγαπώ και εγώ τη μουσική τόσο και προσπαθώ ' date='πχ Μίμης πλεσσας .Κύριος με το κ κεφαλαίο.(είμαι ερασιτέχνης)[/quote']

 

 

Οι μεγάλοι και φτασμένοι εκτός από το ύφος που περιγράφεις,έχουν προσωπική ποιότητα και ήθος. Χωρίς ήθος είναι καλοί στο αντικείμενό τους αλλα ούτε μεγάλοι ούτε αναντικατάστατοι.Το ήθος και η προσωπική ποιότητα του καθενός κάνουν την διαφορά.

Ο ΕΧΩΝ ΟΜΜΑΤΑ ΟΡΑΝ ΟΡΑΤΩ...

 

 

αυτό σου είπα κι εγώ' date=' οτι επειδή αυτό είναι διαφορετικό για τον καθένα, να δείχνεις λίγη ανοχή και "χοντροπετσιά" όπως είπες κι εσύ.[/quote']

 

Χοντροπετσιά και τέχνη δεν πάνε με τίποτα μαζί.

Ακόμη και χωρίς να είμαι καλλιτέχνης δεν θα ήθελα επ ουδενί να δεχτώ να με αποκαλέσουν χοντρόπετσο η να δείξω χοντροπετσιά. Να προσέχουμε. Καλλιτέχνες άνθρωποι...

 

 

τέλος, είμαι παλιότερο μέλος απο όσο νομίζεις.

 

Εκπλήξεις... Δικαίωμα του καθενός να επιλέγει την φορεσιά του αρκεί να τον δείχνει ωραιότερο.

 

Βέβαια πολύ εύλογα μου γεννιέται η απορία... Αν αυτό δεν είναι σε θέση να το γνωρίζει ο admin τότε τι μας διασφαλίζει πως κάποιο διαγραμμένο μέλος δεν θα επιστρέψει με καινούργια ρουχαλάκια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RESTORATION και εγώ γνώρισα ΕΝΑΝ που βοηθούσε για να αυτοπροβληθεί....το ότι δεν σου έτυχε εσένα δεν σημαίνει ότι δεν συνέβηκε...επίσης πάνω από όλα το ήθος εκτιμάται και μετά οι ικανότητες .αυτό εννοούσα αν δεν το κατάλαβες.

Εκφραστήκαμε όλοι πιστεύω και είναι καιρός να μιλήσουμε για μουσική,τι λέτε?

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο whiteNoise.

 

Επιτέλους ας ασχοληθούμε με τη μουσική και την άνοδο αυτού του τόπου μέσα από τον οποίο δίνεται σε όλους μας η ευκαιρία να διευρύνουμε τις γνώσεις μας.

 

Μπορεί από προχθές να διαγράφηκαν 2 μέλη και να αποχώρησε ένας modulator, όμως με μεγάλη μου χαρά παρατήρησα ότι από χθές το βράδυ μέχρι και αυτή την ώρα, τα μέλη μας έχουν αυξηθεί αισίως από 750 σε 797!!!

 

Και να φανταστεί κανείς οτι είναι Χριστούγεννα και η γενική επισκεψιμότητα στο internet είναι φυσικά πολύ χαμηλότερη παγκοσμίως, από μιά οποιαδήποτε άλλη χρονική περίοδο.

 

Να καλοσωρίσω λοιπόν όλα τα νέα μέλη, ευχόμενος το νέο αίμα να γίνει δημιουργικότερο και στην μικρή κοινωνία μας να βρεί λύσεις στα τυχόν προβλήματα η απορίες του και –γιατί όχι- να διαφωτίσει με νέες ιδέες και λύσεις και τους παλιότερους.

 

Περιμένω με ανυπομονησία να μας συστηθούν στους χώρους που υπάρχουν γι αυτό το σκοπό στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρά την άρνηση συμμετοχής σου πάντως, και χωρίς να έχω πει τίποτα για σένα προσωπικά:

 

Μέχρι τότε δεν θα επιθυμούσα να συνεχίσω τον διάλογο μου με φαντάσματα.

Εγώ προσωπικά είμαι ότι φαίνομαι και είμαι σε θέση να εκφράζω την γνώμη μου χωρίς να χρειάζομαι χαρτοσακούλα στο κεφάλι

η δεύτερο nickname για να επιβάλω στις απόψεις μου.

Να είσαι πάντα καλά.

 

δηλαδή όποιος λέει τη γνώμη του, γιατι αυτό έκανα, επιβάλει τις απόψεις του...κρύβομαι και έχω χαρτοσακούλα στο κεφάλι, έχω αθέμιτες και μη αθώες βλέψεις, και εντονη επιθετική στάση...

Ενα έχω να πω:

 

Ευχαριστώ πολύ,και ξαναδιάβασε όλη τη συζήτηση απο την προηγούμενη σελίδα και μετά με καθαρό κεφάλι.¶λλος μίλησε για κλίκα και προσβολές, εγώ δεν είπα πραγματικά τίποτα προσβλητικό, ούτε βλέπω πουθενά επιθετικότητα.Μόνο όταν με είπες συνήγορο τόνισα οτι το thread είναι δημόσιο, και πουθενά αλλού δεν ήμουν επιθετικός.Μάλλον φαντάζεσαι άλλο τόνο γραφής όταν μου απαντάς.Τέλος επειδή εκ των πραγμάτων το μέλλον μου εξαρτάται απο μέλος του noiz,και δεν ξέρω τι αντίκτυπο μπορεί να έχουν οι απόψεις μου, κακώς και που άλλαξα nick, απλώς μέχρι να τελειώσει αυτή η φάση της ζωής μου, προφανώς δεν μπορώ να συμμετέχω καθόλου, το οποίο ήταν άλλωστε και η αρχική μου πρόθεση όταν άφησα το παλιό nick. Αυτές ήταν οι πονηρές και σκοτεινές προθέσεις μου.Ευχαριστώ και γειά σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου