Προς το περιεχόμενο

Πολύ καλύτερες οι Αγγελίες ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ να ρωτήσω το άλλο τώρα.Λογικά σε λίγο καιρό θα γεμίσει αγγελίες και κάποιες παλιότερες θα θαφτούν αν δεν πουληθούν.Ο κόσμος συνήθως κοιτά τις "φρέσκιες" οπότε τι γίνεται με αυτόν που δεν κατάφερε να πουλήσει κάποια πράματα θα εύχεται μήπως κάποιος δει όλες τις σελίδες;;;

 

Σε αυτο το αρχικό σύστημα υπερτερούσε πιστεύω όπου διαγραφόταν οι αγγελίες μετα απο κάποιο διάστημα

 

ένα απλό "bump" αρκεί φαντάζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα σβήνεται φυσικά! Αρκεί να ενημερώνει ο πωλητής ότι το έχει δώσει! :wink:

 

Να ενημερώνει σε τελευταίο πόστ στην αγγελία ή με pm στον moderator?

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σβήνεται φυσικά! Αρκεί να ενημερώνει ο πωλητής ότι το έχει δώσει! :wink:

 

Να ενημερώνει σε τελευταίο πόστ στην αγγελία ή με pm στον moderator?

 

Καλύτερα να το γράφει στον τίτλο της αγγελίας του στυλ:

 

"Πωλείται Fender Stratocaster - Πουλήθηκε Ευχαριστώ!"

 

Τώρα όσο αναφορά τα bump.

 

εγώ δεν έχω πρόβλημα με αυτά αρκεί να χρησιμοποιούνται σωστά, με μέτρο, και χωρίς καταχρήσεις! Όχι ανά 1-2 μέρες. Μια φορά την εβδομάδα με 10 μέρες πχ είναι καλό, άλλωστε αν κάτι δεν πωλείται με τίποτα τότε φταίει κάτι άλλο και όχι το ότι είναι 2-3 σελίδες πίσω.

 

Επίσης ο Yameth μπορεί να ρυθμίσει να σβήνονται αυτόματα τα thread μετά από ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα...

 

Ακούμε ιδέες... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να ρωτήσω το άλλο τώρα.Λογικά σε λίγο καιρό θα γεμίσει αγγελίες και κάποιες παλιότερες θα θαφτούν αν δεν πουληθούν.Ο κόσμος συνήθως κοιτά τις "φρέσκιες" οπότε τι γίνεται με αυτόν που δεν κατάφερε να πουλήσει κάποια πράματα θα εύχεται μήπως κάποιος δει όλες τις σελίδες;;;

 

Σε αυτο το αρχικό σύστημα υπερτερούσε πιστεύω όπου διαγραφόταν οι αγγελίες μετα απο κάποιο διάστημα

 

ένα απλό "bump" αρκεί φαντάζομαι

 

Τι εστί bump;; :?

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bump είναι όταν κάποιος γράφει bump στην ίδια του την αγγελία ή σε κάποιου άλλου απλά και μόνο για να την επαναφέρει στην πρώτη σελίδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι ίσως βαλουν μια (ή περισσότερες) αγγελιες και επειδή τις βάζουν σε πολλά σαίτ επίσης, το πιο πιθανό είναι ότι μπορεί να μην ξαναγυρίσουν ποτέ πίσω να διορθώσουν, ιδιαίτερα αν έχει πουληθεί το αντικείμενο.

 

Ισως, αν το υποστηρίζει το software, να έχουν τα thread ένα μεγιστο χρόνο ζωής (αυτόματα).

 

Θα μπορούσε να γραφτεί στις οδηγίες ο χρόνος αυτός.

Επίσης σχετικά με τα bump, νομίζω ότι αν εντοπιστεί απο τους moderators κάποιος να το κάνει σκόπιμα ... να διαγράφουν απλώς την αγγελία χωρίς εξηγήσεις και αν συνεχίσει να διαγράφουν και το username. Το έχω δεί να γίνεται αλλού και είναι πολύ αποτελεσματικό ...

 

Εξαρτάται ποσο ενδιαφέρεται κανείς για την ποιότητα του site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σβήνεται φυσικά! Αρκεί να ενημερώνει ο πωλητής ότι το έχει δώσει! :wink:

 

Ρε παίδες, δεν είναι καλύτερα ο πωλητής να κάνει ένα edit και να γράφει πάνω πάνω με κόκκινα μεγάλα γράμματα ότι πλέον δεν είναι διαθέσιμο; Πολύ πιο βολικό νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶ντε, καιρός ήταν να γίνουν μέρος του φόρουμ, μπράβο. Πάντως, από ξένο forum που μπαίνω, κατά τη γνώμη μου βολεύει πάρα μα πάρα πολύ αν μπορεί ο καθένας να κλειδώνει το τόπικ του όταν πουληθεί, ή έστω να κάνει έντιτ στον τίτλο και να προσθέτει ένα "ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ"... διαφωνώ με το να σβήνονται οι αγγελίες, πρώτον γιατί έχω πετύχει ενδιαφέροντα πράγματα που έχουν μείνει εξάμηνο σε άλλο φόρουμ, ο πωλητής έχει ξεχάσει και ότι είχε βάλει αγγελία κάποτε, όμως είναι ακόμα διαθέσιμα (με ένα πμ - email μαθαίνεις), και δεύτερον επειδή μετά από κάποιο διάστημα θα λειτουργεί σαν ενδεικτικός πίνακας τιμών... στο ξένο φόρουμ που λέω (talkbass.com) πολλές φορές, όταν κάτι που πωλείται με ενδιαφέρει, κάνω μια αναζήτηση για να δω αν η τιμή είναι λογική και πόσο πουλιέται συνήθως κάτι τέτοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να δώσουμε θερμα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στους Administrators Modulators και σε όσους άλλους ευθύνονται για την νεα εμφανιση των αγγελιών!

 

Είναι πράγματι πάρα πολλές και χρειαζόταν να μπεί μια τάξη επιτέλους! :D :D

 

Αλλα θα το ρισκάρω και θα γίνω κακούλης και γκρινιάρης και θα ζητησω να επανεξεταστεί το θέμα των reviews που συζητήθηκε πρόσφατα σε ενα τοπικ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου