Προς το περιεχόμενο

Η μουσική ειναι συναίσθημα!


grafistas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο ρε φίλε, γιατί φτιάχνεις απλά και ωραία τραγουδάκια με αρχή μέση και τέλος. Πολύ ωραίος στίχος, όμορφες κιθάρες, μελωδιούλες τραβηχτικές.

 

Αν θες τη φτωχή μου συμβουλή, στο τέλος του ρεφρέν, από το α-α-α και όλο το β κουπλέ, έως τη γεφυρούλα με τα ριφ της κιθάρας, αλάφρυνε το ρυθμό πιο πολύ, κανένα στεφανάκι, τεσσάρι σε διπλούς χρόνους, όχι τόσο ρυθμικό μπάσο, για να του δώσεις κάποια δυναμική, και να ξεκουράσεις το αυτί από το ντούκου ντούκου.

 

Α, και τώρα που το ξανακούω, για να μπείς στο ρεφρέν καλό θα ήταν ένα break, γιατί σε εκείνο το σημείο κάπως αδειάζει.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ καλό το κομμάτι σου.Εύκολο άκουσμα' date=' χαριτωμένες μελωδίες,ωραία γυρίσματα.Σαν παραγωγή ίσως θέλει λίγη δουλειά, αλλά ο βασικός σου γνώμονας απ οτι κατάλαβα είναι το τραγούδι..

 

Είσαι αρκετά στοναρισμένη σε πολλά σημεία,και μου ακούστηκε πως δεν δείχνεις να έχεις εμπιστοσύνη στη φωνή σου (η οποία μου άρεσε πολύ), παρεπιπτόντως.Κρίνοντας οτι είναι μια ερασιτεχνική δουλειά, είναι άψογη

κατα τα άλλα! :)

Καλή συνέχεια[/quote']

 

 

Δυστηχώς δεν εχω κανει φωνητικα....και καποιες φορες φορες γραφω τραγουδια που δεν μπορώ να τα τραγουδήσω γιατι απλα θέλουν εξάσκηση και δουλεια...και δεν εχω την υπομονη.Οταν εχω τελειωσει με τισ ηχογραφησεις κσι στο τελος μου μενει η φωνη..βαριεμαι να τραγουδησω...η ηχογραφηση φωνης 8ελει δουλεια και πεισμα.Να ηχογραφεις συνεχεια μεχρι να βγει αψογο, αστοναριστο.και δυστηχως δεν εχω την υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Anebasa ena kounourgio tragoudi me titlo "den eimai ayto pou zhtas" Synhthws de graphw ellhniko stixo, einai to trito kommati pou graphw sta ellhnika...akouw gnwmes...ta panta dekta!

 

http://www.myspace.com/belongnoone

 

thanks!:)

 

Πολύ όμορφο απο πλευράς μουσικής. Από στίχους δεν ξέρει καρδιά μου, οπότε δεν έχω γνώμη.

Μου άρεσε πολύ, αλλα δεν βρίσκω κάτι που θα το κάνει να ξεχωρίσει απο την πληθώρα τραγουδιών αυτού του στυλ.

Μην το πάρεις πολυ επιθετικά αυτο, το λέω επειδή αυτό το στύλ είναι κορεσμένο, όχι επειδή δεν αξίζει το κομμάτι.

 

 

¶κουσα όλα τα κομμάτια σου και μου αρέσαν σε όλα οι κιθάρες. Ποιός παίζει?

 

Eγώ παίζω τις κιθάρες....οι ενορχηστρώσεις δικές μου ειναι βασικά...πλήκτρα, μπάσο, σολο κιθάρα, back κιθάρα, φωνές, φωνητικά, δεύτερες κλπ....;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου