Προς το περιεχόμενο

Η μουσική ειναι συναίσθημα!


grafistas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oι ιδεες σου ειναι οντως ωραιες' date='αλλα με την προφορα κατι πρεπει να κανεις!!Απορω μαλιστα που καποιο αξιοτιμοι συνφορουμιτες σου ειπαν οτι δεν τρεχει και τιποτα!

Το γεγονος οτι πλεον κατι μπαγλαμαδες θεωρουν cool την προφορα του πακιστανου που εχει 5 μηνες στην αγγλια(νομιζω οτι αυτο το φαινομενο περιεγραψε ο boukaw με τα λεγομενα του) ,δεν πρεπει να σε εφυσηχαζει!

Παντως η μουσικη σου εχει ψυχη(που λειπει πολλες φορες στην "ακουστε κατι και απο μενα" φαση) και αυτο ειναι σημαντικο[/quote']

 

xexe....θα τη κανω πολυ αμερικανια σου λεω!you know what i mean?θα ξαναηχογραφησω τις φωνες δεν ειναι τιποτα...αρκει να υπαρχει χρονος και διαθεση... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Όντως, κι εμένα δεν μου αρέσουν τα greeklish φωνητικά. Πράγματι αξίζει να καθήσεις να τα ξαναγράψεις.

 

Τα κομμάτια μου άρεσαν γενικώς. Το παίξιμο πολύ ωραίο. Στο vibrato (της κιθάρας) και σε κάποιες πενιές .... θα έλεγα ότι άκουσα πολλά "balls", αλλά αυτό μπορεί και να μην το εκλάβεις ως κομπλιμάν :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα οι ιδέες μου άρεσαν αρκετά ;)

 

Τεχνικές παρατηρήσεις:

1) Προφορά φωνής όπως είπανε και οι υπόλοιποι (τη θέλει την αμερικανιά της :lol:)

2) Σε κάποια σημεία (κυρίως στο Bloody Kiss) οι κιθάρες μου ακούγονται λίιιιιγο ξεκούρδιστες. Μπορεί να μην είναι τόσο μεγάλο το πρόβλημα, αλλά σίγουρα ακούγεται.

3) Στο "To be with you" αλλά και στο "Till we meet again" κάποιοι ήχοι έχουν λίγο έντονη MID-ίλα (:lol:). Ακούγονται λίγο ψεύτικοι και αποπνέουν μια 80s pop αισθητική, η οποία νομίζω ότι πέραν ότι δεν ταιριάζει με το styl, αδικεί κι όλας τα κατά τα άλλα καλά κομμάτια ;)

 

4) Το "to be with you" ίσως θέλει ένα προσεκτικό EQ ή και remix γιατί τα μπάσα (κυρίως από την μπότα των τυμπάνων) "μπουκώνουν"

 

Θα ήθελες να μας πεις όταν βρεις χρόνο και 2 λόγια για το πώς ηχογράφησες τα κομμάτια?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον τα κομματια τα ηχογραφησα με τον εξης παναπλο τρόπο:

Το bloody kiss το είχα ηχογραφήσει περυσι στο cool edit...και μάλιστα πριν αγοράσω την καρτα ήχου...με της motherboard...ειχα συνδεσει την κονσολιτσα μου στο line in και πανω εκει το v-amp...tη κιθαρα μου και τα πληκτρα.

δε πειραξα καθολου εκουαλαιζερ...μονο λιγο βαθος και την ενταση του ηχου.

Το till we meet again ηχογραφηθηκε με τον ιδιο τροπο..

Περυσι πηρα την soundblaster platinum xfi series...ειμαι ευχαριστημενη δε μπορω να πω.Το till we meet again to ηχογραφησα στο Cubase sx...fetos.

Δεν εχω πειραξει εκουαλιζερ μονο βαθος στη φωνη...

 

Δυστηχως δεν εχω χρονο να κατσω να "φτιάξω" ολα αυτα τα πραγματα.Αν και αγορασα μονιτορ ηχεια της ρολαντ τα οποια ειναι απιστευτα.Αλλα δεν εχω κατσει να δουλεψω με αυτα.Μονο σε στουντιο γινεται καλη ηχογραφηση.Ο στουντιας να ξερει αυτα...Εγω μουσικη γραφω...να γινω και ηχοληπτης?Απο εκει και μετα ειναι καθαρα θεμα ηχοληψιας.Και ναι πιστευω οτι τα κομματια αδικουνται λογω ηχογραφησης.... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, αν κάποιος ξέρει, ας μου πει και εμένα γιατί διάφοροι γουστάρουν να τους περνάνε για κορίτσια (δεν είσαι κορίτσι βρε, αγοράκι είσαι...).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονος οτι πλεον κατι μπαγλαμαδες θεωρουν cool την προφορα του πακιστανου που εχει 5 μηνες στην αγγλια(νομιζω οτι αυτο το φαινομενο περιεγραψε ο boukaw με τα λεγομενα του) ' date='δεν πρεπει να σε εφυσηχαζει![/quote']

 

+10! Πάλι με έπιασες Mesimeriari!* :wink:

 

Βρε συ Wow! στο site μπήκες; Αν δεν είναι αυτή στην φοτο ο γραφίστας, τότε μάλλον μας πήραν στο ψιλό στο νοιζ τι λιγούρια είμαστε και μας κάνουν πλάκα!

 

 

 

:lol:

 

 

* Αν ναι δεν έχω τπτ με την προσφιλή κοινότητα των πακιστανών! Απλά και πιστεύω ότι ως παράδειγμα που το ανέφερε και ο Mesimeriaris έκατσε καλά!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...the plot thickens...

Επι της ουσίας, το bloody kiss το άκουσα όλο, τα άλλα δύο δεν με κράτησαν, σόρυ. Το πρώτο ξεχωρίζει από τα άλλα, και σε επίπεδο μουσικών ιδεών αλλά και ήχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

* Αν ναι δεν έχω τπτ με την ρποσφιλή κοινότητα των μεταναστών! Απλά και πιστεύω ότι ως παράδειγμα που το ανέφερε και ο Mesimeriaris έκατσε καλά!

 

Eννοειται οτι δεν εχω τιποτα με την προσφιλεστατη κοινοτητα των μεταναστων.Θα αρχιζα και την συνθηματολογια του τυπου "μεταναστες αδερφια μας",αλλα

1.αυτο θα ηταν εναντια στους κανονες του φορουμ

2.παιζει να παρει κανενας redneck το guni του and shoot the sissy liberal down :lol: :lol: :lol: :lol:

(To παραπανω ειναι καλαμπουρι,παρακαλω να μην δωθει συνεχεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου