Προς το περιεχόμενο

Θεωρείτε τους DJs μουσικούς??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή ενδιαφέρομαι για μεταμόσχευση' date=' το μαλί τί κωδικός είναι? Το 57 (surf green)?[/quote']

 

Τσακάλι ο δικός μας!

 

Surf green είναι αλλά ο κωδικός μπορεί να είναι άλλος γιατί νομίζω ότι πρόκειται για closet classic :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Επειδή ενδιαφέρομαι για μεταμόσχευση' date=' το μαλί τί κωδικός είναι? Το 57 (surf green)?[/quote']

 

Τσακάλι ο δικός μας!

 

Surf green είναι αλλά ο κωδικός μπορεί να είναι άλλος γιατί νομίζω ότι πρόκειται για closet classic :D

 

Όταν λες closet classic εννοείς ότι το είχανε σε ντουλάπα φυλαγμένο το γκομενάκι, δηλαδής είναι vintage 50's κλπ; Ε ρε γλέντια. Λες το ρουχαλάκι της να είναι φτιαγμένο από vintage cloth wiring; Βαράει η ζέστη; Υπάρχει μόδα στην παντόφλα;

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μόδα στην παντόφλα;

 

http://www.noiz.gr/modules.php?op=modload&name=4nAlbum&file=index&do=showpic&pid=389&orderby=dateD

 

Το μαλλί Herr Kwstas' date=' το μαλλί. Και τα σημερινά closet classics είναι [i']σαν[/i] να ήταν σε ντουλάπα, απείραχτα. Φαντάσου Audrey Hepburn σε κρυογονικό θάλαμο ρε παιδί μου :lol:

 

Το γκομενάκι εμφανέστατα δεν είναι Fender αλλιώς τα βυζιά θα ήταν bolt-on :? 8O :lol: :lol: :lol:

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αβάδιστα, 18χρονες καλλονές στο χώρο σου:

μα δεν ξερεις οτι..."οι αντρες προτιμουν τις ξανθιες"!!? http://www.buffalobrosguitars.com/images24000-24999/ugc24101-fender69tele/index.html
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αβάδιστα' date=' 18χρονες καλλονές στο χώρο σου:

[/quote'] μα δεν ξερεις οτι..."οι αντρες προτιμουν τις ξανθιες"!!? http://www.buffalobrosguitars.com/images24000-24999/ugc24101-fender69tele/index.html

 

Μα γι'αυτό έβαλα 2 με maple ταστιέρες :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ τα μάλλα Herr Jasemeister, με καλύψατε απόλυτα.

 

Σαφώς και δεν είναι φεντερ, έχετε απόλυτο δίκιο στο σημείο για τις bolt-on θηλαστικές προεξοχές.

 

Μάλλον προσανατολίζομαι προς Gibson LP '59, με hot κεραμικούς όμως (15k περίπου). Μια θαυμάσια συγχώνευση του χθες με το σήμερα. Επίσης με vinyl pickguard. Καταλαβαίνετε πιστεύω.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον προσανατολίζομαι προς Gibson LP '59' date=' με hot κεραμικούς όμως (15k περίπου). Μια θαυμάσια συγχώνευση του χθες με το σήμερα. Επίσης με vinyl pickguard. Καταλαβαίνετε πιστεύω.[/quote']

 

Απόλυτα 8) 8) 8) 8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 μέρα δεν μπήκα και πετάχτηκε κάποιος.....

 

 

Είπα να μην σου απαντήσω, αλλά με αυτό

Ποιός DJ ωρε ανιστόρητε είναι δημιουργός ηλεκτρονικής μουσικής.....;

 

Μου έδειξες την "γνώση" περί ηλεκτρονικής. Είπαμε αν από αυτούς που έφερα ως παράδειγμα' date=' δεν ξέρεις έστω τους tiesto, και amon tobin, sorry ρε άνθρωπε, αλλά παραείσαι άσχετος με την ηλεκτρονική, οπότε άσε να κρίνουν τους dj (την 1 κατηγορία έστω από τις τόσες που έγραψε και ο Mesimeriaris και λέω κι εγώ) άλλοι! Γιατί τον Vangelli, Jarre και τους λοιπούς που αναφέρεις τους ξέρει όχι η μάνα μου, αλλά μέχρι και η γιαγιά μου. Οπότε δεν μου έδωσες κάτι να καταλάβω! Και πέταξες και το περί ανιστόρητου....

 

Και πως γίνεται, ενώ με εσένα μίλησα 1 φορά, να μην άντεξες γιατί σου παραποίησα τα λόγια και καλά (και καλά), εκτός αν έχεις και δεύτερο νικ, το longshadow και όντως αντίλλαξα 2 κουβέντες παραπάνω. Αλλά δεν είναι τπτ. Όταν κάποιος δεν καταλαβαίνει και στερέυει από επιχειρήματα ξεσπά σε όσους διαφωνούν μαζί του, και ας του λένε οι υπόλοιποι ότι [b']κάτι δεν κατάλαβε καλά[/b]. Γιατί για το ποιος παρανόησε, φάνηκε και από τις αμέσως επόμενες απαντήσεις 3ων.

Και να στο κάνω πιο λιανό:

Πότε είπα, ότι εσύ είπες, όσα εγώ παίρνω για φανφάρες; Απλά είπα ότι όλα όσα λένε (πρόσεχε όλα, όχι όλοι), ότι δλδ για να θεωρείσαι μουσικός, πρέπει να έχεις όλα όσα είπα πριν (δες το ποστ μου που σε εξαγρίωσε και καλά), τα θεωρώ φανφάρες.... Όπως κάποιος θα με βρίσει που δεν γουστάρω το ιμαμ (και καλά θα κάνει, καθώς αυτός το γουστάρει), έτσι κι εγώ είπα ότι αυτά τα θεωρώ φανφάρες!

Δλδ έπρεπε αυτό που έγραψα να αναφερόταν μόνο σε εσένα και όχι στο γενικότερο θέμα της κουβέντας; Αν κατάλαβες αυτό, σορυ αλλά μόλις φάνηκε ποιος παραποιεί (έστω στο μυαλό του) και δεν καταλαβαίνει τι γράφουν οι υπόλοιποι!

Απλά όπως σου είπε και ο harilatron, άσε την σφίγγα, γιατί το σφίξιμο δεν κάνει καλό.... :wink: :lol:

 

Όχι τπτ άλλο, αλλά σε είχα συμπαθήσεις μετά από αυτά (όπως τα πέταγες) και τα ποστ σου 1/2 σελίδα 5 γραμμές :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως γίνεται, ενώ με εσένα μίλησα 1 φορά, να μην άντεξες γιατί σου παραποίησα τα λόγια και καλά (και καλά), εκτός αν έχεις και δεύτερο νικ, το longshadow και όντως αντίλλαξα 2 κουβέντες παραπάνω.
What????? :?:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 μέρα δεν μπήκα και πετάχτηκε κάποιος.....

 

 

Είπα να μην σου απαντήσω' date=' αλλά με αυτό

Ποιός DJ ωρε ανιστόρητε είναι δημιουργός ηλεκτρονικής μουσικής.....;

 

Μου έδειξες την "γνώση" περί ηλεκτρονικής. Είπαμε αν από αυτούς που έφερα ως παράδειγμα, δεν ξέρεις έστω τους tiesto, και amon tobin, sorry ρε άνθρωπε, αλλά παραείσαι άσχετος με την ηλεκτρονική, οπότε άσε να κρίνουν τους dj (την 1 κατηγορία έστω από τις τόσες που έγραψε και ο Mesimeriaris και λέω κι εγώ) άλλοι! Γιατί τον Vangelli, Jarre και τους λοιπούς που αναφέρεις τους ξέρει όχι η μάνα μου, αλλά μέχρι και η γιαγιά μου. Οπότε δεν μου έδωσες κάτι να καταλάβω! Και πέταξες και το περί ανιστόρητου....

 

Και πως γίνεται, ενώ με εσένα μίλησα 1 φορά, να μην άντεξες γιατί σου παραποίησα τα λόγια και καλά (και καλά), εκτός αν έχεις και δεύτερο νικ, το longshadow και όντως αντίλλαξα 2 κουβέντες παραπάνω. Αλλά δεν είναι τπτ. Όταν κάποιος δεν καταλαβαίνει και στερέυει από επιχειρήματα ξεσπά σε όσους διαφωνούν μαζί του, και ας του λένε οι υπόλοιποι ότι κάτι δεν κατάλαβε καλά. Γιατί για το ποιος παρανόησε, φάνηκε και από τις αμέσως επόμενες απαντήσεις 3ων.

Και να στο κάνω πιο λιανό:

Πότε είπα, ότι εσύ είπες, όσα εγώ παίρνω για φανφάρες; Απλά είπα ότι όλα όσα λένε (πρόσεχε όλα, όχι όλοι), ότι δλδ για να θεωρείσαι μουσικός, πρέπει να έχεις όλα όσα είπα πριν (δες το ποστ μου που σε εξαγρίωσε και καλά), τα θεωρώ φανφάρες.... Όπως κάποιος θα με βρίσει που δεν γουστάρω το ιμαμ (και καλά θα κάνει, καθώς αυτός το γουστάρει), έτσι κι εγώ είπα ότι αυτά τα θεωρώ φανφάρες!

Δλδ έπρεπε αυτό που έγραψα να αναφερόταν μόνο σε εσένα και όχι στο γενικότερο θέμα της κουβέντας; Αν κατάλαβες αυτό, σορυ αλλά μόλις φάνηκε ποιος παραποιεί (έστω στο μυαλό του) και δεν καταλαβαίνει τι γράφουν οι υπόλοιποι!

Απλά όπως σου είπε και ο harilatron, άσε την σφίγγα, γιατί το σφίξιμο δεν κάνει καλό.... :wink: :lol:

 

Όχι τπτ άλλο, αλλά σε είχα συμπαθήσεις μετά από αυτά (όπως τα πέταγες) και τα ποστ σου 1/2 σελίδα 5 γραμμές :D

 

αχαχαχαχα

 

ΟΚ.

 

Λοιπόν. Τελυατία προσπάθεια να ΔΕΙΣ... από εκεί και πέρα νείπτω τας χείρας μου.

 

 

Πάμε άλλη μία φορά.

 

 

 

 

Granule οι dj που γράφουν κομμάτια' date=' με άλλα λόγια οι δημιουργοί της ηλεκτρονικής μουσικής, τι είναι; Dj;

 

Τότε με τον ορισμό σου

ο κιθαρίστας είναι κιθαρίστας

ο πιανίστας, πιανίστας

ο ντραμερ, ντραμερ

ο μαέστρος, μαέστρος

.

.

.

.

Και ο μουσικός, μουσικός..... icon_eek.gif

 

Δεν ξέρω, αλλά κάτι τέτοιες φανφάρες του στυλ, ότι για να θεωρείσαι μουσικός πρέπει να έχεις το τάδε επίπεδο γνώσης και την δείνα κατάρτιση στο όργανό σου, μου προκαλούν μόνο γέλιο! Δεν λέω τρομερά εφόδια είναι, αλλά αυτό. Εφόδια και τπτ παραπάνω.

¶σχετο αλλά και 1 αρχιτέκτονας έχει τέτοια κατάρτιση και γνωρίζει τόσο καλά τα εργαλεία του, που ζωγραφίζει παπάδες. Να τον βάλουμε δίπλα στον Μιχαηλ-¶γγελο έτσι; icon_rolleyes.gif

 

Θα ξεχάσουμε στο τέλος ότι η μουσική ανήκει στις τέχνες και θα την εξισώσουμε με τα μαθηματικά και τις λοιπές θετικές επιστήμες....

 

Έλεγα κι εγώ, πως γέμισε ο κόσμος από υπερκαταρτισμένους οργανοπαίχτες, μηδενικής μουσικότητας!

icon_smile. [/quote']

 

Ξεκινάς ένα πόστ με το όνομα ενός χρήστη και μετά γυρνάς και λές "ώχ σόρρυ ρε αδερφέ.. γενικά μιλούσα..."..????

 

Αν μετά από αυτό εγώ κάνω λάθος ακόμα... ένα μόνο θέλω.. κάπου να χτυπήσω το κεφάλι μου.

 

Αν δεν κάνω λάθος τότε κάποιος δεν καταλαβαίνει τι κάνει και τι γράφει.

 

Μετά.....

 

Α...!!!

 

Σχετοσύνη....

 

 

Χαχαχαχαχααχαχα.........

 

Οκ... είσαι ο "κύριος-ξέρω-την-ηλεκτρονική-μουσική"

 

Μα αλήθεια... μετριούνται για σένα οι γνώσεις στο ποιός ξέρει πιο πολλά "συγκροτήματα"......; Να σαι καλά... με πήγες πολλάααααα χρόνια πίσω...!!!!

 

Thnx!

 

Πάμε παρακάτω.....

 

Παραποίηση των λόγων μου....

 

Από το λίνκ που τόσο συμτπωματικά αναφέρεις... θα δανειστώ ένα κομάτι....

 

 

Ας δούμε λοιπόν.

 

 

Όσα λες ίσχυαν το 70. Τώρα έχει επικρατήσει

 

Στο χωριό μου η παραπάνω φράση λέει' date=' σε πιο αναλυτικο΄επίπεδο...

 

Αυτά που λές ΉΤΑΝΕ σωστά. Τώρα δεν είναι.

 

¶ρα, αν δεν είναι σωστά είναι λάθος.

 

Εκτός αν υπάρχει κάτι άλλο μεταξί τους.. το λίγο λάθς ας πούμε..

 

που όμως δεν συμβαίνει τώρα λόγο του οτι λέχθηκε

 

ΊΣΧΥΑΝ... και κάτι ή ισχύει ή δεν ισχύει...

 

άρα πάμε στο λάθος...

 

 

Και όχι οτι τρέχει κάτι που κάποιος μου είπε οτι αυτά που λέω είναι λάθος...

 

αλλά μόλις του το λέω μου λέει.. "και που είπα οτι αυτά που λές είναι σε ΠΟΛΥ ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ λάθος"...?

 

Τελικά... όταν σε κάποιον λές:

 

-Αυτά που λές μάγκα μου ίσχυαν ώς τα χτές.

 

Σημαίνει οτι:

 

α) Τώρα πλέον δεν ισχύουν και άρα έχει λάθος

 

ή....

 

β) Δεν έχει λάθος σε πολύ θεωρητικό επίπεδο...;

 

Να και η παράθεση....

 

Το επιχείρημά μου...:

 

 

 

Δηλαδή... επειδή έχει επικρατήσει να λέμε "άνοιξε τον διακόπτη" ενώ στην ουσία εκείνη την ώρα τον κλείνουμε πάει να πει πώς όταν κάποιος σου πει "παιδάκι μου... όταν νομίζεις πως ανοιγείς τον διακόπτη στην ουσία τον κλείνεις" θα του πείς πως επειδή αλλιώς έχει επικρατήσει κάνει λάθος....;

 

 

και η απάντηση....:

 

Που είπα ότι σε πολύ θεωρητικό επίπεδο έχεις κάπου λάθος.

 

 

Τα συμπεράσματα δικά σας....

 

 

Παρακάτω πάλι........

 

 

 

Όταν κάποιος δεν καταλαβαίνει και στερέυει από επιχειρήματα ξεσπά σε όσους διαφωνούν μαζί του, και ας του λένε οι υπόλοιποι ότι κάτι δεν κατάλαβε καλά.

 

Λοιπόν....

 

Γράφεις εσύ αγαπητέ αναγνώστη (λολ!!!) ένα πόστ....

 

κάποιος.. απαντάει και ως πρώτη λέξη στο πόστ του έχει το όνομα σου και μετά ακολουθεί η εξής φράση:

 

Δεν ξέρω, αλλά κάτι τέτοιες φανφάρες του στυλ.....

 

 

Και μετά.. αφού πείς με επιχειρήματα (παραθέτω τα επιχειρήματα στο υστερόγραφο 1) γιατί κάνει λάθος γυρνάει και σου λέει...:

 

Όταν κάποιος δεν καταλαβαίνει και στερέυει από επιχειρήματα ξεσπά σε όσους διαφωνούν μαζί του, και ας του λένε οι υπόλοιποι ότι κάτι δεν κατάλαβε καλά.

 

 

Είναι θεάτρο του παραλόγου ή όχι....;

 

Και σαν να μην φτάνει αυτό.... πλαισιώνεται απο την λογική οτι το κάθε διαφορεικό μπορούμε πολύ λογικά, "καλά θα κάνει" όπως πολύ χαρακτιριστικά λέει, να το βρίσουμε...

 

ορίστε και παράθεση:

 

Όπως κάποιος θα με βρίσει που δεν γουστάρω το ιμαμ (και καλά θα κάνει, καθώς αυτός το γουστάρει), έτσι κι εγώ είπα ότι αυτά τα θεωρώ φανφάρες!

 

 

Και μετά από όλο αυτό .....

 

ακολουθεί...

 

Αν κατάλαβες αυτό, σορυ αλλά μόλις φάνηκε ποιος παραποιεί (έστω στο μυαλό του) και δεν καταλαβαίνει τι γράφουν οι υπόλοιποι!

 

 

Και ερωτώ... και περι΄μεω απάντηση και δημοψήφισμα....

 

 

Όταν κάποιος απαντάει αρχίζοντας με το όνομα ενός προλαλύσαντα:

 

α) Αναφέρεται σε αυτόν

 

β) Αναφέρεται γενικά στην κουβέντα.

 

 

 

 

 

 

Πιο λιανά δεν μπορώ.... Σόρρυ!

 

 

 

 

Υ.Γ.2

 

Αρχίζω από το δύο γιατί το ένα είναι για κάτι επιχειρήματα.. και θέλω να απαντήσω στον ... άλλονα......

 

 

Ρε παλικάρι μου harilatron.....

 

Είσαι σε ένα φόρουμ.....

 

διαβάζεις ένα πόστ που:

 

Παραθέτει ένα πόστ που είναι, όπως είναι γραμμένο, προσωπική επίθεση σε ένα πόστ το οποίο έχει μέσα 2 παραγράφους at least με λόγους που δεν έχουν να κάνουν σχέση με το προσωπο κανενούς και απαντά λέγοντας..:

 

Οι ταμπέλες είναι για τους μικρόνοες...

 

Σαν σκεπτόμενος άνθρωπος 'ισως να πείς.. όχι εσύ προσωπικά αλλά ο καθείς....

 

Ο τυπάκος θεωρεί ταμπέλες τις λέξεις "μουσικός" κι τα ρέστα (μην τα αναφέρω τώρα... ξέρεις.. Dj κ.ο.κ...)

 

Παραθέτει όμως ένα πόστ το οποιό αναφέρεται σε ένα χρήστη που ΞΕΚΑΘΑΡΑ είναι υπέρ των "ταμπλέλων", όπως χαρακτιρίζοντε, πλήν όμως του οτι λέει γιατί είναι υπερ. ΛΕΕΙ ΓΙΑτΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ...... με επιχειρήματα χωρίς να υποσκάπτει την παρουσία κανενός.

 

Και μετά διαβάζεις....

 

 

Δεν είπα εσένα. (Ούτε κάποιον συγκεκριμένα)

¶σε γρήγορα τη μύγα ελεύθερη.

ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΜΥΓΑ.

(Παρόλο που μάλλον σε τσίμπησε....)

 

 

Και σαν μην φτάνει αυτό.... λέγεται και ότι

 

Όταν κάποιος δεν καταλαβαίνει και στερέυει από επιχειρήματα ξεσπά σε όσους διαφωνούν μαζί του, και ας του λένε οι υπόλοιποι ότι κάτι δεν κατάλαβε καλά.

 

 

 

 

 

Τι θα καταλάβεις..; Τι θα συμπαιράνεις...;

 

 

Τι άλλο να πώ δεν ξέρω.....

 

 

 

 

 

Υ.Γ.1

 

Παραθέσεις:

 

α)MUSIC CONCRETE ο πρόδρομος της όποιας ηλεκτρονικής μουσικής.

 

β) Από το 1το πόστ μου καθώς αναφέρεται στο 2ο οτι:

 

θα δείς οτι ο χρήστης του οποίου το πόστ έχω κάνει παράθεση κάνει διαχωρισμό μεταξύ οργανοπαιχτών, συνθετών, μουσικών κ.τ.λ. κ.τ.λ.

 

3) Από μεταγενέστερο πόστ το οποιό ομως αν λάβουμε υπόψην το πότε είδε ο χρήστης bουkaw τα είδε μαζί...

 

Όταν ζητάς έναν ηλεκτρολόγο ζητάς έναν ηλεκτρολόγο. Ούτε έναν γιατρό που ξέρει να αλλάζει μπρίζες ούτε έναν χασάπη που ξέρει να περνά καλώδια.

 

Θές έναν ηλεκτρολόγο. Ταμπέλα είναι και αυτό...; .

 

 

 

Υ.Γ.3

 

Σε όλους του ταμπελολάγνους.....:

 

Ταμπέλες βλέπει αυτός που έχει ανάγκη να δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου