Προς το περιεχόμενο

Θεωρείτε τους DJs μουσικούς??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας πουμε για παράδειγμα οτι ένας DJ βαθμολογείται με άριστα το 10,

εάν αυτός δέν είναι μουσικός τότε το ανώτατο όριο βαθμολογίας του είναι μέχρι το 3 ή βαρια βαριά το 5. Θα είναι πάλι DJ αλλα οχι και τίποτα σποδαίο.

Επειδή τυχαίνει να είμαι μουσικός και DJ πιστεύω οτι τοποθέτησα σωστά την απάντηση μου. Εν ολίγοις, ο καλός DJ είναι μουσικος, ακόμα και αν δέν ξέρει να παίζει κανένα όργανο. Γνωρίζει εκ πείρας τον ρυθμό αλλα και την σύνθεση ήχων και μελωδιών.

Για παράδειγμα όλοι οι DJ λειτουργούν με οκτλαβες κτλ. πράγματα που κάποιος που παιζει μια ακουστική κιθάρα δέν γνωρίζει.

 

Αυτά:)

 

Ελπίζω να σας κάλυψα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

granule παλικάρι μου ( :lol: )

 

Όταν αρχίζεις ένα post....

 

ΟΚ

 

Αχαααχχαχαχ

 

1) ή δεν ξέρεις να γράφεις....

 

χαχαχα

...

 

 

Κατάλαβες?

 

Όχι? Περίμενε....

 

Πάμε πάλι...

 

2) δεν την παλεύεις καθόλου

 

γιατί....

 

αυτα που γράφεις...

 

με επιχειρήματα ( :lol: )

 

θα σου έβαζα 3 με άριστα το 10.

 

Αντε νίψε τας χείρας σου. :lol: :lol: :lol:

 

Και με την ευκαιρία, ρίξε και λίγο κρύο νερό στο πρόσωπό σου. :lol:

 

Επίσης να ξέρεις....

 

ότι ή διαφορά...

 

της κότας...

 

είναι ότι έχει ...

 

ένα πόδι...

 

 

ακριβώς το ίδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

What????? :?:

 

Τπτ απλά απορώ πως είδε επιθέσεις στο πρόσωπό του' date=' όταν αναφέρθηκα 1 φορά σε αυτόν και αστειευόμενος το πέταξα. Χαλάρωσε κι εσύ!

 

 

 

 

 

 

 

Granule

 

 

 

 

 

Χαχαχαχαχα

 

 

 

 

 

 

 

10 με άριστα 5

 

 

 

 

 

 

Τι είναι sequencer;

 

 

 

 

Τι υπολογιστής;

 

 

 

 

Ποια η ζωή;

 

 

 

 

Ποιος ο άνθρωπος;

 

 

 

 

 

Απαντάω με 1 πρόταση σε 1 άποψή σου. Στην 2η λέω την δικιά μου περί του θέματος, δεν συμφωνώ, ισοδυναμία με προσωπική επίθεση..... [u']Μάθε από διάλογο[/u] περί ενός θέματος

 

 

 

 

Ξεκόλλα και προσπάθησε να καταλάβεις τι σου είπαν ακόμη 2 παλικάρια (πέραν του υποφαινόμενου και του harilatron), για το ποιος παρανόησε

 

 

 

 

Δλδ αν εσύ είσαι κατά των ταμπελών, τότε εγώ από την αρχή του 1ου ποστ τι είμαι;

 

 

 

Και στο λινκ που σου παρέθεσα, είπα ότι σε πάρα μα πάρα πολύ θεωρητικό-ιστορικό επίπεδο έχεις δίκιο, αλλά πλέον οι έννοιες αυτών των όρων έχουν αλλάξει. Αυτό προσπάθησε να σου πει και ο Yameth, αλλά που... Τώρα κατάλαβα τι φταίει: Κόψε τα ληγμένα

 

 

 

 

ΥΓ Ολίγον φιλικά!!!!

 

 

 

 

Καλημέρα :lol:

 

 

 

Ότι και να πεις πλέον στον βρόντο θα πάει, καθώς ούτε που θα ασχοληθώ, Βλέπεις οι διαδυκτιακοί καβγάδες, τουλάχιστον αυτοί που ξεκινούν και ανακυκλώνονται από άτομα που ούτε τα ίδια δεν καταλαβαίνουν ίδιοι τι γράφουν (ίσως για να φανούν "ψαγμένοι"; ), μόνο γέλιο μου προκαλούν!

 

Έλα είσαι ελεύθερος ξεσπάθωσε αγορίνα μου. Φιλούθκια :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Χαχαχα

 

 

Έλα boukaw

 

 

τι γίνεται?

 

 

αυτό που έγραψες

 

 

...

Και στο λινκ που σου παρέθετσα' date='

...

[/quote']

 

είναι ....

 

 

παρέθετσα, όπως βούλωτσα? :lol: :lol: :lol:

 

χαχαχα

 

 

¶ντε....

 

 

Καλημέρα...

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

EDIT: ¶κυρο .... το είδες ..... αλλά ήταν αστεία λέξη :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τπτ απλά απορώ πως είδε επιθέσεις στο πρόσωπό του, όταν αναφέρθηκα 1 φορά σε αυτόν και αστειευόμενος το πέταξα. Χαλάρωσε κι εσύ!

No worries mate..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλους του ταμπελολάγνους.....

 

Καινούριο φετίχ αυτό; Πως μας είχε ξεφύγει τόσο καιρό;;;

 

 

Πάντως όταν βλέπω ταμπέλα από σουβλατζίδικο ή Mickey D's όντως με πιάνει ταχυπαλμία οπότε είμαι μάλλον είμαι perv....

 

Cool 8) 8) 8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πουμε για παράδειγμα οτι ένας DJ βαθμολογείται με άριστα το 10' date='

εάν αυτός δέν είναι μουσικός τότε το ανώτατο όριο βαθμολογίας του είναι μέχρι το 3 ή βαρια βαριά το 5. Θα είναι πάλι DJ αλλα οχι και τίποτα σποδαίο.

Επειδή τυχαίνει να είμαι μουσικός και DJ πιστεύω οτι τοποθέτησα σωστά την απάντηση μου. Εν ολίγοις, ο καλός DJ είναι μουσικος, ακόμα και αν δέν ξέρει να παίζει κανένα όργανο. Γνωρίζει εκ πείρας τον ρυθμό αλλα και την σύνθεση ήχων και μελωδιών.

Για παράδειγμα όλοι οι DJ λειτουργούν με οκτλαβες κτλ. πράγματα που κάποιος που παιζει μια ακουστική κιθάρα δέν γνωρίζει.

 

Αυτά:)

 

Ελπίζω να σας κάλυψα..[/quote']

 

Φίλε Doikos δεν ξέρω αν μας κάλυψες αλλά μάλλον άδικα φθείρεις τα πλήκτρα σου γιατί μου φαίνεται ότι στο θρεντ αυτό γενικά δεν ξέρουμε τι μας γίνεται οπότε και σωστός να είσαι δεν θα παίρναμε χαμπάρι τίποτα...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

Για παράδειγμα όλοι οι DJ λειτουργούν με οκτλαβες κτλ. πράγματα που κάποιος που παιζει μια ακουστική κιθάρα δέν γνωρίζει.

...

 

Αν εννοείς "οκτάβες", πράγματι είναι μια πολύπλοκη έννοια την οποία όσοι παίζουν ακουστική κιθάρα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να μαθαίνουν γιατί χαλάει το βερνίκι και σκουριάζουν οι χορδές. Ένας φίλος μου ρώτησε "τι είναι οκτάβα" και ακόμα τρέχει στους μαστόρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παράδειγμα όλοι οι DJ λειτουργούν με οκτλαβες κτλ. πράγματα που κάποιος που παιζει μια ακουστική κιθάρα δέν γνωρίζει.

 

ΤΟνιονιονιονιονιο... εχμ... το αναλύεις λίγο αυτό;

 

ΥΓ. Αν εννοείς έναν που παίζει εμπειρικά ακουστική κιθάρα, σύμφωνα με τον ορισμό σου βαφτίζεται (καλώς ή κακώς) κι αυτός μουσικός, ακριβώς όπως ένας εμπειρικός dj. Πάρ'τον ένα και χτύπα τον άλλο, δηλαδή.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου