Προς το περιεχόμενο

Θεωρείτε τους DJs μουσικούς??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επαναλαμβανω , οτι τελικα το αποτελεσμα μετρα .....

Αυτο δηλ. τι ειναι ?  καποιο μνημιωδες εργο της μουσικης ?  η΄ απλως  'κοιταχτε μας που

παιζουμε με τα πικαπ μας  ....εσεις μπορειτε ?  "    "Αραγε θα μας προβαλει το STAR ? " ,

"οι 3 κουλοι κιθαριστες"  , "οι 3 κουτσοι ντραμερ"  κλπ

 

Σε αντιπαραθεση ολων των παραπανω , θα βαλω  αυτο

 

 

...απο μια συναυλια που ημουν παρων  και πραγματικα,η χαμηλων τονων παρουσια του "παικτη"  εδινε πολλα +  στην γενικοτερη παρουσια του γκρουπ

......στο συγκεκριμενο κομματι κρατα μεγαλο μερος , μονο σε αυτο ομως.....

 

edit  σιγα να μην ακουγεται απο την καμερα ;D

εδω καλυτερα....

 

 

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ωραία και τα δύο τελευταία vids.....

του Nemo μ' άρεσε πολύ...αν ξέρεις κι άλλους σε τέτοιο στυλ, φώτισέ μας....

 

τσεκάρετε κ τον "δικό μας" Squeezy Anks...

 

 

edit: εννοούσα τα videos πριν τον dkall ...  ;D 8)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να πώ την αλήθεια το βιντεο που παρεθεσε ο dkall δε μου άρεσε ;D

 

γενικά δε μ'αρέσουν αυτά τα υπερβολικά περίεργα τζαζ κομμάτια, μου φαινεται απιστευτη βαβούρα και τραβηγμένο απο τα μαλλια γενικότερα

 

ορίστε το είπα! βαρατε! ;D ;D

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μάλιστα....

 

 

Ένας που παίζει μόνο παρτιτούρες άλλων γιατί απλά δε του βγαίνει κάτι δικό του....είναι μουσικός????η απλά έχει μουσικές γνώσεις?επίσης αυτό δε θεωρείται κατα κάποιο τρόπο αναπαραγωγή...

 

 

Είμαι με τους dj...όχι όλους βέβαια...

 

σου ειπα εγω για ''πατριτουρες αλλων'' και για ''βγαινει κατι δικο του''? αυτα καταλαβες απο αυτα που εγραψα? νομιζω εισαι εκτος θεματος...

" Όταν θα'στε ευτυχισμένοι... "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να πώ την αλήθεια το βιντεο που παρεθεσε ο dkall δε μου άρεσε ;D

 

γενικά δε μ'αρέσουν αυτά τα υπερβολικά περίεργα τζαζ κομμάτια, μου φαινεται απιστευτη βαβούρα και τραβηγμένο απο τα μαλλια γενικότερα

 

ορίστε το είπα! βαρατε! ;D ;D

 

Eεε ναι , ειναι λιγο βαρυς ο Wallace εδω ......

Δεν ειναι ολα του τα κομματια ετσι ομως.

 

Γενικως , παρεθεσα τα βιντεακια οχι για κρινετε την μουσικη , αλλα για να δειξω οτι

συμφωνα με την δικη μου αισθητικη  , ενας  (αντε) DJ  ενταγμενος σε ενα συνολο

μπορει να εχει πεδιο δρασης . Τα  σταριλικια ομως που βλεπω να κυκλοφορουν σαν

μοναδες  , και καλα δοξαστε με την μουσικαρα ,  λιγο απεχουν απο την γελοιοτητα....

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικως , παρεθεσα τα βιντεακια οχι για κρινετε την μουσικη , αλλα για να δειξω οτι

συμφωνα με την δικη μου αισθητικη  , ενας  (αντε) DJ  ενταγμενος σε ενα συνολο

μπορει να εχει πεδιο δρασης . Τα  σταριλικια ομως που βλεπω να κυκλοφορουν σαν

μοναδες  , και καλα δοξαστε με την μουσικαρα ,  λιγο απεχουν απο την γελοιοτητα....

 

Ok, μπορεί να το αντιλαμβάνεσαι έτσι (δεκτόν βέβαια), αλλά δε νομίζω πως έχουν αυτό τον στόχο τέτοιοι τύποι.... σαφώς και θα υπάρχουν κάποιοι με ανάλογες προθέσεις πάντως (σαν αυτές που επισημαίνεις).

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το θέμα μας είναι αν είναι μουσικοί οι Dj's ή αν είναι σωστό το σταριλίκι που πουλάνε...

 

Έλεος παιδιά..μην κρατάτε σαν εικόνα τους dj που βλέπετε καθημερινά σε καφε και μπαρ..ειδικά της Ελλάδας!!

 

@Tsirobill...

Δεν είπα ότι είπες κάτι τέτοιο....εγώ το είπα για να επισημάνω την παραγωγή/αναπαραγωγή....Μάλλον και εσύ εχεις σαν εικόνα το ελληνικό "star system" των υπερdj....Το βιντεάκι που έβαλα νωρίτερα νομίζω δείχνει ότι δεν είναι αναπαραγωγή με την έννοια που το λες...

 

@Panagiotis

 

Η ταινία που προτείνει ο Nemo είναι ενδεικτική...και έχει μέσα πολλά καλά ονόματα δείχνοντας ταυτόχρονα τη νοοτροπία..

στο λινκ,είναι ολόκληρο: http://www.youtube.com/watch?v=LGrchxm_BBU

 

 

και ένα βιντεάκι ακόμα:

((μη μου πείτε ότι αυτός ο άνθρωπος δεν έχει σχέση με μουσική)

 

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

 

 

Καλημερα σε όλους!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος παιδιά..μην κρατάτε σαν εικόνα τους dj που βλέπετε καθημερινά σε καφε και μπαρ..ειδικά της Ελλάδας!!

 

Ειχα παλια μια υποπτη/αρνητικη εικονα για τους dj's γιαυτον τον λογο. Ωσπου γνωρισα εναν απιθανο τυπο, που δε σου γεμιζε το ματι, που εργαζοταν ως τετοιος σε παραλιακο μπαρ. Επαθα πλακα.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου