Προς το περιεχόμενο

Koch Studiotone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 300
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οσο περισσοτερο τον χρησιμοποιω τοσο περισσοτερο μου αρεσει,μαλιστα αλλαζοντας (οπως κανω συνηθως) την V1 προενισχυτικη λυχνια απο 12AX7 σε 12AU7 (λυχνια που εχει 70% λιγοτερο gain) τα καθαρα εγιναν ακομα πιο κρυσταλλινα και "γεματα" και τα βρωμικα ακομα πιο ζεστα,το δε headroom εκτοξευτηκε.....μαλλον δεν θα αλλαξω το μεγαφωνο (σκοπευα να του βαλω ενα κτηνωδες tonker) μια και το stock ακομα και σε πολυ υψηλες εντασεις δεν "τα παιζει" οταν.... twangαρω στις τυλιχτες χορδες....

 

Το μονο "κακο" του ?Ειναι ΚΑΙ αυτος ΠΟΛΥ δυνατος,πανω απο το "3" γινεται ...χαμος!! :) :) (ευτυχως ομως "παιζει" και χαμηλα)

 

ευγε κυριε KOCH!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα αυτον τον ενισχυτή και μου έπεσε το σαγόνι!!! Απίστευτος και σε απίστευτη τιμή!!!

Αυτό που ήταν όμως πραγματικά σοκαριστικό ήταν η δοκιμή κεφαλή-καμπίνα με 2χ12... δεν το πίστευα!!!

Ειλικρινα δεν ξέρω αν αλλάζοντας λάμπες μπορείς να πετύχεις κάτι καλύτερο, αυτό όμως που άκουσα είναι υπερ-υπέραρκετό!!!

 

Σύντομα θα γίνω κι εγώ πανευτυχής κάτοχος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύντομα θα γίνω κι εγώ πανευτυχής κάτοχος!!!

 

ετσι,ετσι!!παρε και εσυ εναν να τους..... :oops: παιζουμε παρεα!!! :lol: :lol: :lol:

 

εμενα με βλεπω λιαν συντομως με ακομα εναν για το απολυτο PORTABLE stereo set up.... 8) (δεν ειναι και λιγο να εχεις τετοια ηχαρα με 15 κιλα μολις βαρος...εχω ηδη αρχισει να ....στραβοκοιταζω τα ..50 κιλα του ...Μαρκου μου... :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ενισχυτής! Με γειές SF! Μου αρέσουν πολύ οι ενισχυτές που παρ'όλο που είναι λίγων watt δεν τσιγκουνέυονται ρυθμίσεων και σε αφήνουν να κινηθείς σε ευρύ φασμα ήχων, ανάλογα με τα κέφια ή τις ανάγκες της στιγμής. Με εντυπωσίασε η ποιότητα τόσο στα τελείως jazzy καθαρά όσο και στη hardrockάδικη βρώμα. Πραγματικά ευέλικτος ενισχυής και σε πολύ καλή τιμή. 8)

 

 

¶ντε SF' date=' επομενη αγορα ειναι μια...Huber !!!!! Χαχαχα!

(να σε δω με huber και θα καψω τις τελε μου!)[/quote']

 

Θα πάρει την Dolphin που έχει ίδια κοψιά με tele... :lol: :lol:

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν! Τι έφτιαξε ρε ο θεός... Το flame maple μπράτσο είναι μες τη μαύρη γκ@@λα. Θέλω και'γω Huber. Ειχα παίξει πριν 2-3 χρόνια με μια Dolphin στο Ντούκα και είναι άνετα η καλύτερη κιθάρα που θυμάμαι να έχω παίξει. Χωρίς υπερβολή...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου