Προς το περιεχόμενο

Koch Studiotone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 300
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν τα εχω ακουσει,αλλα αν ειναι εστω και λιγο σαν το "βρωμικο" καναλι του ενισχυτη αυτου (το οποιο ειναι το μοναδικο που προσωπικα εχω ακουσει απο οποιονδηποτε ενισχυτη πολλων καναλιων και μου αρεσε ΠΟΛΥ) τοτε μαλλον θα ειναι πολυ καλο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις προάλλες πήγα στον Σταύρο Ντούκα και δοκίμασα ξανά τους KOCH.

Έπαιξα πάλι από περιέργεια με τον Studiotone combo γιατί μου κίνησε την περιέργεια ο SF με τα καλά του λόγια.

 

Παλιότερα τον είχα ξαναδοκιμάσει και δεν μου είχε αρέσει τόσο όσο ο Twintone (που Fender-ίζει αρκετά στον ήχο).

 

Η εντύπωση που μου άφησε ο Studiotone ήταν σχετικά καλή, αλλά και πάλι δεν με τρέλανε.

 

ΟΜΩΣ...

 

έπαιξα με την έκδοσή του σε κεφαλή και καμπίνα (2x12"):

 

studiotone.jpg

 

και έπαθα ΣΟΚ!!!!

 

Καμία σχέση με τον combo Studio-tone... Γεμάτος ήχος, με όγκο, διάυγεια και προπαντώς ΕΝΤΑΣΗ!!!!!

 

Μπήκα πάλι στην πρίζα για αγορές......:roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπωσδηποτε μια 2Χ12 καμπινα θα εχει περισσοτερο ογκο & ενταση απο μια 1Χ12 (τωρα για διαυγεια θα διαφωνησω εξακολουθω να πιστευω οτι οι 1Χ12 καμπινες ειναι πιο διαυγεις και focused) ποιος τις κουβαλαει ομως.....

 

Παντως ποσο περισσοτερη ΕΝΤΑΣΗ ρε Ηλια θες? :) (εγω παραπανω απο το 4 χωρις να αντιμετωπισω τις εντονες διαμαρτυριες απο την υπολοιπη μπαντα στην προβα δεν καταφερα να τον βαλω,τοσο δυνατος ειναι! :) )

 

Ετσι κι αλλοιως εγω τον πηρα για recording και για Live οποτε μονο CLOSE miking θα δει στη.... ζωη του :) ,αρα ο τελικος ηχος που θα φτανει στο ακροατηριο (η στην "ταινια") δεν θα επηρεαζεται & τοσο πολυ απο την καμπινα :wink: ισα-ισα το αντιθετο (μετα απο χρονια και ζαμανια :lol: εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι οι 1Χ12 ενισχυτες ειναι η καλυτερη λυση για close miking μια και ειναι πιο "κοντρολαρισμενοι" απο τους 2Χ12)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Ηλίας μόλις έβγαλε τον κάφρο που έκρυβε μέσα του τόσα χρόνια. Σε λίγο θα προσλάβει roadies, θυληκού γένους, μάλλον από τας Σέρρας, για να του κουβαλάνε (γυμνόστηθες) τις 4 4χ12" καφροκαμπίνες που θα χρησιμοποιεί στα live του.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Ηλίας μόλις έβγαλε τον κάφρο που έκρυβε μέσα του τόσα χρόνια. Σε λίγο θα προσλάβει roadies' date=' θυληκού γένους, μάλλον από τας Σέρρας, για να του κουβαλάνε (γυμνόστηθες) τις 4 4χ12" καφροκαμπίνες που θα χρησιμοποιεί στα live του.[/quote']

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δοκίμασα και τους 2 ,αυτός με την καμπίνα μου ακούστηκε πολύ καλύτερος με πιο πολύ όγκο.Αλλά βέβαια άντε κουβάλα καμπίνες.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είναι ο τιμοκατάλογος του αντιπροσώπου στην Ελλάδα.

 

http://www.guitars.gr/koch_pricelist.htm

 

¶κουσέ τον όμως πρώτα και σύγκρινέ τον με άλλους της ίδιας κατηγορίας τιμής (δλδ. κάτω των 900 ευρώ) γιατί ο σημαντικότερος γνώμονας είναι το δικό σου γούστο... Πάρε τον κανένα τηλ. για να τον ρωτήσεις πού μπορείς να τους βρεις κοντά σου.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Επανέρχομαι σε αυτό το θέμα για να ρωτήσω τους κατόχους του εν λόγω ενισχυτή πώς τους φαίνεται το "σπάσιμο" που έχει στο καθαρό κανάλι μόλις περνάει το μισό, αν έχουν πρόβλημα λόγω μειωμένου headroom και αν έχουν αντιμετωπίσει ή ακούσει κάτι για μερικά προβλήματα με τους μετασχηματιστές τους.

 

Υπ'όψιν επίσης ότι το site των Koch έχει και δείγματα ήχων, ανάμεσα σε αυτά και του (λογικά πανάκριβου και μάλλον άχρηστου) λαμπάτου πεταλιού της εταιρίας.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου