Προς το περιεχόμενο

Τι θα γίνει με τον eyeprotocol?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε wasted, απ' ότι έχω καταλάβει είσαι και εσύ κάποιας ηλικίας με κάποιες πολιτικές ευαισθησίες και πεποιθήσεις κλπ. Την επόμενη φορά που θα έρθει κάποιος να σε πει ρατσιστή επειδή του είπες κάτι που θεωρείται αυτονόητο (δηλαδή ότι δεν χρειάζεται να υπάρχουν δύο thread από το ίδιο πρόσωπο με το ίδιο περιεχόμενο), κοίτα να του πεις κάτι λιγότερο από το απλό "άει παράτα μας" που του είπα εγώ.

 

Επίσης, ο άνθρωπος είναι άσχετος, όχι μόνο από υπολογιστές, αλλά από το πως λειτουργεί το noiz (και ίσως κάθε φόρουμ) και σε αυτό αναφερόμουν: ούτε που κατάλαβε ότι το θέμα του εξακολουθεί να υπάρχει (και να του απαντούν) και πήγε και άνοιξε ένα άλλο ίδιο. Δεν του είπα ότι είναι άσχετος και απρόσεκτος για τους υπολογιστές (καίτοι μάλλον είναι) αλλά σε σχέση με το φόρουμ και την αρχική υπόδειξη που ευγενικότατα του έκανα.

 

Τέλος, σας διαβεβαιώνω ότι όχι απλά δεν διακατέχομαι από υπεροψία, αλλά μάλλον είμαι ένας από τους πιο γλυκομίλητους ανθρώπους που θα μπορούσατε να γνωρίσετε (ρωτήστε around). Απλά, έχω μάθει να αναγνωρίζω την αγένεια και την ασχετίλα ως αγένεια και ασχετίλα - σόρυ αλλά πάντα περιφρονούσα αυτές τις δύο ιδιότητες ειδικά όταν εμφανίζονται μαζί.

 

Δεν αναιρώ την απόφαση μου, όπως την περιέγραψα πιο πάνω. Αλλά δε θα αφήσω να αιωρείται και η εντύπωση ότι εγώ ήμουν ο αγενής σε αυτή την περίπτωση, όταν έχει συμβεί ακριβώς το αντίθετο.

 

Κάτι ακόμη: σχετικά με το ότι δεν έχουν σπεύσει άλλοι αξιωματούχοι προς υπεράσπισή μου, διευκρινίζω ότι κανένα πρόβλημα δεν έχω με αυτό το θέμα, διότι είναι κατακαλόκαιρο και καλώς οι άνθρωποι δεν κάθονται σαββατιάτικα να ασχολούνται με το noiz. Παραμείνετε βέβαιοι ότι ο πόλεμος ενάντια στην καφρίλα εις όφελος του σκεπτόμενου μουσικού/δημιουργού θα συνεχιστεί και θα συνεχίσει να έχει αποτελέσματα (δεν ήταν και λίγα τα ωραία πράγματα που ακούσαμε φέτος από μέλη του noiz).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Ορίστε... ναμαι κι εγώ... και;

 

Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στην κρίση των λιγοστών ατόμων που λέγονται modulators.

 

Ξέρω ότι είναι γνώστες καλοί σε κάποια θέματα, έχουν επίπεδο σαν άνθρωποι, (που είναι και το σημαντικότερο), αλλά σαν άνθρωποι μπορεί και κάποιες φορές να ξεχειλίζει το ποτήρι τους.

 

Και σε μένα συμβαίνει αυτό παρά το γεγονός ότι θέλω να μην απαντώ σε flames την ίδια μέρα. Αυτό το έχω σαν αρχή.

 

Αλλά άνθρωποι είμαστε και ακόμα περισσότερο... στην Ελλάδα των 40 βαθμών, που πέρα από το να προσπαθείς να κάνεις τη δουλειά σου για να βγάλεις τον επιούσιο, πρέπει να τηρείς και τα πρωτόκολα όταν προσπαθείς να βοηθησεις καλοπροαίρετα κάποιους που δεν τα τηρουν.

 

Ε... αει παράτα μας που λέει κι ο ποιητής, που θα συζητήσω την ακεραιότητα, σοβαρότητα και κρίση του Wow! που στις 3020 απαντήσεις ουσίας έχει πει και 10... άει παράτα μας.

 

Βάλτε παγάκια στα ποτήρια...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επισημανω πως η παρατηρηση μου για την υποστηριξη του Wow! δεν ειχε καποιο ενδεικτικο σκοπο για την λειτουργια και τη διαχειριση του site. Για να μην παρεξηγηθω δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • "Φιλε playloud, χωρις να θελω να παρεμβω στο εργο των παιδιων εδω, μπορω να σε διαβεβαιωσω πως εαν επεφτες στο δικο μου moderating, θα ειχες υποστει πολλα περισσοτερα απο τη "φιμωση" που συνεχως παραπονιεσαι.
    Και το οτι αυτη την στιγμη μιλας, εστω και αν δεν συνεισφερεις τιποτα στο κοινο διαλογο, ειναι κατι που η ελευθερια του λογου στο site αυτο σου επιτρεπει.
    Αυτα, για να αντιληφθεις που ειναι τα ορια της θρασυτητας και της δημοκρατιας."
    Φιλε """freemind""" νοιωθω τοσο μα τοσο τυχερος που υποστηριζεις την ελευθερια του λογου (εξ ου και το nick) και δε ποσταρα στο δικο σου "πως το λενε" και δεν υπεστην εξοστρακισμο και μαστιγωμα που υποθετω θα μου εκανες, εισαι πραγματικος freemind και freespeech
     
    "μπορεί να ευδοκιμούν στο περιβάλλον κάποιων, αλλά νομίζω ότι είναι ξεκάθαρα προσβλητικές για τον περισσότερο κόσμο, και δείχνουν το επίπεδο θερμότητας που επικρατεί στο κρανίο, εξ ου και τα πέντε κόκκινα λαμπάκια...."
     
    Wasted :D :D :D :D :D παιδες να στε καλα, μου ξεκινησατε καλα την μερα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπαμαι. Η συμπεριφορα σου ειναι απαραδεκτη. Εαν νομιζεις πως εδω και σε οποιοδηποτε forum θα δημιουργησεις "φιλους" που θα σε υποστηριζουν, κανεις λαθος. Σε 2-3 μερες η συζητηση αυτη θα εχει ξεχαστει, οπως κι εσυ.

Τελοσπαντων, ελπιζω σε 2-3 μερες να μαθεις πως να συμπεριφερεσαι και να κινεισαι σαν μελος σε ενα forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβως συνεισφερει αυτο στην συζητηση? Αλλο θεμα το ενα, αλλο το αλλο.

Παιδια, κοιταξτε..Εαν θελετε να σταυρωσετε εναν ανθρωπο, πειτε το απο τωρα, για να μην επικεντρωθουμε σε ενα συγκεκριμενο thread..

Ξερετε, οταν κατι δεν μας αρεσει, δεν σημαινει πως ειναι και παντα λαθος, ενταξει? Και οι mod ειναι ανθρωποι ( οσο παραξενο και αν σας φαινεται ) που τις περισσοτερες φορες δουλευουν και αφιερωνουν ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ λιγο απο το χρονο τους για να νταντευουν και να προσεχουν κατι μελη.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολοι εχουν την εντυπωση πως ο mod ειναι ενα εκπληκτικο bot, με εμφυτη ηρεμια, εμφυτο ταλεντο να ειναι ουδετερος και να μην εχει αποψη και τελος, ο mod να κανει τα χατηρια σε ολους, αφηνοντας το forum να γινει "οικος ανοχης"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@playloud οφείλεις, αν μη τι άλλο, να είσαι πιο ενημερωμένος σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας και τους κανόνες ενός forum πριν μιλήσεις για φίμωση. οι απαντήσεις που ψάχνεις δόθηκαν και συνεχίζονται να δίνονται στο thread "νερά σε dvd" που έχει μεταφερθεί στο "περί ανέμων και υδάτων...". ποια φίμωση λοιπόν;

 

@Wow! ασχέτως αν έχεις δίκιο ή άδικο και μόνο το γεγονός ότι το παρόν thread υφίσταται θα έπρεπε να σε προβληματίσει. από εκεί και πέρα μπορείς να αποδώσεις όλη την ευθύνη στους άλλους ή να αναλάβεις το δικό σου μερίδιο. όλα αυτά δίχως να προσποιούμαι ότι γνωρίζω το έργο του mod, τις ευθύνες κ τις δυσκολίες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες για να τελειωνει, το προβλημα λυθηκε χαρη στην ευγενικη ανταλλαγη γνωσεων καποιων "χουντικων" στοιχειων ονοματι "freedom", "kwstas79", "starscream", "npap" που τους ευχαριστω βαθυτατα και αντι να με διαολοστελνουν και να με αειπαραταμεουν εγραψαν 2 αραδες και μεσα σε 2 λεπτα ελυθη το προβλημα. Ποιος ειμαι ρε? σε 2 λεπτα λυθηκε το προβλημα και ειμαι και.... ασχετος? Αν ολοι αυτοι που εγραψαν οτι εχω λαθος εγραφαν ΑΠΟ ΜΙΑ ΛΕΞΗ θα ειχε λυθει το πρβλημα, ας ειχε ξαναποσταριστει, ας ηταν αστειο ας ηταν οτι ναναι. Το θεμα ειναι οτι θελουμε να βγαλουμε το ματι του αλλου στο ιδιο κοστος χρονου που θα μπορουσαμε να τον βοηθησουμε. Αλλα.....

δωσε στον ελληνα εξουσια και..... Τελος παντων, ευχαριστω επισης ολα τα παιδια που χωρις να ξερω η εχω πριν μιλησει με κανεναν σταθηκαν διπλα μου, κι επισης ολους εσας που με βγαλατε λαθος. Να ειστε καλα και να χαιρεστε τις γνωσεις σας. Απλα φανταστειτε να πηγαινατε εσεις καπου αλλου (η σε μια ξενη χωρα) να ρωτουσατε κατι και να ειχατε ιδια αντιμετωπιση...... μονο αυτα, παω για μπανιο

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου