Προς το περιεχόμενο

yamaha psr-9000


KID

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα σε ολους τους φιλους και καλη χρονια

 

ο πληκτρας μας εχει ενα yamaha psr-9000 το οποιο ειναι δυομιση ετων.

του παρουσιασε το εξης προβλημα.

το τελευταιο πληκτρο δεξια οταν το παταει ακουγεται αμυδρα ενω ενω πληκτρο καπου στη μεση βρισκεται οταν το παταει ακουγεται μακραν ποιο δυνατα απο τα αλλα.

ειναι κατι που μπορει να κανει ο ιδιος να το επαναφερει ενα σεταρισμα π.χ?

κι αν ναι πως?η πρεπει να παει στον νακα για service?ξερει κανεις ποιο ειναι το κοστος?

τι γινεται τα φτυνει το yamaha?ακομα το πληρωνει το μπλιμπλικι και εχει πεσει σε βαθεια θλιψη.ευχαριστω και εγω και εκ μερους του boneino-pinnaple-staccota-refrem-souileta.

βιρα κι'εχει ο Θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάξε μέσα στις γενικές ρυθμίσεις μήπως έχει πειραχτει το keyboard tracking του κλαβιέ.αν στην παράμετρο αυτή υπάρχει κάποιος αριθμός που ΔΕΝ είναι 0 (μηδέν) τότε αυτό φταίει....αμέσως πληκτρολόγησε 0 κ τέλος το πρόβλημα .(προφανώς στα global settings έχει μπεί κανα μεγάλο αρνητικό ψηφίο.......)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το ίδιο πρόβλημα σε ένα πολύ παλιό yamahaki μου το psr 500.

 

εμενα βέβαια το προβλημα διαπιστώνεται ευκολότερα διοτι δεν έχει δυνατότητες- ρυθμίσεις velocity - aftertouch . Αν δεν φταίει αυτό που λέει ο korgy (ευχομαι να είναι αυτό, μακάρι) θα το εκτιμήσω ιδιαίτερα να μου πείς τελικά πόσο είναι το κόστος επισκευής των πλήκτρων με προσωπικο μήνυμα έτσι για να δώ αν αξίζει τον κόπο. :lol:

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

korgy ευχαριστω αλλα ολα δειχνουν 0 οποτε μαλλον παει στον αντιπροσωπο.ενας φιλος που επαθε το ιδιο στο ιδιο μοντελο το πηγε στον αντιπροσωπο και το σερβις πηγε κοντα στα 150 ευρω.αναμενω εξελιξεις προς ενημερωση σας.καλημερα

βιρα κι'εχει ο Θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου