Προς το περιεχόμενο

Buddy Guy....μαγεία.


odis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή αν έχει γίνει χωρίς κόπο και είναι και όμορφο; Τεσπά, μην κολλάμε εκεί..

Ρε συ lambrosgg, οκ, δεν σου άρεσε το συγκεκριμένο κλιπ, ή ότι άλλο έχεις υπόψιν για τον BG.

Δεν σου κινεί λίγο την περιέργεια να ψάξεις λίγο τι είναι κ τι έχει κάνει σε μουσικές ο μάστορας; Θέλω να πω, κάποιος τον προτείνει, άλλοι αναφέρουν διάφορα γι'αυτόν, κάνε τον κόπο να το δεις - στην πουα κιθάρα κολλάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 118
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απλώς αυτα που πιστεύω θέλω να τα λέω κ στο noiz βρήκα ακροατήριο...

 

Αυτο ειναι και το προβλημα.

Η φαση στο νοιζ ειναι ανταλλαγη αποψεων για να ενημερωνουμε ο ενας τον αλλο και να διασκεδαζουμε,ενω εσυ την αντιμετωπιζεις σαν ευκαιρια να βρεις ακροατηριο,να το βαλεις κατω και να το λιανισεις λεγοντας οτι μαλακια σου περασει απο το μυαλο.

Απο τη στιγμη που ειμαστε το .....ακροατηριο σου,λεγε μας και κατι καλυτερο γιατι δυστυχως δεν εχουμε την δυνατοτητα να σηκωθουμε απο τις θεσεις μας και να φυγουμε,οπως σιγουρα θα καναμε αν ειμασταν το ακροατηριο και εσυ πχ... ο καραγκιοζοπαικτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέω ότι επίτηδες το κάνει....

Από το ακροατήριο που πέταξε και μόνο, φάνηκε το τι τρολάκι είναι.

 

Εγώ δεν του ξαναδίνω σημασία. Καλύτερα να το κάνουν και άλλοι αυτό, ώστε να βρει αλλού ακροατήριο, να τα πετά...

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν έχει γίνει χωρίς κόπο και είναι και όμορφο; Τεσπά' date=' μην κολλάμε εκεί..

Ρε συ lambrosgg, οκ, δεν σου άρεσε το συγκεκριμένο κλιπ, ή ότι άλλο έχεις υπόψιν για τον BG.

Δεν σου κινεί λίγο την περιέργεια να ψάξεις λίγο τι είναι κ τι έχει κάνει σε μουσικές ο μάστορας; Θέλω να πω, κάποιος τον προτείνει, άλλοι αναφέρουν διάφορα γι'αυτόν, κάνε τον κόπο να το δεις - στην πουα κιθάρα κολλάς;[/quote']

 

Δεν είπα να έχουν κ τα δυο. Αρκεί το ένα. Κ συνήθως το όμορφο, δεν έχει κόπο μεσα γιατι είναι απλό.

 

Στ συγκεκριμένο κλιπ δεν είδα ούτε κάτι όμορφο, ούτε κάτι δύσκολο και δεξιοτεχνικό. Δεν λέω ότι δεν αξίζει την προσοχή ΟΛΩΝ μας, αλλα όχι και "Μαγεία" ή "θεος"...

 

Δηλαδή αν πούμε τους μέτριους Θεούς τους Θεούς πώς θα τους πούμε?

 

Δεν κόλλησα στην πουά κιθάρα, άλλα αφού την διάλεξε μονος του (την είχε και στ άλλο κλιπάκι) μας δείχνει το γούστο του ανθρώπου. Έτσι έρχεται το σκεπτικο "με τέτοιο γούστο στην ωραίο πώς να σ βγάλει καλή κα ΟΜΟΡΦΗ μουσική?

 

ΟΠΑ!

 

Παρεξηγήσατε ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ τη λέξη "ακροατήριο"

 

εννοουσα ανθρώπους με ίδια ενδιαφέροντα, που θελουν να συζητάμε για μουσικά θέματα. Κ λέγοντας "βρήκα ακροατήριο" εννοώ ότι πολύ λίγα άτομα (2-3) απο αυτους που ξερω ασχολούνται σοβαρά και ψάχνονται με τη μουσική. Ενω το noiz είναι αποκλειστικά γι αυτό, και είναι γεμάτο απο τέτοιους ανθρώπους.

 

ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΤΟΣΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ψυχραιμία......:lol:

Εγώ πάντως γουστάρω Λαμπροτζιτζί. Να τον αντιμετωπίζετε με σεβασμό γιατί είναι "μπήχτης". (Είδατε π.χ. πως το πήδησε το thread?)

Κρατήστε μια "πισινή"....Μπορεί να είναι και ο Bruce Lee. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Είδατε π.χ. πως το πήδησε το thread?)

Κρατήστε μια "πισινή"....Μπορεί να είναι και ο Bruce Lee. :lol:

 

Τι πήδηξα λέει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
(Είδατε π.χ. πως το πήδησε το thread?)

Κρατήστε μια "πισινή"....Μπορεί να είναι και ο Bruce Lee. :lol:

 

Τι πήδηξα λέει???

Δεν πήδηξες .... τσίμπησες. :lol:

 

To thread λέω....πήδησε....πιο πέρα από το αρχικό του θέμα. :lol:

 

Νασεπω:

Αυτά που γράφεις είναι σαν να μπαίνεις στον παρθενώνα και να λές: "Μαλακία. Δεν έχει air condition".

Ντάξ, μαλακία, δεν έχει....αλλά κάνε ένα βήμα πίσω και σκέψου ποιός, πότε, πως, με τι συνθήκες, με τι μέσα, τι αντιπροσωπεύει αυτό, τι ακολούθησε .... ξέρεις.... τέτοια αδερφίστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατήστε μια "πισινή"....Μπορεί να είναι και ο Bruce Lee. icon_lol.gif

..και αμα δερνει και τον Τσακ, φαντασου τι μας περιμένει :D

Στο θέμα δεξιοτεχνία/ομορφιά δεν θέλω καν να μπω (γιατί δεν έχω το κουράγιο) απλά να πω: κι εγώ γουστάρω να χαζεύω τα δάχτυλα να κάνουν ακροβατικά, αλλά στην τελική αυτό που πραγματικά με συγκινεί δεν έχει ως προαπαίτηση την δεξιότητα.

¶σε που κάποια στιγμή ίσως ανακαλύψεις ότι αυτό που πρέπει να εκπαιδεύσεις περισσότερο πάνω σου δεν είναι τα δάκτυλα, αλλά το αυτί σου - και αυτό θα σε

καθοδηγήσει τότε στο ποιες είναι οι τεχνικές απαιτήσεις που θες να αποκτήσεις.

Σε κάθε περίπτωση, ας μην σ'αρέσει ο XY κιθαρίστας, δεν είναι και υποχρεωτικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει γιατι ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙ.

 

Οχι γιατί δεν ΘΕΛΑΝΕ ΝΑ ΕΧΕΙ.

 

Κ εντάξει, μπορούμε να του βάλουμε τώρα air condition...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατήστε μια "πισινή"....Μπορεί να είναι και ο Bruce Lee. icon_lol.gif

..και αμα δερνει και τον Τσακ' date=' φαντασου τι μας περιμένει :D

Στο θέμα δεξιοτεχνία/ομορφιά δεν θέλω καν να μπω (γιατί δεν έχω το κουράγιο) απλά να πω: κι εγώ γουστάρω να χαζεύω τα δάχτυλα να κάνουν ακροβατικά, αλλά στην τελική αυτό που πραγματικά με συγκινεί δεν έχει ως προαπαίτηση την δεξιότητα.[/quote']

 

Μα γι αυτό διαχώρησα και το όμορφο από τον κόπο (= δεξιοτεχνία και δυσκολία).

 

Εδώ και πολλά χρόνια, έχει αποδειχτεί ότι η ομορφιά βρίσκεται στην απλότητα.

 

Και τα 2 αυτα έχουν την χάρη τους όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου