Προς το περιεχόμενο

Buddy Guy....μαγεία.


odis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 118
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ίσως την έπαιζε παρέα με το filmnet αλλά με την χρήση του κωδικοποιητή του γείτονα κι 'ετσι δεν έπιανε καλά το τί έβλεπε κ πρασίνισε απ το κακό του.Αχ το κακόμοιρο παιδί............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως την έπαιζε παρέα με το filmnet αλλά με την χρήση του κωδικοποιητή του γείτονα κι 'ετσι δεν έπιανε καλά το τί έβλεπε κ πρασίνισε απ το κακό του.Αχ το κακόμοιρο παιδί............

 

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

 

Κατι πρέπει να ξέρεις εσυ.... Δεν παιζει να το φανταστηκες όλο αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εγώ θα το πώ για να τελειώνουμε:

OK να μή σου ΑΡΕΣΕΙ ο BG.Πχ, εγώ ακούω μέταλ και δε μου αρέσει,ή ακούω punk και δε μου αρέσουν αυτά που παίζει,ή έστω ακούω blues αλλά προτιμώ tbone kai Muddy Waters.

Αλλά όταν λές ότι είναι μέτριος και δεν έχει τίποτα σπουδαίο αυτόματα συνεπάγεται ένα από τα εξής για το άτομό σου άσχετα ποιος είσαι

α) Ηλιθιότητα

Εξηγώ: κρίνεις ένα άνθρωπο που εδώ και 40 χρόνια θεωρείται θρύλος από ένα βίντεο 3 λεπτών.Δεν έχεις δηλαδή τη νοητική ικανότητα να πεις στον εαυτό σου" Ας δώ ποιος είναι αυτός ,τί έχει κάνει και τι πιστεύουν άλλοι για αυτόν,ας ακούσω και κανα CD του, και μετά κρίνω"

β)Πλήρης Ασχετοσύνη

Δηλαδή έκανες όλα τα παραπάνω, έμαθες για τον BG ενημερώθηκες άκουσες και αποφάνθηκες ότι δεν έχει τίποτα το σπουδαίο.Η μόνη εξήγηση είναι να είσαι άσχετος με την κιθάρα και τη μουσική γενικότερα και να μή μπορείςνα καταλάβεις τίποτα.

 

Συγνώμη για τον προσβλητικό χαρακτήρα του κειμένου αλλά εγώ όταν βλέπω κάποιον να χαρακτηρίζει ένα μεγάλο μουσικό έτσι, όποιος και αν είναι αυτός αυτόματα πάει το μυαλό μου σε ένα από τα παραπάνω.Και νομίζω οι περισσότεροι θα συμφωνήσουν μαζί μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A και για το δεξoioτεχνικό του Buddy.....Ο άνθρωπος παίζει μια συγχορδία, πετάει τη strat στον αέρα και όταν προσγειώνεται μετά απο 2-3 σβούρες την πιάνει ακριβώς στη συγχορδία που την άφησε.Πόσοι μπορούν άραγε να το κάνουν αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παιδιά μη συνεχίζετε τις προσωπικές επιθέσεις.

Κάνει πολλή ζέστη.

Το επόμενο ποστ που θα προσθέτει στον ίδιο τόνο θα το σβήσω.

Σας ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να το καταλαβαίνετε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ odis13,

 

Υπέθεσα ότι για να ποστάρει το συγκεκριμένο βίντεο και να το βαφτίζει "μαγεία" θα είναι το καλύτερό του.

 

Σιγά που θα αγοράσω και cd του για να τον κρίνω. Παρακολούθησα τα περισσότερα video του στ youtube και η γνώμη μου δεν άλλαξε.

 

ΑΝ πιστεύεις ότι είμαι άσχετος με το αντικείμενο, να κανονίσουμε ενα τζαμάρισμα να σου λυθούν ορισμένες απορίες....

 

ΓΙα το ακροβατικό με την κιθάρα τί να σου πω? Απο κεί φαίνεται ποσο ποζεράς είναι αυτός κ εσύ που τον θαυμάζεις. Κ εγώ αν κάνω πολλές πρόβες θα μπορώ να παίζω τα κάλαντα στην κιθάρα ισορροπώντας πανω σε μια μπάλα του μπάσκετ με δυο κουκλάκια αγιους βασίλιδες στην πλάτη μου και να φτιάχνω και το μαλλί μου ταυτόχρονα.Αυτο με κάνει καλύτερο κιθαρίστα? Η καλύτερο μουσικο? Μάλλον καλύτερο Showman με κάνει...

 

 

Σε ευχαριστώ yameth. Δεν την παλεύουν μερικοί εδω μέσα. Εγώ μιλάω όμορφα και αυτή βρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παίζεις στα όρια...

αλλά το:

 

ΑΝ πιστεύεις ότι είμαι άσχετος με το αντικείμενο, να κανονίσουμε ενα τζαμάρισμα να σου λυθούν ορισμένες απορίες....

 

είναι πολύ ωραία ιδέα συμφιλίωσης και ανταλλαγής απόψεων με την κιθάρα στο χέρι.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου