Προς το περιεχόμενο

bass rig ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια αλλη ερωτηση... γιατι κανενας gallien ' date=' δεν φοραεο κορνα-τουιτερ ???

 

δεν χρειαζεται?[/quote']

 

http://www.thomann.de/gr/gallien_krueger_backline_bl210ii_basscombo.htm

 

Αυτός δεν φοράει; Ρωτάω επειδή γράφω στα όρθια καθώς πρέπει να φύγω!!! Τι είναι αυτό που βλέπω πάνω και στη μέση;!; :)

 

Επίσης, επειδή έχω παίξει αρκετές φορές με τον προτεινόμενο από τον φίλο pap13 Αmpeg, είναι λίγο περίπτωση love it or hate it (ειδικά αυτά τα pre-shaped!). Εμένα ποτέ δεν μου έκατσε πάντως...! Με το jazz bass βέβαια μπορεί να ταιριάζει τέλεια!

bass @ vertigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια αλλη ερωτηση... γιατι κανενας gallien ' date=' δεν φοραεο κορνα-τουιτερ ???

 

δεν χρειαζεται?[/quote']

 

http://www.thomann.de/gr/gallien_krueger_backline_bl210ii_basscombo.htm

 

Αυτός δεν φοράει; Ρωτάω επειδή γράφω στα όρθια καθώς πρέπει να φύγω!!! Τι είναι αυτό που βλέπω πάνω και στη μέση;!; :)

 

Επίσης, επειδή έχω παίξει αρκετές φορές με τον προτεινόμενο από τον φίλο pap13 Αmpeg, είναι λίγο περίπτωση love it or hate it (ειδικά αυτά τα pre-shaped!). Εμένα ποτέ δεν μου έκατσε πάντως...! Με το jazz bass βέβαια μπορεί να ταιριάζει τέλεια!

 

αγαπητε μου φιλε , εχω μια "αρχη" οταν κοιταζω ενα υποψηφιο μηχανημα.δεν αρκουμαι στις φωτο , αλλα κανω ενα κλικ στα downloads και κατεβαζω το....manual!!

 

αν το κανεις και εσυ θα δεις οτι δεν υπαρχει κορνα!

φαινεται εξαλλου οτι ειναι bass reflex!

 

φιλικα 8) 8)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως...! Στο όρθιο (το εννοούσα!) δεν το είδα καλά! Προφανώς το manual αναφέρει όλα τα specs!

 

:wink:

ειμαι ψημενος λοιπον για εναν απο τους 2 . η αυτον με το ενα 15αρι η αυτον που λινκαρες πιο πανω με τα 2 10αρια.

 

χωρις κορνα ομως??

ποιοι εχουν απο το νοιζ ,gallien για να μου πουν?

 

με εχει καψει το g.a.s.!!!!!!!! :lol:

 

-αν και ο 15-ιντσος εχει σχετικα χαμηλη βαθμολογια στο harmony-central.

 

ρωτησα ομως με βαση το budget μου (max-500 euros) και ολοι μου ειπαν να εμπιστευτω ΑΦΟΒΑ τους gallien!

 

βοηθεια.....

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις το Bass Driver γιατί δεν παίρνεις ένα Full Range Active ηχείο που μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και για άλλα πράγματα ?

 

ή παίξε κατευθειαν στα JBL

 

ελεγα να το δοκιμασω και αυτο.ποια ηχεια εχουν βγει σκυλια?

να αντεχουν το jazz bass χωρις να κλαταρουν απο τα slapping??

 

Νομίζω ότι όποιο καλό PA ηχείο και να πάρεις θα πάιξει. πχ ενα Mackie SRM450 ή κάποια της dbTechnologies που είναι σε προσιτές τιμές.

 

Στις παραστάσεις μας πάιζω με ένα Hartke Bass Attack (κατι αντίστοιχο του BDI) κατευθείαν στην κονσόλα ... και βγαίνει μια χαρα (βεβαια τα γουστα και οι ανάγκες του καθενος διαφέρουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου