Προς το περιεχόμενο

Περί ανέμων, υδάτων και φωτιών...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
μπα γκρίζοι λύκοι' date=' μοσαντ και ίσως οι δρακωνιανοί που βρίσκονται σε σύρραξη με τα αδέρφια μας τους ελ :lol: :lol: :lol:[/quote']

 

Μα μόνο κάψιμο μας αξίζει νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μπα γκρίζοι λύκοι' date=' μοσαντ και ίσως οι δρακωνιανοί που βρίσκονται σε σύρραξη με τα αδέρφια μας τους ελ :lol: :lol: :lol:[/quote']

 

Πώς εξηγείς εσύ δηλ. τόσες πολλές πυρκαγιές,πολλές απο αυτές ταυτοχρονισμένες,με τόση ένταση,και τόσο καλά οργανωμένες?

 

Εκτός και αν δεν προσπαθείς καν .

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μην ξεχάσετε την μούντζα σας στις 16 του σεπτέμβρη.

 

Τη μούτζα του μπορεί να την ρίξει ο καθένας και για όποιο λόγο θέλει (και υπάρχουν διάφοροι λόγοι) αλλά όχι για τις πυρκαγιές.

 

Δείτε εδώ:

...

Ενώ χιλιάδες συνάδελφοι διαφόρων ειδικοτήτων δεν κοιμούνται' date=' δεν τρώνε, δουλευουν 60ωρα, πυροσβέστες, Ε.Κ.Α.Β., Ε.Ε.Σ., Εθελοντές, Μπάτσοι,.

...

[/quote']

 

Όποιος είναι έξω από το χορό ξέρει πολλά τραγούδια.

 

Ας σεβαστούμε τις δεκάδες νεκρούς και ας μην βρίσκει ο καθένας την ευκαιρία να πει την παπαριά του.

 

Ορθώς ειρωνεύτηκε ο boukaw7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ποια μούτζα και ιστορίες. Μαζί σας ότι οι κυβερνήσεις μας είναι απαράδεκτες αλλά εδώ αυτό δεν έχει και πολύ μεγάλη σχέση.

 

Όταν η κάθε καριόλα πάει να ψήσει στο ύπαιθρο και ο κάθε ΜΑΛΑΚΑΣ κάνει ηλεκτροσυγκόληση με 9 μποφώρ τι να κάνουν οι κυβερνήσεις;;;;;; Όταν πάει το κάθε κωλοπαίδι και ρίχνει το αναμένο τσιγάρο του μέσα στο δάσος, όταν πετάνε ένα βουνό σκουπίδια παντού, όταν κανένας δεν καθαρίζει την αυλή του και τα γύρω μέρη, όταν κανένας δε σέβεται τα δάση κλπ κλπ κλπ, τι σκατά να κάνει η όποια κυβέρνηση;;;; Είναι κατά τη γνώμη μου ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ θέμα προσωπικής ευθύνης! Επιπλέον, τέτοιες φωτιές μπαίνουν σε όλον τον κόσμο, είναι νομίζω άδικο να απαιτούμε να μη μπουν ποτέ εδώ (βλ. Ισπανία, Πορτογαλία, Αυστραλία, Καναδά, ΗΠΑ). Με τέτοιο αέρα και τέτοια ξηρασία δεν πιστεύω ότι μπορούσαν να το προλάβουν. Με τίποτα.

 

Το μόνο με το οποίο θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ είναι ότι υπάρχουν τεράστιες ευθύνες σε όλες τις κυβερνήσεις μέχρι και σήμερα γιατί πρακτικά επικροτούν αυθαίρετα, καταπατήσεις γης κλπ κλπ κλπ. Σε αυτό έχουν ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευθύνη. Αλλά αυτή τη στιγμή μάλλον μόνο σε αυτό.

 

Για να μη νομίζετε, δεν ψηφίζω ούτε ΝΔ ούτε ΠΑΣΟΚ, ψηφίζω συνασπισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά είναι αστεία πράγματα να τα πιστευει κανείς. πόσοι μαλάκες βρέθηκαν ταυτόχρονα για να τα κανουν όλα αυτά? πόσοι ψήνουν/καίνε χόρτα/κάνουν ηλεκτροσυγκολλήσεις στις 9,10,11 ώρα το βράδυ?

 

υπάρχουν και αυτά αλλά κυρίως πρόκειται για εμπρησμό.

 

όσο για τα σκατά που θα μπορούσε να κάνει η κάθε κυβέρνηση είναι πολλά,η φωτιά ΔΕΝ ειναι φυσική καταστροφή όπως ο σεισμός ή άλλα ακραία φυσικά φαινόμενα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O παππους και η Γιαγια μου μενουν στην Αρχαια Ολυμπια, σε ενα χωριο εν ονοματι Μαγειρας. Εχω περασει πολλα καλοκαιρια εκει.. Μιλαμε καθε 1 ωρα, δεν θεωρω πως ειμαι εξω απ τον χορο.. Ξερω αυτα που ακογονται ΕΚΕΙ, αυτα που λενε οι κατοικοι...

Οι Ιαπωνες εχουν κανει κλοιο γυρω απ τα πευκοδαση της αρχαιας Ολυμπιας.. Αντιπυρικα φραγματα, καναλια με νερο, περιπολιες, δεξαμενες νερου και πολλα συνεργεια, ηταν εκει αρκετες μερες πριν την Μεγαλη Φωτια... Η αρχαια ολυμπια δεν προκειται να παθει το παραμικρο.

 

Δεν προσπαθω να δημιουργησω θεωριες συνομοσιες, δεν μιλαω καν για συνομοσια, μιλαω για ενα οργανωμενο σχεδιο.. Δεν θα καταφερει να με πεισει κανεις πως μεσα σε 3 μερες δημιουργηθηκαν καπου στις 400 εστιες φωτιας στην Ελλαδα απο τσιγαρα,ψησταριες,συγκολλησεις και οικοπεδοφαγους (μεχρι και για ΑΝΤΙΕΞΟΥΣΙΑΣΤΕΣ ΕΙΠΑΝ, ΕΛΕΟΣ! Οι αντιεξουσιαστες φημιζονται για το ποσο ηδονιζονται οταν κανουν ελευθερο camping σε καμενες εκτασεις.). Ουτε ειπα πως ηρθαν ειδικα κλιμακια απ την αμερικη για να καψουν την ελλαδα. Το μονο σιγουρο ειναι,κατα την εκτιμηση μου, πως κρυβονται Αμερικανικα συμφεροντα (κυβερνητικα παντα).

Σεβασμος δεν ειναι να ΜΗΝ μιλας για το ποιος κρυβεται απο πισω.

Σεβασμος δεν ειναι να ΜΗΝ γεμιζεις οργη και μισος με ολα αυτα που συμβαινουν διπλα μας.

Σεβασμος δεν ειναι ολοι ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ οι γελοιοι πολιτικαντηδες να πηγαινουν για 2 ωρες στα "καμενα", να τους υποδεικνυεται απ τους ειδικους ενας χαρτης και να σηκωνονται και να φευγουν.(εν παρουσια καναλιων, εννοειται)

Σεβασμος δεν ειναι ο Πρωθυπουργος να δινει ξυλινους λογους στα Press Rooms

Σεβασμος δεν ειναι να μετρας πτωματα.

Σεβασμος δεν ειναι τα καναλια να δειχνουν pixelated απανθρακωμενους χωριανους.

Σεβασμος ειναι να κανεις κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

Δεν προσπαθω να δημιουργησω θεωριες συνομοσιες' date=' δεν μιλαω καν για συνομοσια, μιλαω για ενα οργανωμενο σχεδιο.

...

Το μονο σιγουρο ειναι,κατα την εκτιμηση μου, πως κρυβονται Αμερικανικα συμφεροντα (κυβερνητικα παντα).

...

[/quote']

 

Δηλαδή οι Αμερικάνοι έχουν συμφέροντα να καεί η Ελλάδα και σε αυτό το οργανωμένο σχέδιο συμμετέχουν και δικοί μας κυβερνητικοί φορείς εκτελώντας τις διαταγές τους.

 

Get a life man.

¶νθρωποι καίγονται...

 

Έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου