Προς το περιεχόμενο

Περί ανέμων, υδάτων και φωτιών...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήταν κάτι στα δικά μου post που σε ενόχλησε man; Αν ναι, δεν ήταν επίτηδες. Ήταν οι δικές μου απόψεις και προβληματισμοί για "τη μέρα μετά". Δεν σκόπευα να υπογραμμίσω ούτε να υπερτονίσω το αν έχω ή όχι οικολογική συνείδηση, απλά έγραψα ποιός πιστεύω ότι είναι ο λόγος που τελικά μπήκαν οι φωτιές

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είδα αυτό:

 

http://www.in.gr/news/article.asp?lngentityid=837752&lngdtrid=252

 

Kαι δυστυχώς *ΔΕΝ* δίνει αρκετή έμφαση στην επικείμενη οικολογική καταστροφή στα υδάτινα οικοσυστήματά μας, με την συνεπαγόμενη επίπτωση και στις καλλιέργειες. Κατ'εμέ είναι σίγουρη και να με θυμηθείτε. Noμίζω ότι πολύς κόσμος τελικά θα "υποψιαστεί" τι είναι οικολογία μετά από ό,τι πρόκειται να γίνει, αλλά τελικά θα ρίξει τις ευθύνες του αλλού και θα αλλάξει πλευρό...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς έτσι είμαστε. πρέπει να τα καταστρέψουμε όλα, να έχουμε πολλαπλές επιπλοκές στα πάντα, για να ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ να σκεφτόμαστε κάτι. Μέχρι να το ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ θα χουμε όλοι 2 τσουτσούνια

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αυτή είναι σα διαφήμιση για σεξ-σοπ ρε, με τις λάμπες-δονητές που κρατάνε τα έμο.

Αλλά θα μου πεις έμο είναι, δεν περίμενα τίποτα καλύτερο.

 

Ο πάνω αριστερά είναι ο εμο-μάστερ, ο άρχοντας του τελειωμένου ελλεεινού στυλ εξ αμερικάς και ινδονήσιους νήσους.

Ο διπλανός μάλλον τώρα ξύπνησε ( ; ) και δεν πρόλαβε να χτενιστεί το παιδάκι. Κρίμας.

Η πρώτη από αριστερά θα γίνει κνίτισσα ΣΤΑΝΤΑΡ, δεν αποκαλύπτω το γιατί. Πάντως κάνει μπαμ.

Η διπλανή της είναι διασταύρωση Σαντάκο με Ντάμπο το ελεφαντάκι.

Η τρίτη (αν έχει μυαλό) θα γίνει πορνοσταρ. Αλλιώς πρεζόνι.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι σα διαφήμιση για σεξ-σοπ ρε, με τις λάμπες-δονητές που κρατάνε τα έμο.

Αλλά θα μου πεις έμο είναι, δεν περίμενα τίποτα καλύτερο.

 

Ο πάνω αριστερά είναι ο εμο-μάστερ, ο άρχοντας του τελειωμένου ελλεεινού στυλ εξ αμερικάς και ινδονήσιους νήσους.

Ο διπλανός μάλλον τώρα ξύπνησε ( ; ) και δεν πρόλαβε να χτενιστεί το παιδάκι. Κρίμας.

Η πρώτη από αριστερά θα γίνει κνίτισσα ΣΤΑΝΤΑΡ, δεν αποκαλύπτω το γιατί. Πάντως κάνει μπαμ.

Η διπλανή της είναι διασταύρωση Σαντάκο με Ντάμπο το ελεφαντάκι.

Η τρίτη (αν έχει μυαλό) θα γίνει πορνοσταρ. Αλλιώς πρεζόνι.

 

Καλά είμαι κι εγώ....αλλά είσαι κι εσύ......διαφωνώ με την πορνοσταρ....διάσημη για τα ερωτικά της ναι, πορνοσταρ όχι ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι σα διαφήμιση για σεξ-σοπ ρε, με τις λάμπες-δονητές που κρατάνε τα έμο.

Αλλά θα μου πεις έμο είναι, δεν περίμενα τίποτα καλύτερο.

 

Ο πάνω αριστερά είναι ο εμο-μάστερ, ο άρχοντας του τελειωμένου ελλεεινού στυλ εξ αμερικάς και ινδονήσιους νήσους.

Ο διπλανός μάλλον τώρα ξύπνησε ( ; ) και δεν πρόλαβε να χτενιστεί το παιδάκι. Κρίμας.

Η πρώτη από αριστερά θα γίνει κνίτισσα ΣΤΑΝΤΑΡ, δεν αποκαλύπτω το γιατί. Πάντως κάνει μπαμ.

Η διπλανή της είναι διασταύρωση Σαντάκο με Ντάμπο το ελεφαντάκι.

Η τρίτη (αν έχει μυαλό) θα γίνει πορνοσταρ. Αλλιώς πρεζόνι.

 

προσκυνώ.... ;D ;D ;D ;D

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως σας ενδιαφερει...

 

Κλιματική Αλλαγή

 

Σε συνεργασία με το Γαλλικό Ινστιτούτο και το Βρετανικό Συμβούλιο, το Ίδρυμα Ευγενίδου συνεχίζει και φέτος το θεσμό του Καφενείου της Επιστήμης, μια σειρά ανοιχτών διαλόγων ανάμεσα σε επιστήμονες-ερευνητές και στο ευρύ κοινό.

 

Την Πέμπτη 25 Οκτωβρίου στις 8.00 το βράδυ, το Καφενείο έχει θέμα: «Μία γεωλογική προσέγγιση για την παγκόσμια κλιματική αλλαγή».

 

Η συζήτηση θα περιστραφεί γύρω από τα ερωτήματα: Ποιο είναι το χρονικό διάστημα που απαιτείται για την ολοκλήρωση μίας κλιματικής μεταβολής; Πού οφείλονται οι 20 περίπου απότομες κλιματικές μεταβολές που έχουν πραγματοποιηθεί τα τελευταία 110.000 χρόνια; Είναι αλήθεια ότι μπορούν να συμβούν απότομες κλιματικές μεταβολές ή είναι απλά σενάριο «επιστημονικής φαντασίας»; Μπορεί πράγματι να προβλεφθεί η εξέλιξη του γήινου κλιματικού συστήματος;

 

Επιστημονικός οικοδεσπότης θα είναι ο Μιχάλης Δερμιτζάκης, καθηγητής Γεωλογίας και Παλαιοντολογίας, ενώ το συντονισμό της συζήτησης με το κοινό θα έχει ο Γιώργος Ζαρκαδάκης, συγγραφέας-εκδότης.

 

Κρατήσεις θέσεων στα τηλέφωνα: Ίδρυμα Ευγενίδου: 210 9469615, Γαλλικό Ινστιτούτο: 210 3398647-740, Βρετανικό Συμβούλιο: 210 3692342.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου