Προς το περιεχόμενο

Classic Player 60s Strat. Να τη δείξω ή θα μου τη ματιάσετε?


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλορίζικη και πάλι κι από μένα Ηλία!

 

Αυτό που θα ήθελα να πω είναι ότι φυσικά τα δύο "θεματάκια" που είχε η κιθάρα θα με ξενέρωναν λίγο, αλλά κάπου θα ήταν αναμενόμενο όταν στη δική μου USA χρειάστηκε να βάλω στη μία εκ των 4αρων βιδών 2-3 οδοντογλυφίδες για να πιάσει καλά τις στροφές και να βιδώσει ο λαιμός στο σωμα.... Και μιλάμε για όργανο 950¤... Τα συμπεράσματα δικά σας...Δε μιλάω για το σφίξιμο που ήθελαν και οι 4 βίδες.

Τέλος πάντων όμως στις υπόλοιπες λεπτομέρειες ήταν ΟΚ η κιθάρα. Τάστα, μπράτσο, nut κλπ όλα εντάξει.

 

Αλλά αν έπαιρνα ποτέ ξανά στρατ (δε νομίζω....έχω ήδη 2 και μου είναι αρκετές...) θα επέλεγα ή rockinger ή CP, ανάλογα με τις διαθέσεις μου σε ότι αφορά τα χρώματα και τα υπόλοιπα specs...

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 175
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλημέρα Ηλίας καλορίζικη :) κούκλα είναι.... διάβαζα το θέμα χτεσ και τρελάθηκα.... ρε συ 10 strat έχω, και όσα είπαν όλοι ποτέ δε τα έχω δει!!!! Τεσ πα. Συμβαίνουυν αυτά μάλλον....αλλά ποτέ σε μένα xoxoxoxo, Πάντως η δικικά μου CP60s ήταν "χαρτί" από την συσκευασία, βέβαια την πήρα απο Ελλάδα!!!!, αν δεν ήταν η πρώτη που πουλήθηκε σίγουρα απο τισ πρώτες 2-3. Κράτα την μαμά όπως είναι μην αλλάξεις τίποτα! Μέρα με την μέρα θα καταλάβεις τι εργαλείο πήρες. Ισιωσε ρε συ το μπράτσο , τι κούρμπες, και καμπύλες λές ότι κανει ακόμα??? η Samantha Fox είναι? Φτιάξε το μπρατσάκι να την φχαριστηθείς!

Α! και πάλι μεγειές!!!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ μη μιλας αναισχυντε!! :lol:

 

Η CP σου δεν ειν'κιθαρ'βιλουδο ειν'!!!!!Καλυτερη strat δεν εχω ξαναματαπαιξει!!:)

 

(αν δεν στη "φαω" να μη με λενε Supefunk!! :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις να μεινει floating και ταυτοχρονα να "σκληρυνει" θα πρεπει να κανεις αυτο που σου ειπε ο Χαριλαος

 

Και γιατί να μη κάνω κάτι απλό και ... πρακτικό σαν αυτό:

 

strattrem20011-copy.jpg

 

strattrem20031-copy.jpg

 

:lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς είναι από milled steel το αν μη τι άλλο πρωτότυπο αυτό tremolo blocker :D

 

Λες να έχει πατενταριστεί :?: :lol:

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση, αν και για να ρυθμίσεις intonation θα πρέπει να επέμβει ο Robocop. Aλλά με τέτοιο στυλ, στα @@ σου.

Βάζω στοίχημα πως είναι γερμανική κατασκευή.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζω στοίχημα πως είναι γερμανική κατασκευή.

Παίζει να είναι και ρώσικη, από τα ίδια μέταλλα που χρησομοποιούσαν στα πτερύγια των διαστημικών πυραύλων τους, εννοείται.

 

Και κάτι άσχετο. Σε αυτές τις στρατ και τελε που το truss rod δεν έχει δυνατότητα ρύθμισης από το headstock πρέπει να λύνεις όλη την κιθάρα για θα το ρυθμίσεις, ή υπάρχει και πιο εύκολος τρόπος? :?: :?: :roll: :roll: :roll:

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου