Προς το περιεχόμενο

Classic Player 60s Strat. Να τη δείξω ή θα μου τη ματιάσετε?


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ή βγάζεις το pickguard (όχι και πολύ βολικό) ή κάνεις μια τρύπα αρκετά μεγάλη ώστε να χωράει να μπει και να στρίψει το allen. Μερικές κιθάρες έρχονται με τρύπα έτοιμη (αλλά ΙΜΗΟ είναι αιντιαισθητικό).

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 175
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παλιοκιθάρες' date=' τι περιμένεις.[/quote']

 

Ακριβώς. Γι'αυτό να μου τις χαρίσετε.

 

Jasemeister είσαι άτυχος, είχα 5-6 από αυτές στο πατρικό μου σε μια αποθήκη από ένα θείο μου που μου τις είχε χαρίσει. Δεν τις ήθελα, χώρο πιάνανε και τις έδωσα πριν μια βδομάδα σε γύφτο παλιατζή για καυσόξυλα.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EIDHSEIS2.jpg

 

ΕΚΤΑΚΤΟ ΔΕΛΤΙΟ

 

Συνελήφθη νωρίς το πρωί σε δασώδη περιοχή αθίγγανος παλιατζής ενώ επιχειρούσε να βάλει φωτιά σε στοίβα από κιθάρες μάρκας Seven-ender. Οι αρχές είχαν βρει παρόμοιες καμμένες στοίβες σε όλα τα μέτωπα των πυρκαγιών της προηγούμενης βδομάδας αλλά δεν δημοσιοποίησαν το γεγονός ώστε να μπορέσουν να αιφνιδιάσουν τον δράστη πρωτού καλύψει τα ίχνη του.

 

Η επιγραφή "Stratocaster" που βρέθηκε πάνω στις εν λόγω κιθάρες κάνει την αστυνομία να εξετάζει το ενδεχόμενο οι κιθάρες αυτές να είναι ειδικά καμουφλαρισμένοι εμπρηστικοί μηχανισμοί για χρήση σε στρατιωτικές επιχειρήσεις. Στην κατοχή του δράστη βρέθηκαν και DVD Jimi Hendrix. Εικάζεται ότι ο αθίγγανος που συνελήφθη αποτελεί άθελά του πιόνι ξένης υπηρεσίας πληροφοριών που "ενεργοποιήθηκε" με υποσεινηδητο μήνυμα από τα DVD όπου ο καλλιτέχνης πυρπολεί μια κιθάρα πάνω στη σκηνή. Τα DVD και οι κιθάρες μεταφέρθηκαν στα εγκληματολογικά εργαστήρια για περαιτέρω ανάλυση.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κατοχή του δράστη βρέθηκαν και DVD Jimi Hendrix. Εικάζεται ότι ο αθίγγανος που συνελήφθη αποτελεί άθελά του πιόνι ξένης υπηρεσίας πληροφοριών που "ενεργοποιήθηκε" με υποσεινηδητο μήνυμα από τα DVD όπου ο καλλιτέχνης πυρπολεί μια κιθάρα πάνω στη σκηνή.

 

Aπ 'το Monterey Pop Festival του '68 να υποθέσω; :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες αργότερα...

Ειμαι one step away απο το να παρω μια CP 60s - σε Sunburst χρωμα ομως  ;D

Στο dv247 την εχουν μονο €454.85! (+ τα οποια μεταφορικα βεβαια)

 

Ηλια, κοιταζα πριν λιγο το κλιπακι στο YouTube που ανεβασες με την δικια σου.

Το σολο ειναι απο καποιο Floyd τραγουδι ή ειναι δικια σου συνθεση? Μου αρεσε απιστευτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι το "Raise my rent" απο προσωπικο δισκο του Gilmour.

Ακη πριν παρεις την CΡ60s, βρες και διαβασε το post-"ερευνα" που ειχα γραψει σχετικα με τους Custom69 μαγνητες που φοραει

;-)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου