Προς το περιεχόμενο

Classic Player 60s Strat. Να τη δείξω ή θα μου τη ματιάσετε?


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαλον λες για το θεμα τον θορυβο ε?

Την δοκιμασα την κιθαρα χτες σε ενα μαγαζι και ηταν οκ απο θεμα θορυβου.

Βεβαια, την δοκιμασα μονο σε καθαρο καναλι οποτε overdriven μπορει να εχει θορυβο.

 

Παντως καπου ειχα διαβασει οτι οι CS69 μαγνητες της κιθαρας αυτης δεν ειναι οι ιδιοι μ' αυτους που υπεγραφε καποτε η Abigail Ybarra, αλλα ειναι MIM οπως και η κιθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 175
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν εχει περισσοτερο η λιγοτερο θορυβο απο οσο οποιαδηποτε κιθαρα με μονους......κοινως οπως εχει ξαναειπωθει αν καθησεις με το αυτι στημενο στον ενισχυτη για να τον ακουσεις θα τον ακουσεις.......θα ομως μπορουσες αντι να κανεις αυτο να παιξεις με την κιθαρα.... ;D ;D ;D ;D ;D

 

Αυτή η κιθάρα είναι όνειρο στον ήχο και στο μπράτσο, δεν την χορταίνω.

 

+1.....απιστευτη stratyness ........και οντως φοβερο μανικι...........για οσους τους αρεσουν τα λεπτα C μανικια.....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακη αυτο που εγραψες για τους ΜΙΜ μαγνητες εννοουσα. Επισης υπαρχει ενα θεμα με το block του τρεμολο, το οποιο αρχικα η Fender διαφημιζε για steel και στην πορεια το αλλαξε.

 

Παρολα αυτα η κιθαρα παραμενει μια απο τις καλυτερες αγορες strat ;)

(Επειδη απανταω στο ΝΟΙΖ μεσω κινητου δε μπορω να βρω και να παραθεσω το post).

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγνητες και τρεμολο ευκολα αλλαζουν -- αλλα ελπιζω οτι δεν θα ειναι και τοσο χαλια.

Ελπιζω να μου ερθει και με ενα ωραιο tinted μανικι, οπως αυτο που ειδα στο μαγαζι προχτες  ;D

Και αν τελικα ειναι τοσο καλη και με καλυψει μπορει να βγαλω στο σφυρι την Deluxe Super Strat με τους Texas Specials  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως καπου ειχα διαβασει οτι οι CS69 μαγνητες της κιθαρας αυτης δεν ειναι οι ιδιοι μ' αυτους που υπεγραφε καποτε η Abigail Ybarra,

 

απο οτι καταλαβαινεις ειναι πρακτικα αδυνατον να περιμενουμε απο μια 80χρονη γιαγια να τυλιγει και να υπογραφει ολους τους μαγνητες της Fender.... ;D ποσο μαλλον οταν αυτοι οι μαγνητες τυλιγονται ΑΥΤΟΜΑΤΑ απο μηχανες και δεν ειναι φυσικα scatter wound .

Απλα η κιθαρα ξεπερασε καθε προσδοκια σε πωλησεις και αναγκαστικα για να μπορεσει να συνεχισει να παραγεται επρεπε να παραχθουν και περισσοτεροι μαγνητες οποτε το ανελαβε το εργοστασιο στο Μεξικο,big φ%%$##  deal που λενε και οι Λαπωνες... :)

 

Η κιθαρα ειναι μια χαρα,οπως και οι μαγνητες της ;) (τωρα για το μπλοκ κανεις δεν ξερει αν ειναι steel ή οχι αλλα ετσι κι αλλοιως μονο  αν εισαι ο...Superman ισως ακουσεις τη διαφορα :) παντως αν σε παρηγορει ο Jeff Beck & o Hendrix δεν ειχαν steel block στις στρατ τους ;D ;D )

 

Το αν ειναι κατι μεξικανικο,τουρκικο ή ...κορεατικο ;D δεν εχει καμμια σημασια πλεον ,ειδικα αν μιλαμε για ενα πηνιο με λιγο συρμα τυλιγμενο γυρω του (μαγνητες ;)) το μεξικανικο εργοστασιο της Fender ειναι τοσο συγχρονο και με τοσο ειδικευμενο προσωπικο που σιγουρα μπορει να "τυλιξει" τελεια εναν μαγνητη (εδω φτιαχνουν ΟΛΟΥΣ τους ΕΝΙΣΧΥΤΕΣ της Fender σε αυτο,στον...μαγνητη θα κολλησουν? :))

 

Προχωρα λοιπον και φυσικα παρτην ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟ ΣΩΣΤΟ δηλ. το sonic blue ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχωρα λοιπον και φυσικα παρτην ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟ ΣΩΣΤΟ δηλ. το sonic blue ;)

 

Οοοχι... εγω παω για sunburst!!  :)

Το εχω αχτι αυτο το χρωμα απο τοτε που ειχα την SRV - και η CP60 με ενα μαυρο pickguard θα της μοιαζει αρκετα  ;D

 

Και το sonic blue ωραιο ειναι, αλλα πιο ηπιο - εγω την θελω πιο κακη  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

να δειξω κι εγω τη δικιά μου?

 

την πηρα μολις χθες (μεταχειρισμενη απο μέλος του φορουμ), τη σεταρα, τη ξεγυμνωσα, τη φωτογραφισα και... ιδου!

 

απίστευτη κιθάρα!

 

 

παει η σεκτερουλα μου... σνιφ σνιφ.... :'(

IMGP5093-lvl-ushrp-resize20.jpg.07577d2d6c409c0be06a540c5872e947.jpg

IMGP5094-lvl-colorbalance-ushrp-resize20.jpg.4637aa6778f40ae471f16bc9481de7a6.jpg

IMGP5101-lvl-ushrp-resize20.jpg.47aedf07cfb829544b4405c23ac4025e.jpg

IMGP5103-lvl-ushrp-resize20.jpg.03c3016c0008c8a1b0e05d8df2d8e30e.jpg

IMGP5104-lvl-ushrp-resize20.jpg.f2f4a033c67e4aa82478e2e53bc8586b.jpg

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα αγαπημένα μου χρώματα / συνδυασμούς. Τέλεια είναι. Καλά παιξίματα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να έιναι και ηλίθα ερώτηση αλλά γιατί η Fender επιμένει σε μρικά μοντέλα στα 21 τάστα?Για΄τι όχι 22 ή 24(καταλαβαίνω ότι στα 24 βέβαια ο μαγνήτης πάει πιο πίσω άρα χάνει λιγάκι το χαρακτηρα του).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου