Προς το περιεχόμενο

Classic Player 60s Strat. Να τη δείξω ή θα μου τη ματιάσετε?


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oντως είναι υπερβολικό αλλά μην ξεχνάς οτι υποτίθεται οτι μας έρχονται απο Master Builders του Custom Shop !!!

 

Εκτός αν τις πασπατεύει ο Θωμάς ...

 

Κανένα από τα 2 δεν ισχύει.

 

H κιθάρα είναι Custom Shop DESIGNED και όχι BUILT.

 

Ο τύπος από το custom shop τη σχεδίασε και (υποτίθεται ότι) δίδαξε τους Μεξικάνους πώς να τις φτιάχνουν.

 

Επίσης ο Θωμάς, δυστυχώς ή ευτυχώς, ΔΕΝ τις πασπατεύει καθόλου. Τις έχει στα κουτιά σφραγισμένες. Αυτό πέραν του ότι φαίνεται με το που τη λαμβάνεις, το έχω επιβεβαιώσει όσες φορές έχω πάρει κιθάρα, γιατί τους ζητάω να μου επιλέξουν κιθάρα με συγκεκριμένα χαρ/κά και μου λένε ότι δεν είναι δυνατόν να τις ανοίξουν...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 175
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator
...

Ο τύπος από το custom shop τη σχεδίασε και (υποτίθεται ότι) δίδαξε τους Μεξικάνους πώς να τις φτιάχνουν.

....

 

Ξέχασε όμως να πει στο Μεξικανόπουλο ότι "Οταν χτυπάει το κουδούνι για διάλλειμα, ΠΡΩΤΑ βιδώνουμε τη βίδα μέχρι κάτω, και ΜΕΤΑ πάμε για μπουρίτο" :lol:

Μπορεί βέβαια να του τό'πε αλλά το Μεξικανόπουλο εκείνη την ημέρα να είχε πάει στο spray shop να μυρίσει διαλύτες. :lol:

 

 

(Δεν τα λέω με ρατσιστικό ύφος, πλάκα κάνω :wink: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σας λέω...

 

ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ CLASSIC PLAYER strats!!!!

 

Παλιοκιθάρεεεεεεεεεεεςςςςςςς, σάπιεεεεες, αλουστράριστες, μάπα μαγνήτες.....

 

Να σε φυλάει ο Θεός από αυτές!!!!

 

ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΚΡΙΑ!!! 666!!!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος ρε παιδια.... :lol:

 

Καταρχην το "ξεφλουδισμα" ,που δεν μου φαινεται καθολου για ξεφλουδισμα (δηλ.για paint chipping που οφειλεται σε κακο φινιρισμα) αλλα μαλλον την ωρα που ο ...μεξικανος βιδωνε τις βιδες του τρεμολο του ξεφυγε το κατσαβιδι και εφαγε λιγο το χρωμα στο cavity,δεν ΦΑΙΝΕΤΑΙ καν....

 

Το της βιδας ειναι απλα αστειο,ακομα και με ΔΥΟ βιδες το μπρατσο δεν παει πουθενα.... :lol: παιρνεις ενα κατσαβιδι και το βιδωνεις.. :lol: απλα ο...μεξικανος που τη σεταρε ξεχασε να ριξει ενα ..τελευταιο χειροκινητο σφιξιμο μετα απο αυτο του ηλεκτρικου κατσαβιδιου...σιγα τα ωα.... :)

 

Για κιθαρες ΜΑΖΙΚΗΣ παραγωγης μιλαμε το να εχει και κανα δυο ατελειες τετοιου ΑΣΤΕΙΟΥ τυπου μια στις εκατο δε χαλασε κι ο κοσμος :lol:

 

ΑΛΛΟΥ μετραει το "ψιρισμα" (ταστα,nut,φινιρισμα) και εκει παιρνει 10' η CP (αυτο το nut ειναι εργο τεχνης οχι απλα ενα nut.. :lol: )

 

 

H κιθάρα είναι Custom Shop DESIGNED και όχι BUILT.

 

Καλα μου εχουν τυχει κατι "κομματια" του CS που ηταν Γ.Τ.Π εντελως...ουτε μεθυσμενοι να τις εφτιαχναν :roll:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος ρε παιδια.... :lol:

 

Δε πειράζει Superfunk, τα ίδια μου έλεγαν παλιότερα και για το άλλο ... σαπιοκίθαρό μου...

 

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=70684#70684

 

:roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Ελεος ρε παιδια.... :lol:

 

Δε πειράζει Superfunk' date=' τα ίδια μου έλεγαν παλιότερα και για το άλλο ... σαπιοκίθαρό μου...

 

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=70684#70684

 

:roll:[/quote']

 

Χμμ. Δεν ξέρω γιατί το πήρατε στραβά.

Ούτε παλιοκιθάρα την είπα, ούτε κακη επιλογή.

Είπα ότι τέτοια "σημάδια" κακοτεχνίας δείχνουν χαμηλό επίπεδο quality control και παράλληλα παραδέχτηκα ότι "μπορεί να είμαι υπερβολικός".

Σας φαίνεται τόσο τραγικό αυτό? :wink:

 

@Superfunk, ΕΙΝΑΙ paint chipping. Πιθανώς ήταν βρεγμένο ή λαδωμένο εκείνο το σημείο όταν πέρασαν το πρώτο coat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατασκευαστές όπως η Larrivee αναγράφουν τα περί ιδρώτα στα manual που δίνει μαζί με τις κιθάρες...

 

Τι εννοείς? Τι γράφουν δηλαδή?

 

Ότι δεν χρειάζεται να χρησιμοποιείται στην ταστιέρα οποιοδήποτε συντηρητικό κ ότι ο ιδρώτας επιτελεί το ρόλο αυτό στο βαθμό που απαιτείται!

 

Για καθάρισμα, συστήνει ένα στεγνό πανί μετά το παίξιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ. Δεν ξέρω γιατί το πήρατε στραβά.

Ούτε παλιοκιθάρα την είπα, ούτε κακη επιλογή.

Είπα ότι τέτοια "σημάδια" κακοτεχνίας δείχνουν χαμηλό επίπεδο quality control και παράλληλα παραδέχτηκα ότι "μπορεί να είμαι υπερβολικός".

Σας φαίνεται τόσο τραγικό αυτό? icon_wink.gif

 

 

 

 

Έλα ντε... :?

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μωρε κανενα προβλημα :lol: δεν χαλασε κι ο κοσμος ετσι κι αλλοιως strat ειναι... :lol: :lol: δεν ειναι και καμμια σοβαρη κιθαρα... :lol: :lol:

 

παντως χωρις πλακα ολες οσες εχω δει (3 baja & 4 cp) ηταν πραγματικα εξαιρετικα φτιαγμενες... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου