Προς το περιεχόμενο

σύγκριση korg triton extreme-korg m3


edessaios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Μ3 τα παραπανω δειγματα που εχει ειναι τοσο αξιολογα σε σχεση με το extreme ωστε να δικαιολογειται η αγορα του;

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καταρχήν όταν αγοράσεις το όργανο έχει 64 mb rom, σχεδόν υποτριπλάσια απο του extreme.

 

Αν βάλεις την Exb M-256 τότε πας παραπάνω.

 

Επίσης τα pre-set του είναι πολύ λιγότερα απο του extreme αλλά αυτό δεν είναι μάλλον πρόβλημα αν κάποιος δεν χρησιμοποιεί τα pre-set και φτιάχνει δικούς του ήχους.

 

Δεν θεωρώ οτι τα δείγματα που έχει είναι πολύ διαφορετικά απο του extreme. Σίγουρα έχει κάποια καινούρια αλλά μάλλον είναι λίγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν όταν αγοράσεις το όργανο έχει 64 mb rom' date=' σχεδόν υποτριπλάσια απο του extreme.

 

Αν βάλεις την Exb M-256 τότε πας παραπάνω.[/quote']

Λάθος, αυτό που λες είναι η μνήμη του sampler που παίρνει την κάρτα EXB-M256 για να να επεκτείνει τη μνήμη που έχεις διαθέσιμη για να σαμπλάρεις δικά σου πράγματα. Η sample ROM είναι 256 Mb, αναφέρεται ξεκάθαρα στα specs του M3.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1500 αν το πουλάει το δίνει ακριβά.

Αν είναι έτσι κ εγω αντι να πάρω πχ λέω τώρα του φίλου σου το παλιό (οσο να ναι δεν είναι κεινούργιο) και μεταχειρισμένο γιατι να μη δώσω 500e και να πάρω το m3.

Και καλύτερο είναι

και καινούργιο είναι

και στην ζελατίνα του με απο ολα θα είναι

και απεχτο θα είναι

και εγγύηση θα έχει

 

αυτη την παρατι΄ρηση ήθελα μονο να κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος' date=' αυτό που λες είναι η μνήμη του sampler που παίρνει την κάρτα EXB-M256 για να να επεκτείνει τη μνήμη που έχεις διαθέσιμη για να σαμπλάρεις δικά σου πράγματα. Η sample ROM είναι 256 Mb, αναφέρεται ξεκάθαρα στα specs του M3.

 

Σωστός ο alchemist...

 

Συγγνώμη για την παραπληροφόρηση...

 

Μάλλον είδα βιαστικά τα specs πριν ποστάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1500 αν το πουλάει το δίνει ακριβά.

Αν είναι έτσι κ εγω αντι να πάρω πχ λέω τώρα του φίλου σου το παλιό (οσο να ναι δεν είναι κεινούργιο) και μεταχειρισμένο γιατι να μη δώσω 500e και να πάρω το m3.

Και καλύτερο είναι

και καινούργιο είναι

και στην ζελατίνα του με απο ολα θα είναι

και απεχτο θα είναι

και εγγύηση θα έχει

 

αυτη την παρατι΄ρηση ήθελα μονο να κάνω

Tώρα τι να κάνουμε αμά δε ξέρει κάποιος καν τι είναι το m3?Βαικά με προβληματίζει εμένα και τον φίλο μου αυτό που λέτε ότι δε παίρνει τους ήχους του extreme.Γενικά υπάρχουν ήχοι λαικοί κυρίως ή είναι πολλοί νωρίς?¶κουσα πολύ ωραία voice samples,και ωραία strings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pliktra μιας και είσαι απο την Ξάνθη δώσε μου μια πληροφορία.

 

Πόσο το δίνει ο Παπαϊωάννου το Μ3?

 

Έχω καταγωγή κι εγώ απο Ξάνθη και πάω συχνά. Πριν απο μια βδομάδα ήμουν πάνω αλλά δεν πρόλαβα να πάω να ρωτήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α δεν ξέρω φίλε μου korg_nikos.

Αλλα επειδή αυτες τις μέρες λέω να πάρω κανένα korg κ εγώ όταν πάω θα σας πω.

ασε που μπορεί και να μη μου πει γιατί είναι και λίγο παράξενος ο κύριος εκει.Μη πω πολύ.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου