Προς το περιεχόμενο

σύγκριση korg triton extreme-korg m3


edessaios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ συνεχίζω να ψάχνω το Extreme και πληροφοριακά περιμένω και την EXB-MOSS μου απο Tokyo (εκει βρήσκεται τώρα).

Ένας μόνο ξέρει τι έχω τραβήξει για να αποκτήσω αυτό το keyboard και αυτός είναι ο Νίκος,αλλά πραγματικά είμαι πολύ κοντά.

 

Συμβουλή: Αν ο φίλος που αναφέρεις είναι λαικός,να δώσει τα 500€ που λέτε αλλά όχι για να αλλάξει και να πάρει το Μ3,αλλά για να αποκτήσει μια MOSS.....

 

Υ.Γ. Έχεις ακούσει "παπάδες" απο MOSS ;

αν όχι,pm korg_nikos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή Chris...

 

Θα έρθει που θα πάει...

 

Ίσως σήμερα κιόλας έχεις καλά νέα.

 

Μόλις το πάρεις στα χέρια σου θα γίνει χα(moss)... :D :D :D

 

:wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Kalispera sas kai apo emena!

 

Epeidi DEN gnorizo an epitrepetai na ginei kati sa diafimisi, alla gnosto magazi me mousika organa sti Thessaloniki, me politi pou exei faei me to koutali ta magazia, poulaei to M3 ME ellinikous ixous! Tous opoious tous pairnei eite apo to Extreme, eite apo to Trinity kai tous metatrepei siga siga...

 

An mou epitrapei na po to magazi 8a sas to po, allios me PM :)

 

Kalo sas bradu!

 

Episis, gia opoion endiaferetai, bre8ike kai site gia Extreme me MOSS, to tonizo ME MOSS sta 1612 euro!!! (xoris eksoda apostolis). Einai apo Ollandia (Amsterdam) kai den exo idea posa akoma kommatia mporei na exei dia8esima :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είσαι ρε Νικολαϊδη?

 

Καλώς ήρθες...

 

Όσο για το Μ3 πολύ δύσκολα θα φτάσει τους λαικούς ήχους του extreme και του trinity. Θέλει πολλή δουλειά και πάλι δεν θα μπορεί να κάνει τους ήχους της moss γιατί δεν έχει physical modelling... Όσο για τα υπόλοιπα θέλει πολλή δουλειά.

 

Το είχα για 3 εβδομάδες πήγα να κάνω την ίδια δουλειά αλλά σε σύγκριση με extreme και moss δεν αξίζει.

 

Αυτό βέβαια είναι προσωπική μου άποψη...

 

Καλώς ήρθες στο forum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

πολυ θεοποιησαμε την moss βρε παιδια...

δεν ξερω,εμενα δεν με τρελανε ιδιαιτερα στο trinity v3 που εχω..δεν ξερω μηπως ακομα δεν βρηκα καλους ηχους,εχω κατι amza,kottis ηχους που και με BREATH CONTROLLER δε με καναν να τρελαθω..στο Motif es/xs εχω καλητερα βιολια και πνευστα και χωρις VL ετσι..δεν ξερω τι γινεται,κουφος ειμαι μηπως? τα preset του Trinity ειναι πιο εντυπωσιακα απο την moss bank του.μετατρεποντε moss απο Triton moss σε Τrinity V3 moss?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες αργότερα...

κοιτα να δεις τι θα κανεις...Μεχρι να δει ο φιλος σου τι θα κανει με τα πληκτρα ας πουλισει 1500 ευρο το extreme μιας και βρηκε χαιβανι αγοραστη και ας το αγορασει φθηνοτερα απο καποιον αλλον πωλητη που θα το βρει χαμηλοτερα στο μπαμ μπαμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου