Προς το περιεχόμενο

Aγορα μικρου midi controller


iratus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια

 

Θελω να αγορασω ενα μικρο σχετικα midi controller και σκευτομε διαφορα μοντελα.Μου περναει σοβρα απο το μυαλο να εχει και καρτα ηχου πανω του.Τα μοντελα που μου αρεσουν ειναι Novation x station , M-audio Ozone , oxygen 8 , o2 και το Axiom αλλα παιζει να ειναι αρκετα μεγαλο αυτο.Γιατι ειμαι επαρχια δεν παιζει να μπορεσω να τα δω απο κοντα και θα ηθελα να μου πειτε εσεις γνωμες αμα τα εχετε δοκιμασει.Με ενδιαφερει να μην ειναι τεραστιο για να μπορει να εχει μια βασικη μεταφερσιμοτητα και να εχει και καποια κουμπια που να ειναι ευκολα αναθεσιμα.Επιπλεον θα ηθελα να ρωτησω αμα οι καρτες ηχου που ενσωματωνουν το ozone και το Χ station ειναι αρκετα καλες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xςρίς να θέλω να κάνω διαφήμηση, πουλάω το midi controller/κάρτα ήχου Photon X25 Alesis. Κάνει ό,τι όλα τα παραπάνω και απλώς το δίνω επειδή ήδη έχω το M Audio και την Tascam PS122 και δεν έχω που να το χρησιμοποιήσω. Το δίνω 150 ευρώ, το πήρα από τον Thomman 280τόσα αυρώ πριν επτάμηνο...Αν σε ενδιαφέρει 6932670507 Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιπλεον θα ηθελα να ρωτησω αμα οι καρτες ηχου που ενσωματωνουν το ozone και το Χ station ειναι αρκετα καλες ?

 

μέτριες εώς κακές θα τις έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κπίτα από κοντρολερ έχω το novation remote sl zero και μπορώ να πω ότι αν και ακριβούτσικο είναι αρκετά καλό.

Αν δεν σε ενδιαφέρει η συνθ άποψη του x-station (που είναι καλό ως εισαγωγικό με καλούς ηλεκτρονικούς ήχους), ούτε η κάρτα ήχου του (που κακά τα ψέμματα βρίσκεις πολύ καλύτερες), γιατί δεν το κοιτάς; Ίσως το καλύτερο κοντρολερ. Τώρα αν θες λύση της μορφής όλα σε 1, τότε το x-station είναι αυτό που ζητάς

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν το έχω ψάξει για controller+καρτα ηχου μαζι, αλλα δεν νομιζω οτι ειναι φθηνοτερο απο το να αγορασεις μια εξωτερικη καρτα ηχου με προενισχυτες στην κατηγορια των 200 ευρω (π.χ. emu 0404) και ενα midi controller (από 125 ευρώ και βιβλιοθηκες δωρο), δηλαδη ολα μαζι 350 ευρω περιπου. Αυτο εχω κανει εγω και μαλιστα απο το καθε ξεχωριστο προιον παιρνεις και πιο πολλα δωρεάν προγραμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα αγόρασα το Oxygen 8 v2. Δεν το μετάνιωσα αν και δεν ξέρω όλες τις λειτουργίες του. Συνεργάζεται άψογα με το FL STUDIO (αν το ξέρεις). Επίσης, είναι φθηνό και μικρό. Δεν είναι όμως audio interface. Η γνώμη μου είναι να πάρεις ξεχωριστά midi controller και κάρτα ήχου(audio interface)...Σκέψου το...

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου