Προς το περιεχόμενο

FURCH Ακουστικές κιθάρες


BRAIN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γκαντεμια ρε φίλε, μπορω να καταλαβω το ξενερωμα...τελικά τα πήρες τα λεφτα σου οπότε σου μενει μια πίκρα και τιποτε αλλο...άλήθεια ομως γιατι δεν εκανες και εσυ και το μαγαζι χρηση της εγγυησης?

 

τα 200 ευρω τα πήρες τελικά; φτωχε συμπεθερε  ;)

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πήρα τηλέφωνο για το υπόλοιπο που είναι 200,00 ευρώ

και αντί αυτού με απείλησαν με αγωγές και δικηγόρους, γιατί έγραψα εδώ το πρόβλημα μου, όπου υπάρχουν τα θετικά σχόλια δεν τους πειράζει και όταν αναγράφουμε κάποιο πρόβλημα που έχει  κάποιο προϊόν και μας ταλαιπωρούν  και πόσο καιρό, θα πρέπει να το βουλώνουμε! Αντί να ζητήσουν συγνώμη και να βρούν άμεση λύση με την χρήση εγγύησης στο πρόβλημα, όμως για να έχουν τέτοια στάση!!! προφανώς έχουν την αίσθηση ότι μου έκαναν και χάρη ??? τι να πεις!

 

Τα 200,00 ευρώ δεν μου τα έχουν δώσει ακόμα! ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

πήρα τηλέφωνο για το υπόλοιπο που είναι 200,00 ευρώ

και αντί αυτού με απείλησαν με αγωγές και δικηγόρους, γιατί έγραψα εδώ το πρόβλημα μου, όπου υπάρχουν τα θετικά σχόλια δεν τους πειράζει και όταν αναγράφουμε κάποιο πρόβλημα που έχει  κάποιο προϊόν και μας ταλαιπωρούν  και πόσο καιρό, θα πρέπει να το βουλώνουμε! Αντί να ζητήσουν συγνώμη και να βρούν άμεση λύση με την χρήση εγγύησης στο πρόβλημα, όμως για να έχουν τέτοια στάση!!! προφανώς έχουν την αίσθηση ότι μου έκαναν και χάρη ??? τι να πεις!

 

Τα 200,00 ευρώ δεν μου τα έχουν δώσει ακόμα! ???

 

 

 

H υπομονή έχει και τα όρια της ....έχουμε Νοέμβρη και ακόμα το υπόλοιπο των 200 ευρώ από την επιστροφή τις furch δεν μου το έχουν δώσει ακόμα....προφανώς πρέπει να περάσω από το ΙΝΚΑ για να τελειώσει μια και καλή αυτή η κοροϊδία, τόσο καιρό δεν πέρναγα από το ΙΝΚΑ γιατί από μιά τηλεφωνική συζήτηση που είχα με τα γραφεία του ΙΝΚΑ μου ζητήσαν τις νόμιμες αποδείξεις τις αγοράς.....η απόδειξεις που έχω λάβει είναι με υπογραφή και σφραγίδα αλλά είναι πρόχειρες λόγο ότι είναι αθεώρητες από την εφορία και δεν ξέρω αν εμπέκεται και το ΣΔΟΕ του Υπουργείου Οικονομίας.

 

*συνφορουμίτες,Gate Keeper,modoulators,admin,θέλω την γνώμη σας,

εσείς πως θα το χειριζόσαστε;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.

 

brain

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου BRAIN νομίζω έδω πρέπει να πάρει θέση ένας δικηγόρος ο οποίος θα πρέπει να κάνει την εμφανισή του στον κύριο αυτο ........ και να εκδηλώσει εμφανώς τις προθέσεις σου....εδω που τα λέμε δεν νομίζω να θέλει να τραβιέται για 200€ στην Ευελπίδων.........αλλά έτσι είναι ....καλοι στην αρχή μέχρι να πάρουν τα φράγκα και μετα το after sale support πάει περίπατο........Πάνο +10000000 μαζί σου.

 

Από την στιγμή που δεν αναφέρεις όνοματα και πρόσωπα μπορείς να εκφράζεσαι ελευθερα χωρίς να είσαι υπόλογος ούτε στον νόμο ούτε στην δικαιοσύνη ......άστους να χτυπιούνται....και άν κουνηθούν τους κάνεις και μήνυση για δυσφήμιση  και όχι 200€ (αλλά και τα λεφτά για την καλύτερη Martin) θα τους πάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι να πώ;

Ο Παναγιώτης είναι ΑΨΟΓΟΣ επαγγελματίας

και το καλύτερο after sale support στην Αθήνα τουλάχιστον.

Καλογραμμένη η ιστορία σου Brain, καθόλου πιστευτή όμως. (για εμένα τουλάχιστον)

 

Το νόμισμα έχει 2 πλευρές, και το story που άκουσα

και απο τα 2 μαγαζιά είναι κάπως διαφορετικό. Επειδή έχω άψογη επαγγελματική

σχέση και με τους 2 και πιστεύω την δική τους πλευρά,

θα πρότεινα να κάνεις αυτό που λέει ο Isega και να πάς σε

δικηγόρο και να βάλει τα πράγματα στη θέση τους.

 

Δεν μπορούν να ακούγονται ΜΟΝΟ άσχημα πράγματα για ένα

επαγγελματία σαν τον Παναγιώτη και κάνοντας κάποιος

search να βρίσκει μόνο αυτά. Φέρνει μερικά απο τα καλύτερα

προιόντα, σε πάρα πολύ καλές τιμές και έχει κάνει ευκολίες

άπειρες φορές.

 

Μιχάλης Μόσχος aka zappa

 

 

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

{lsega είπε: Από την στιγμή που δεν αναφέρεις όνοματα και πρόσωπα μπορείς να εκφράζεσαι ελευθερα

+10000000 μαζί σου.}

 

 

brain είπε:

 

Τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι αρκετά απλά,

'Οπως: συγνώμη για την όλη ταλαιπωρία και να είχα εξυπερετηθει άμεσα!

 

και όχι

να κάνω από την στιγμη που επέστρεψα το όργανο 2 επισκέψεις  την εβδόμάδα

για αρκετούς μήνες μέχρι να πάρω τα 1500ευρώ από τα 1700 (αυτά τα στοιχεία υπάρχουν σε απλές αποδείξεις δηλαδή γράφουν μέσα κάθε φορά και το υπόλοιπο και ότι είναι από την επιστροφή του προϊόντος και υπάρχει και υπογραφή), με τα πήγαινα έλα με είχαν δει οι μισοί κιθαρίστες εκεί μέσα και αρκετοί από αυτούς ήταν μπροστά σε διάγνωση...και ξέρουν αν λέω αλήθεια ή όχι! που στην τελική οι απόδείξεις που έχω γράφουν την επιστροφή του προϊόντος!

 

(ήμουν πελάτης κοντά στα 10 χρόνια και έχω αγοράσει εξοπλισμό: godin multiac,gr33roland, blues deviile fender 60w, gibson les pall, epiphone les pall, korg d1600 hard disk recorder, beyer dt770, bband,klp)

 

KAI ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.....εξυπερέτηση και ευκολίες και πάντα έλεγα τα καλύτερα για αυτούς!!!

 

όπως φαίνεται και στην αρχή του post που είχα χαρά για το προϊον που αγόρασα, ως τότε δεν ενοχλούσαν τα θετικά μου σχόλια για εξυπερετηση κλπ

και ούτε ότι τους ανέφερα αρκετά συχνά για τις καλές υπηρεσίες που προσφέρουν!

 

όταν όμως έχεις αγοράσει αρχές Σεπτέμβρη του 2007 και τέλη Αυγούστου του 2008 έχει μείνει υπόλοιπο 200ευρώ από την επιστροφή του προϊοντος και σου λένε υπομονή και εσύ βράζεις μέσα στο ζουμι σου τόσο καιρό και σου λένε έλα χαλάρωσε κοντεύουμε !!! και όταν έχεις γράψει τα καλύτερα για κάποιο πρόϊον μέσα στην χαρά από την αγορά σου! μετά ενοχλή να γράψεις την πικρία σου και να αναφέρεις το συμβάν!

 

εγώ πιστεύω ότι ο λόγος που δεν μου δίνουν το υπόλοιπο των 200ευρώ είναι εκδικητικός επιδεί ανέφερα εδώ μέσα την πικρία μου και την όλη ταλαιπωρία που πέρασα και όχι για άλλους λόγους!

 

*κάποιοι κύριοι νομίζουν ότι έπρεπε να μην αναφέρω το πρόβλημα που μου συναίβηκε και να αφήσω στο ποστ που εγώ ξεκίνισα ότι όλα είναι μέλι-γάλα!

από την στιγμή που είχα γράψει τα καλύτερα στην αρχή του ποστ για το συγκεκριμένο προϊόν και στην πορεία είδα ότι υπήρξε πρόβλημα θεώρησα ότι έπρεπε να το αναφέρω και όχι να γνωρίζω το πρόβλημα και να κάνω την πάπια! στην τελική δεν είμαι ο αντιπρόσωπος απλός δυσαρεστημένος πελάτης είμαι,

ενώ αντίθετα οι κύριοι  έπρεπε από την πρώτη στιγμή να μιλήσουν με την κατασκευάστρια εταιρία και να επιλήσουν το θέμα άμεσα.

 

 

ΑΛΗΘΕΙΑ ΧΡΗΣΗ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ? 

και να εξυπερετήσουν  άμεσα τον πελάτη τους,

με τα ups kourier klp και με σωστή συνενόηση με την εταιρία

κατασκευής του προϊόντος θα μπορούσε να λυθεί το όλο θέμα άμεσα

και χωρίς όλη αυτή την ταλαιπωρία.

 

 

η τελική μου άποψη για το συγκεκριμένο όργανο είναι ότι αν δεν είχε

το πρόβλημα με τον συντονισμό βέργας που περιγράφω, θα ήταν φοβερό όργανο! και σίγουρα έξω στην αγορά θα κυκλοφορούν αρκετά καλά κομμάτια,

ότι έτυχε να πέσω σε κάποια ελατωματική παρτίδα δεν σημαίνει κάτι, εδώ μεγάλες αυτοκινητοβιομηχανίες πυκνά-συχνά δημοσιοποιούν κάποια προβλήματα κατασκευαστικά που έχουν και λένε στο αγοραστικό τους κοινό να πάει στα service για αντικατάσταση ανταλακτικών!

 

 

 

*για αυτούς που έχουν αμφιβολίες για τα λεγόμενα μου και θέλουν να μιλάνε και να αναφέρουν ονόματα να περιγράφουν σχόλια που άκουσαν από τους ενδιαφερόμενους για να με φέρουν σε δύσκολη θέση τους λέω ότι: ούτε έχω δουλειά με μουσικά όργανα ή service ούτε με κάποιο συσχετιζόμενο επάγγελμα που να υπάρχει ανταγωνιστικό ενδιαφέρον, ούτε μου έφαγαν καμιά γκόμενα για να έχω προηγούμενα :)

κάπιοι ....που δίνουν τώρα άλλες εκδοχές και λένε τα αντίθετα από εμένα, λέω εγώ τώρα μήπως έχουν σχέση μ΄αυτό το επάγγελμα και μπορεί να συνεργάζονται κιόλας;

πέρα από ότι υπάρχουν αποδείξη αγοράς και επιστροφής προίόντος και χρημάτων έστω αθεώρητες,

ξέρεις πολούς που θα επέστρεφαν το 90% των χρημάτων αν δεν υπήρχε πρόβλημα με το προϊόν που πούλησαν.*

 

brain

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου BRAIN νομίζω έδω πρέπει να πάρει θέση ένας δικηγόρος ο οποίος θα πρέπει να κάνει την εμφανισή του στον κύριο αυτο ........ και να εκδηλώσει εμφανώς τις προθέσεις σου....εδω που τα λέμε δεν νομίζω να θέλει να τραβιέται για 200€ στην Ευελπίδων.........αλλά έτσι είναι ....καλοι στην αρχή μέχρι να πάρουν τα φράγκα και μετα το after sale support πάει περίπατο........Πάνο +10000000 μαζί σου.

 

Από την στιγμή που δεν αναφέρεις όνοματα και πρόσωπα μπορείς να εκφράζεσαι ελευθερα χωρίς να είσαι υπόλογος ούτε στον νόμο ούτε στην δικαιοσύνη ......άστους να χτυπιούνται....και άν κουνηθούν τους κάνεις και μήνυση για δυσφήμιση  και όχι 200€ (αλλά και τα λεφτά για την καλύτερη Martin) θα τους πάρεις.

 

Ναι σωστά ξέχασα

 

Παπαγιαννόπουλος Δημήτρης aka LSEGA

 

για να μην περάσουν κάποιοι το μήνυμα οτί κρυβόμαστε πίσω από το Nickname μας

(και στο avatar μου έβαλα τυχαία έναν κύριο που μου μοιάζει λίγο ...στα φρύδια....γιατί από κιθάρα τον πατάω κάτω)

 

 

Επίσης αγαπητέ Κε BRAIN μήπως την τελευταία 200αρα την έφαγε ο εν λόγο κύριος που ήταν και το κέρδος του ή τελος πάντον ένα μέρος από το κέρδος του και τώρα που έχουν σφύξει τα ζονάρια ψάχνει από που θα κόψει για να κρατηθεί στην αγορά με το καταστημά του.

Θα μου πέις τα 200 θα τον σώσουν....όχι αλλά τότε γιατί δεν τα δίνει .....πάντος οι απείλες που σου ξεστόμισε ήταν άσφαιρες και τα περί εκδηκιτηκότητας να πάει να τα πέι σε κανένα παιδάκι το Γυμνασίου.

Πάντος 200€ του χαλάνε 200 πόντους από την φήμη που έχει σαν επαγγελματίας.

Και για να καταλάβεις την προηγούμενη εβδομάδα τον είχα πάρει τηλέφωνο για κάτι που ήθελα (φυσικά δεν είχε ξαναγράψει για το θέμα αυτο ο BRAIN και το είχαμε θεωρήση THIS IS THE END)

και την ώρα που του μιλούσα εφαγα την φλασιά με την περίπτωση του BRAIN και έκανα πίσω στην αγορά....και αν μου βγεί μάπα το καρπούζι άντε τώρα να του ζητάω πίσω 350€ που είχε αυτό που ήθελα να πάρω.

Είδες πόσο σημαντική είναι ώρες ώρες η φήμη.....προηγείται και της εικόνας & ήχου (λόγου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα κι από μένα..στο παρελθόν είχα πολλάκις υπερασπιστεί τον Παναγιώτη σε διάφορες περιπτώσεις που ένιωθα ότι θιγόταν η φήμη του ή η επαγγελματική του πείρα και αξιοπρέπεια από συνήθως ανώνυμους κιθαρίστες που άσχετα αν είχαν ή όχι δίκιο ασφαλώς κρυμένοι πίσω από την ανωνυμία έλαγαν το κάθετί.

Άλλες φορές προσπάθησα να διαφημίσω χωρίς να ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ όπως ισχυρίστηκαν πάλι αρκετοί, διάφορα προιόντα που μου έκαναν θετική εντύπωση και θεωρώντας ότι το noiz είναι ένα μουσικό περιοδικό και η γνωστοποίηση οποιουδήποτε άρθρου σχετικού με μουσική και μουσικά όργανα κάποιους θα ενδιέφερε.

Ας έρθουμε όμως πάλι στον Παναγιώτη

Δεν γνωρίζω το περιστατικό, αλλά δεν μπορώ να μην καταθέσω την πολυετή γνωριμία μου με τον Παναγιώτη, τις γνώσεις που μου έχει μεταφέρει, το ότι με έμαθε να ακούω σωστά (gain star 15 είναι αυτός...τι να κάνουμε?) και να απαιτώ το καλύτερο, με κακόμαθε με deals και ανταλλαγές οι οποίες μου έδιναν ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ το προιόν που ήθελα δίνοντας ένα άλλο ενώ ο ίδιος φεσονόταν για πολύμηνη περίοδο προιόντα που πουλούσε δύσκολα και σε χαμηλότερη τιμή αρκετές φορές από ότι περιμέναμε αρχικά.

Και μην βιαστεί κανείς να μου πει ότι έβγαζε κέρδος...διότι παραδεχτείτε ότι αυτό είναι το τελευταίο που μας ενδιαφέρει όταν πχ θέλουμε να ξεφορτωθούμε μια κιθάρα για πχ έναν ενισχυτή που έχει ο Παναγιώτης και μας τον δίνει ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ

τώρα πείτε μου ποιος το κάνει ΑΥΤΟ? ο Καγμάκης ? χαχαχαχαχαχα

Ο Παναγιώτης υπήρξε πάντοτε ΑΨΟΓΟΣ σε κάθε του συναλλαγή, φιλική παρένεση κλπ προς εμένα και προς πολύ άλλο κόσμο τόσα χρόνια ως γνωστόν.

Δεν θεωρώ ψεύτη και κακεντρεχή τον φίλο BRAIN, αλλά δεν μπορώ να μην καταθέσω και την ΑΛΛΗ άποψη. Βλέπετε υπήρξα κι εγώ κάτοχος μιας stanford (πρώην furch)d10p και πως να το κάνουμε 2 χρόνια που την είχα δεν άκουσα ποτέ κανένα τρίξιμο...άσχετα αν κάποια στιγμή μάζεψα χρήματα για την αγορά μιας martin που τόχα κάψα από μικρός.

Είναι πολύ εύκολο να χαλκεύσουμε την επαγγελματική ιδιότητα κάποιου από εδωμέσα και με την έμφαση σε ένα αρνητικό περιστατικό να του κόψουμε και πωλήσεις ακόμα....Δηλώνω όμως ότι όσες φορές (τις περισσότερες δυστυχώς) επιχείρησα το αντίθετο εδω μέσα Η ΜΕ ΕΚΟΒΑΝ  Η ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ Η ΜΕΤΕΘΕΤΑΝ ΑΛΛΟΥ ΤΟ THREAD MOY....KI AYTO PREPEI NA MAS BAZEI OLOUS MAS ΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ 200Ω ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ BRAIN

stollas + thomann+ noiz=love for ever ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κύριε Μπόκο (jimmy boy, bokos) είναι γνωστές οι απόψεις σου από το παρελθόν σε όλους μας εδώ μέσα.

Εχεις αποκλειστεί για πολλούς λόγους και ένας από αυτούς είναι ότι δεν σέβεσαι τον χώρο που σε φιλοξενεί και τους επισκέπτες του και όχι για το ότι λες κρυφές "αλήθειες".

Πέρα από εσένα όμως που "φιμώνουμε" (!) όπως βλέπεις, (λες και δεν ξέρουμε ότι έχεις μπει με άλλο username) τα υπόλοιπα μέλη αλλά και ο οποιοσδήποτε έμπορος που θίγεται αδίκως και θέλει να θέσει τα πράγματα σε τάξη, έχουν ένα ελεύθερο βήμα στο Noiz.gr. Και γι αυτό είναι γνωστό το forum μας.

Μπήκες να υπερασπιστείς το κατάστημα που ξέρεις και καλά έκανες.

Είσαι όμως λασπολόγος διότι κατηγορείς άλλα καταστήματα χωρίς λόγο και στοιχεία. Αυτό είναι μεμπτό και ανεπίτρεπτο εδώ μέσα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου