Προς το περιεχόμενο

AX-7 Roland midi controller sounds etc


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ρε cos_dr.!Δεν το συζητάω.Και σας ευχαριστώ και τους δύο.Alchemist ξέρεις μήπως πόσο κοστίζει αυτό το MidAir?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κοιτα...

Μαλλον ισχυει αυτο που σου ειπε ο cos_dr. Δεν πρεπει να εχει ικανοτητα αποθηκευσης.

 

Και αν το καλοσκευτεις δεν ειναι καθολου ποντιο να παιζεις σε ενα master keyboard και να εχεις απο πισω κρυφα ή φανερα ενα βουνο απο φετες που ωγαζουν παπαδες, αντι να εχεις μπροστα σου τρια τεσσερα διαφορετικα keyboards, και να τρεχεις πανω κατω στη σκηνη απ΄το ενα στο αλλο...

 

Μερικοι το κανουν για εφε. Συγκρινε Derek Sherinian - Jordan Rudess. Ο 2ος προτιμαει το master και νομιζω οτι κατι θα ξερει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μου πείτε ότι η τιμή για εκείνο το MidAir κιτ ήταν τα USD 149.95 MSRP?!?!?!?Τι δηλαδη σε euros περίπου 100!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα...

Μαλλον ισχυει αυτο που σου ειπε ο cos_dr. Δεν πρεπει να εχει ικανοτητα αποθηκευσης.

 

Και αν το καλοσκευτεις δεν ειναι καθολου ποντιο να παιζεις σε ενα master keyboard και να εχεις απο πισω κρυφα ή φανερα ενα βουνο απο φετες που ωγαζουν παπαδες' date=' αντι να εχεις μπροστα σου τρια τεσσερα διαφορετικα keyboards, και να τρεχεις πανω κατω στη σκηνη απ΄το ενα στο αλλο...

 

Μερικοι το κανουν για εφε. Συγκρινε Derek Sherinian - Jordan Rudess. Ο 2ος προτιμαει το master και νομιζω οτι κατι θα ξερει....[/quote']

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα...

Μαλλον ισχυει αυτο που σου ειπε ο cos_dr. Δεν πρεπει να εχει ικανοτητα αποθηκευσης.

 

Και αν το καλοσκευτεις δεν ειναι καθολου ποντιο να παιζεις σε ενα master keyboard και να εχεις απο πισω κρυφα ή φανερα ενα βουνο απο φετες που ωγαζουν παπαδες' date=' αντι να εχεις μπροστα σου τρια τεσσερα διαφορετικα keyboards, και να τρεχεις πανω κατω στη σκηνη απ΄το ενα στο αλλο...

 

Μερικοι το κανουν για εφε. Συγκρινε Derek Sherinian - Jordan Rudess. Ο 2ος προτιμαει το master και νομιζω οτι κατι θα ξερει....[/quote']

 

Ναι,και γω κάτι τέτοιο σκέφτομαι να κάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@run2thehills2001: Sorry που αυτή τη φορά θα σε στεναχωρήσω αλλά ναι, το MidAir πάει γύρω στο κατοστάρικο. Good things in life never come free όπως λένε και στο Αμέρικα και εξάλλου, αν θες ασύρματο δεν έχεις άλλη λύση...

 

@schaitas: Δεν πιστεύω ότι για να ελέγχεις ένα synth ή ένα laptop θα έχεις πρόβλημα με το keytar. Ούτε και θα το συζητούσαμε το θέμα αν το παλικάρι είχε τον εξοπλισμό του Rudess, right; :wink:

 

P.S. Ο Rudess δεν παίζει μόνο με ένα master keyboard, εδώ και καιρό βγάζει στη σκηνή keytar και το Continuum. Παλιότερα που έβγαινε μόνο με ένα 88άρι κλαβιέ το έκανε αποκλειστικά γιατί τον βόλευε να έχει μπροστά του μόνο ένα κλαβιέ αφού θα μπερδευόταν να παίζει ανάμεσα σε 3-4 όταν ταυτόχρονα χώνει τα κέρατά του και triggάρει και ένα σκασμό samples, loops κλπ...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το βρήκα και σε λίγο καλύτερη τιμή.Νομίζω ότι δεν θα έχω μεγάλο πρόβλημα με αυτο...

 

http://cgi.ebay.com/M-Audio-MidAir-Wireless-MIDI-Transmitter-Receiver_W0QQitemZ290160836675QQihZ019QQcategoryZ41466QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το βρήκα και σε λίγο καλύτερη τιμή.Νομίζω ότι δεν θα έχω μεγάλο πρόβλημα με αυτο...

 

http://cgi.ebay.com/M-Audio-MidAir-Wireless-MIDI-Transmitter-Receiver_W0QQitemZ290160836675QQihZ019QQcategoryZ41466QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Από Αμερική; Εκτός των μεταφορικών, παίζει και να σε γδάρουν στο τελωνείο. Δεν κοιτάς σε κανένα μαγαζί Ελλάδα ή έστω Ευρώπη καλύτερα;

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koίτα στο Ελίνα το βρίκα 100ευρω.Από αμέρικα μαζί με τα μεταφορικά είναι 91ευρώ.Τωρα για το τελωνίο που λες δεν έχω ιδέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου