Προς το περιεχόμενο

guitars/pedals/amp : η τελευταια αναζητηση....D E L A Y


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι μαι και παλι 8)

 

εκτος λοιπον απο την αμερικανικη στρατ plus μου ( haeussel pick-ups)

και την τελευταια αγορα του μαρκ 3 , εχω προχωρησει και στην αγορα ενος αλλου "μωρου" , το οποιο ειναι Σ Ο Υ Π Ε Ρ !!!!!!

 

P1010006-1.jpg

 

και ολα μαζι εδω....

 

P1010002.jpg

 

φυσικα υπαρχει και "ενδιαμεσος" κρικος ο οποιος , στα δικα μου αυτια τουλαχιστον , καθε αλλο παρα αδυναμος ειναι...και εννοω αυτο....

 

P1010001.jpg

 

ΣΤΟ ΨΗΤΟ:

 

αυτο που οπως θα παρατηρησατε λειπει απο τα πεταλια ειναι ενα delay.

 

θα ηθελα πολυ τις προτασεις σας.

παλιοτερα ειχα το digidelay αλλα απο βλακεια μου το εδωσα τοτε , παρεα με ολη την πεταλοσαβουρα ( :lol: :lol: ) που ειχα....

 

ημουν ομως ευχαριστημενος απο αυτο. υπαρχει αραγε κατι αντιστοιχο η καλυτερο μεσα στο οριο των 100 ευρω? η να καταληξω παλι στο ιδιο???

 

πεταλι volume δεν χρειαζομαι πλεον και ετσι οταν καταληξω και στο delay , θα ανοιξω νεο τοπικ με reviews και μπολικα samples με οτι "συνδυασμο" θα θελατε να ακουσετε...σας το χρωσταω αλλωστε.

 

αυτα προς το Π Α Ρ Ο Ν (....γιατι μετα ακολουθει η κατασκευη μιας custom βασης για τον boogie , και μιας πλατφορμας για τα πεταλοειδη οντα...) 8) :wink: :wink: :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε κόστος μέχρι 100¤ δε νομίζω να παίζει κάτι καλύτερο από το digidelay. Σε αυτά τα λεφτά δεν έχει αντίπαλο κατά τη γνώμη μου. Αφού το ξέρεις και σου αρέσει κιόλας, ξαναχτύπατο. ;)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κόστος μέχρι 100¤ δε νομίζω να παίζει κάτι καλύτερο από το digidelay. Σε αυτά τα λεφτά δεν έχει αντίπαλο κατά τη γνώμη μου. Αφού το ξέρεις και σου αρέσει κιόλας' date=' ξαναχτύπατο. ;)[/quote']

 

 

+1 ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατα την γνωμη μου καλυτερα να μαζεψεις κι αλλα λεφτα και να παρεις κατι καλο. Mε τετοιο εξοπλισμο θα πρεπει να στοχευεις "ψηλά". Μαζεψε λοιπον λεφτα και παρε ενα αναλογικο true bypass delay, μην χαντακωνεις και τον ηχο που εχτισες με τοσο κοπο και xrhma, κριμα και για τους haeussel σου δηλ... :D :D

Προτασεις:

http://www.thomann.de/gr/maxon_ad9_pro_analog_delay.htm

http://www.thomann.de/gr/trex_replica.htm

http://www.thomann.de/gr/maxon_ad_999_analog_delay.htm

 

Λιγο ακριβα αλλα κορυφαια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πριζωσες τωρα makispoll....γιατι ομως ειναι τοσο ακριβο τo μεσαιο???? τι κανει στον ηχο δλδ....??

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spimav_z σημασια εχει και τι θελεις απο ενα delay.πχ εμενα που μου αρεσουν τα περιεργα delays δεν θα με βολευε ποτε το maxon , το οποιο ειναι ενα πολυ ζεστο και ωραιο πεταλι κατα τ αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι και ΤΡΟΜΕΡΑ εμπειρος παιχτης...

το χρησιμοποιω κυριως για καμια "τραβηχτη" συγχορδια clean η light crunch και στα σολο με το gt2 σε λιγο ποσοστο.να μην γινεται μπαχαλο.ισα-ισα να "γεμιζει". για θεοτρελες απαιτησεις εχω την gt8.

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μιας και τελικα σου προτεινουν και ακριβα delay το καλυτερο που μαλλον εχεις να παρεις ειναι το akai headrush 1 ή 2 οτι βρεις (εγω εχω το 1)ή αυτο της boss dd-20 νομιζω δεν θα χρειαστεις κατι αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο ενα "φτηνο" αλλα καλο delay ειναι και το carl martin "red repeat"....ειναι βεβαια made in china(αν και η carl martin ειναι δανεζικη εταιρια) πραγμα που δικαιολογει και την χαμηλη τιμη του (κατω απο 80 ευρω αν θυμαμαι καλα)....εγω το εχω γυρω στους 6 μηνες και "so far so good".....Yπερ:1- πολυ καλο delay ηχητικα με ζεστο "analog-like" ηχο...2- παρουσια tone control....3- με τοσο λιγα λεφτα να βρεις καλυτερο ειναι λιγο δυσκολο.........Kατα:1- οταν ειναι on, παρατηρω οτι μου "τρωει" λιγα πριμα απο το σημα μου(κατι βεβαια που δεν ειναι και τοσο τραγικο και διορθωνεται ευκολα απ' τη στιγμη που υπαρχει eq.)....2- αν σκοπευεις να το βαλεις σε effects loop ξεχασε το.Μονο απο μπροστα θα σου παιξει καλα.........Αυτα.. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι και ΤΡΟΜΕΡΑ εμπειρος παιχτης...

.

 

βρε δεν ειναι θεμα εμπειριας, δεν εννοουσα αυτο. αλλα πχ εμενα μου αρεσει αφανταστα το reverse delay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου