Προς το περιεχόμενο

Τα καινούργια Tascam


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήνυμα απο thomann:

 

Hi,

 

Thank you for your interest and confidence in our products and services.

 

we await the first shipping from Tascam on 21.01.2008.

 

 

With best regards

Andreas Trabhardt

 

Studio-/Synthesizer-/Softwareabt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

όντως κι εμένα αυτό μου είπε. Άρα ή στην ελινα κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου, ή ο θωμας μας κοροϊδεύει...

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα ακριβώς ίδια απάντηση. Αρα 21/01 θα έχουν αποθεμα απο TASCAM. Αρα αφου η Tascam θα στειλει στον thomann εκείνες τις μέρες, λογικά τότε θα βγουν και επίσημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα ακριβώς ίδια απάντηση.

 

Δηλαδή, τι περίμενε κανείς; Ότι άλλη απάντηση θα παίρνει ο ένας και άλλη απάντηση ο άλλος; Δεν είναι ελληνικό μανάβικο.

 

Μην εκπλαγείτε πάντως αν η τελική ημερομηνία αποδειχτεί να είναι άλλη.

 

Το πιο αστείο, είναι ότι όλοι λέτε για τόμαν και κανένας για την ελληνική αντιπροσωπεία, όπου κανονικά θα πρέπει να πάει κανείς για να ακούσει τα ηχεία. Εκτός αν τα πάρετε χωρίς να τα έχετε ακούσει, οπότε μιλάμε άλλη γλώσσα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγαμε και ρωτήσαμε με τον Boukaw7 στην ελίνα για ακρόαση και τιμές και μας είπαν για Μάρτιο τώρα από και και πέρα...  ένα μυστήριο πλανάται

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο αστείο, είναι ότι όλοι λέτε για τόμαν και κανένας για την ελληνική αντιπροσωπεία, όπου κανονικά θα πρέπει να πάει κανείς για να ακούσει τα ηχεία. Εκτός αν τα πάρετε χωρίς να τα έχετε ακούσει, οπότε μιλάμε άλλη γλώσσα.

 

Aκριβώς. Μιλάμε άλλη γλώσσα.  ;D

Εχεις πολύ δίκιο σε αυτό που λες για την ακρόαση των ακουτικών και τον έλεγχο, απλά εγώ προσωπικά θα τα πάρω όπως και να χει μιας που έχω τα Tascam vl-x5 και δηλώνω φαν ανεγκέφαλα.  :o

Απο κει και πέρα με ψήνουν και κάποια KRV 8αρια αλλά με βλέπω κολλημένο στα Tascam.

Eπίσης σε αυτό που λες μην ξεχνάμε κι ότι ΤΕΡΑΣΤΙΑ σημασία έχει το που θα τα ακούσεις. Αν λοιπόν πας σε μαγαζι-αντιπροσωπεία να τα ακουσεις σε ενα αχανές τοπίο , ακόμα και τέλεια να σου ακουστουν δεν μπορώ να εγγυηθώ ότι στο δωματιάκι σου θα έχουν ίδιο ήχο..

Μεγάλο θέμα αυτό..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο αστείο, είναι ότι όλοι λέτε για τόμαν και κανένας για την ελληνική αντιπροσωπεία, όπου κανονικά θα πρέπει να πάει κανείς για να ακούσει τα ηχεία. Εκτός αν τα πάρετε χωρίς να τα έχετε ακούσει, οπότε μιλάμε άλλη γλώσσα.

 

Aκριβώς. Μιλάμε άλλη γλώσσα.  ;D

Εχεις πολύ δίκιο σε αυτό που λες για την ακρόαση των ακουτικών και τον έλεγχο, απλά εγώ προσωπικά θα τα πάρω όπως και να χει μιας που έχω τα Tascam vl-x5 και δηλώνω φαν ανεγκέφαλα.  :o

Απο κει και πέρα με ψήνουν και κάποια KRV 8αρια αλλά με βλέπω κολλημένο στα Tascam.

Eπίσης σε αυτό που λες μην ξεχνάμε κι ότι ΤΕΡΑΣΤΙΑ σημασία έχει το που θα τα ακούσεις. Αν λοιπόν πας σε μαγαζι-αντιπροσωπεία να τα ακουσεις σε ενα αχανές τοπίο , ακόμα και τέλεια να σου ακουστουν δεν μπορώ να εγγυηθώ ότι στο δωματιάκι σου θα έχουν ίδιο ήχο..

Μεγάλο θέμα αυτό..

 

+1 Καιγώ μια απο τα ίδια! Άλλωστε δεν κοστίζουν και μια περιουσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

με την σειρά μου θα συνηγορήσω φυσικά με τον Eye...

άλλο οι αναφορές "εκτίμησης" για ένα προϊόν κι άλλο το γουρούνι στο σακί κι ας είναι αυτό "τρύπιο" και μας επιτρέπει να δούμε λίγο μέσα...

λίγη υπομονή ποτέ δεν έβλαψε κανέναν... η έστω και μικρή πιθανότητα μιας ενδεχόμενης "απογοήτευσης" δεν "κοστολογείται" φίλοι μου tugito και Saitek...

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ξαναπεί.Θα το ξαναπω. Σωστά όλα αλλά οταν ξέρω οτι το Α και το Ω ειναι ο χώρος που θα ακουσεις μονιτορ και αντικειμενικά δεν γινεται να πας στο μαγαζι και να ζητησεις να στα φέρει σπίτι σου, καλό ειναι να ψάχνεις και σε επαγγελματικά φορουμ, σε επαγγελματικά περιοδικά ήχου και όπου αλλού μπορείς να πάρεις γνώμες και να διαβάσεις reviews ανθρώπων που ζουν 40 χρόνια απο στουντιο και τέτοια πράγματα. Οταν λοιπόν σου λένε οτι τα TASCAM VL-A8 έχουν ανεβασμένα settings και αναμένεται να ειναι ότι καλύτερο σε 8αρια μαζί με πολύ πιο ακριβά μοντέλα (δηλαδή ότι έγινε και με τα vl-x5) δεν βρίσκω τον λόγο να μην τους εμπιστευτώ. Γενικώς αφου εχω μάθει πλέον τα τασκαμ προτιμώ να παραμείνω σε αυτά.

Γενικώς ψάξτε το με επαγγελματίες, μην εμπιστεύεστε μονο τα αυτιά σας, αυτη ειναι η γνωμη μου. Χωρια που αν κάποιος πχ. ασχετος εμπιστευτει τα αυτιά του θα πάρει απευθείας CREATIVE *( ;D ;D ;D) μιας που χώνουν το απολυτο ψεμμα σε όλες τις ευκολοπευτες συχνότητες ήχου!χοχ.

Για να είστε καλυμμένοι λοιπόν πάρτε αυτά που θεωρούνται καλύτερα στην αγορα. Αν ψαχνετε αποδοση τιμή, πάρτε αυτά που θεωρουνται τα καλύτερα σε αποδοση τιμη.. Dont trust your ears , trust the world wide web or your ears will bleed.

Με λίγα λόγια θεωρώ το ίδιο νορμαλ να εμπιστευτεις αμετρητα reviews και επαγγελματίες με το να εμπιστευτείς τα αυτιά σου. Και τα δυο ειναι νορμαλ και δεν ειναι γουρουνι στο σακί.

Αν καποιος τώρα μπει τυχαία και πάρει ότι ναναι λόγω μαρκας ή επειδή τα είδε στο είσαι το ταίρι μου, αυτο ειναι γουρουνι στο σακι.

8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου