Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Korg PA 800


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τη πρωτη φορα ειπα οτι απλα ειμαι ατυχος οταν ενα πληκτρο σταματησε να λειτουργει.Το service του Βοn το επισκευασε γρηγορα(σκονη στη πλακετα ειπαν).Σημερα ομως πραγματικα απογοητευτικα.Ανοιγω το οργανο παιζω λιγο το αφηνω για ενα τηλεφωνημα κι οταν επιστρεφω ειχε κολλησει.Κλεινω ανοιγω ξανα και τελος.Δεν φορτωνει τιποτα.Το οργανο δε λειτουργει.Εχει κανεις ακουσει για παρομοια προβληματα.Ειναι το οργανο προβληματικο ή εγω εχω τσακωθει με τη τυχη ?

ονο 75 χαρακτηρες υπογραφη ?Αδυνατο :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρώτο πρόωλημα μπορεί να μην έχει και καμοιά απολύτως  σχέση με το τελευταίο.Δεν ξέρω αν υποστηρίζουν αντικατάσταση στο bon studio,αλλά πιθανο΄ν το προίον σου να είναι born dead.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες μήπως έχει στο manual οδηγίες για συνδυασμό πλήκτρων που πρέπει να πατάς την ώρα που πατάς το on για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

 

Ανάλογα αν έχει τρόπο να περάσεις ξανά το operating system. αν έχει γιατι με τα pa δεν γνωρίζω και πολλα

 

Εκτός και αν είναι τελείως νεκρό.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο που πρέπει να δοκιμάσεις είναι να φορτώσεις ξανά λειτουργικό και resources. Aν δεν τα έχεις κατέβασε τα απο εδώ

 

http://www.korgpa.com/pa_root/en/products/pa800_soft.html?en

 

Διάβασε στο manual ποια κουμπιά πρέπει να κρατάς πατημένα στο οργανο στη διάρκεια του boot up.

Πχ στο pa-80 ήταν το fade in και το intro.

 

Mήπως πριν απο το πρόβλημα που σου παρουσιάστηκε έιχες φορτώσει κανα σετάκι περίεργο? Το λέω γιατί κυκλοφορούν αρκετα σετ τα οποία προκαλούν δυσλειτουργίες.

 

Καλή τύχη με τη διαδικασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 μέρες εχω να βγω απ το στρατοπεδο γιατι ειμαι φανταρος αυτη την εποχη γι αυτο δεν εδωσα νεα .Μιλησα με το Βον μου ειπαν οτι δε μπορω να κανω κατι εγω και να το στειλω σ αυτους.Ισως λενε κατι με τη ταση του ρευματος ???.Ψαχνω αν υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν καινουριο γιατι πλεον εχει κλονιστει η εμπιστοσυνη μου  :-\

ονο 75 χαρακτηρες υπογραφη ?Αδυνατο :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ KORG PA-800 ΤΟ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ .ΤΟ ΣΩΣΤΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΠΡΟΤΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΚΑΤΩ ΣΤΟ BON ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΦΟΡΤΩΣΕΙΣ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΚΑΙ ΤΑ RESOURCE ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΦΥΣΙΚΑ . ΤΟ ΟΡΓΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΤΟΥ , ΙΣΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΠΡΟΤΟΥ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ .

ΦΙΛΙΚΑ JONNYS ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 6932185550

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου