Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες των πλήκτρων μας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εεεε !!!!  καιρος ηταν  !!!!

    :)  SH 101  :)

 

sh101.jpg

 

 

Δεν χρειάζεται να πω τίποτα γι΄αυτό το σούπερ μηχανηματάκι  μιας και τα έχω πει όλα στον φίλο τον electrixxx όταν είχε παραθέσει  τις φώτο του studio του.Το θέμα είναι ένα πώς  το συγχρονίζεις μιας και ξέρω ότι δεν έχει midi.To κάνεις μέσω audio ενός sequencer π.χ.cubase ή μέσω midi converter(αν και το θεωρώ τη καλύτερη λύση)?

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 699
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και εγω ειμαι τωρα ειμαι ετοιμος για midi converter.

Αν και εχω το sh-101 κοντα 10 χρονια. Ειναι απαραιτητο για τα αναλογικα

συνθια. Απλα δεν εχω βρει καποιο που να εχει και midi in και out,αλλα μονο in.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το νεο μου παιδι...το κερδισα σημερα σε δημοπρασια στο ebay

RolandJD800.jpg

αν το εχει καποιος ηδη απο εδω ας μου πει εντυπωσεις του απο το μηχανημα...ανυπομονω να παιξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το νεο μου παιδι...το κερδισα σημερα σε δημοπρασια στο ebay

 

αν το εχει καποιος ηδη απο εδω ας μου πει εντυπωσεις του απο το μηχανημα...ανυπομονω να παιξω

 

Από τις μεγάλες μου αγάπες, ζηλεύω πολύ.. Το είχα δοκιμάσει πριν από πολλά χρόνια στην Roland και μου είχε αρέσει πάρα πολύ. Το έχει ο ruffneck. Επίσης ο Schulze, o Jarre, ο Martin Gore από τους Depeche Mode, κ.λ.π. :D :D Πόσο το πήρες; Είναι σε καλή κατάσταση;

 

Καλοτάξιδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το εχει καποιος ηδη απο εδω ας μου πει εντυπωσεις του απο το μηχανημα...ανυπομονω να παιξω

 

Καταπληκτικά pads και Bass αυτό μόνο αρκεί.Υπάρχουν και μερικοί ήχοι που δεν θα σε ικανοποιήσουν αλλά αν τους παίξεις με τα φίλτρα που διαθέτει απλά γίνονται  υπέροχοι και αυτοί.Θα σου πρότεινα να βρεις την orchestral κάρτα του JD μιας και είναι άπαιχτη από ήχους καθώς και την Dance ;). 

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το εχει καποιος ηδη απο εδω ας μου πει εντυπωσεις του απο το μηχανημα...ανυπομονω να παιξω

 

Καταπληκτικά pads και Bass αυτό μόνο αρκεί.Υπάρχουν και μερικοί ήχοι που δεν θα σε ικανοποιήσουν αλλά αν τους παίξεις με τα φίλτρα που διαθέτει απλά γίνονται  υπέροχοι και αυτοί.Θα σου πρότεινα να βρεις την orchestral κάρτα του JD μιας και είναι άπαιχτη από ήχους καθώς και την Dance ;). 

η dance που λες μηπως ειναι αυτη?

http://cgi.ebay.com/Roland-SL-JD80-02-Dance-jd-800-jd800-jd-990_W0QQitemZ180210177337QQihZ008QQcategoryZ38071QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItem?_trksid=p1638.m122

 

την orchestral στο εβαυ δεν την βρηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου