Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες των πλήκτρων μας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πληκτραδες παντου..χαχαχχ....πολυ χαιρομαι!

Yamaha SO3,MM6.Korg LE,Korg TR (λειπει φωτογραφια) και απο προχτες ηρθε και το Korg OASYS.

14062008031.jpg.6596bc09818a6774ffeb3592762e73d7.jpg

26032008136.thumb.jpg.636b216d9950bab926d4b55870e371ab.jpg

DSC00026.thumb.JPG.0d2aa3248c308b5d2c094387b6f085a3.JPG

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 699
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πληκτραδες παντου..χαχαχχ....πολυ χαιρομαι!

Yamaha SO3,MM6.Korg LE,Korg TR (λειπει φωτογραφια) και απο προχτες ηρθε και το Korg OASYS.

...ξεχναω ..και για να μην μου καει..μιας και οι μηχανες εχουν ψυχη..και το Roland Juno D limited Edition. :-)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...........Είμαι άρρωστος με τα σύνθ... όπως όλοι μας............Yamaha V50 πάνω από 2500 ήχους σε δισκέτες και 3κάρτες μνήμης!...........39 χρονών είμαι με κόπους και θυσίες τα πήρα χομπίστας είμαι!Γιώργος.Εύχομαι σε όλους σας να έχετε πάντα αυτό που θέλετε.

 

Κόντεψα να πάθω συγκοπή !!!!! Υπάρχει κι άλλος ένας (εκτός από μένα) που έχει και χρησιμοποιεί YAMAHA V50 !!!!!!!!

:o :o :o

Τόσα χρόνια νόμιζα πως αγόρασα το μοναδικό V50 που πουλήθηκε ποτέ και πως ήμουν "είδος υπό εξαφάνιση" (45 χρονών είμαι). Να 'σαι καλά φίλε Γιώργο! Πάνω που μου μπαίνανε κακές σκέψεις να το πουλήσω, να 'σαι εσύ και τσάφ! μου τις διώχνεις από το μυαλό! Όσοι έχουν δουλέψει με το V50 ξέρουν ότι είναι ιδιαίτερο. Με layering μέχρι 8 parts έχεις bass και lead που "σκοτώνουν" ... Άσε που είναι φτιαγμένο για να επιζήσει από πτώση από αεροπλάνο χωρίς αλεξίπτωτο ... Κι έχει και τέλειο aftertouch ... και ... και ... (σταματήστε με!).

Anyway, κι εγώ χομπίστας είμαι, αν και έχω βγάλει κατά καιρους χρήματα από μουσική που έκανα για διάφορες παραγωγές, και είμαι σε φάση που αναδιοργανώνω το studio μου, οπότε θα στείλω photos μόλις το τελειώσω, αν και μέχρι τότε μάλλον θα έχω πουλήσει 5-6 από τα synths μου. Να 'στε όλοι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sotiris...καλησπερα...μιας και ειδα το ποστ σου...τι εχεις προς πωληση?

Τι να σου πω φίλε μου ... δεν ξερω ... δεν έχω ανάγκη να τα πουλήσω και είμαι μια έτσι και μια αλλιώς. Μια σκέφτομαι να τα δώσω και μια τα λυπάμαι γιατι τα αγαπάω τα άτιμα (είναι φυσιολογικό αυτό?  ;) ) , αλλά μάλλον "θα πάρει η μπάλα" ένα Korg Z1, Yamaha TG77, TG300, M-Audio Ozonic, για το YAMAHA V50 είμαι 50/50 να το δώσω ή όχι ...  το KORG KONTROL49 το έβαλα ήδη σε αγγελία και βλέπουμε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Ζ1, αν ειναι σε αριστη κατασταση με ενδιαφερει...προσπαθω να σου στειλω μηνυμα μεσω του νοιζ και δεν αποστελλεται...ή αποστελλεται και δεν το βλεπω αποθηκευμενο στα απεσταλμενα.

Δεν ξερω εαν σε ενδιαφερει καποιος καινουριος εξοπλισμος σε πληκτρα.jUNO d lIMITED edition...θα σε ενδιεφερε?

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόντεψα να πάθω συγκοπή !!!!! Υπάρχει κι άλλος ένας (εκτός από μένα) που έχει και χρησιμοποιεί YAMAHA V50 !!!!!!!!

:o :o :o

Τόσα χρόνια νόμιζα πως αγόρασα το μοναδικό V50 που πουλήθηκε ποτέ και πως ήμουν "είδος υπό εξαφάνιση" (45 χρονών είμαι). Να 'σαι καλά φίλε Γιώργο! Πάνω που μου μπαίνανε κακές σκέψεις να το πουλήσω, να 'σαι εσύ και τσάφ! μου τις διώχνεις από το μυαλό! Όσοι έχουν δουλέψει με το V50 ξέρουν ότι είναι ιδιαίτερο. Με layering μέχρι 8 parts έχεις bass και lead που "σκοτώνουν" ... Άσε που είναι φτιαγμένο για να επιζήσει από πτώση από αεροπλάνο χωρίς αλεξίπτωτο ... Κι έχει και τέλειο aftertouch ... και ... και ... (σταματήστε με!).

Anyway, κι εγώ χομπίστας είμαι, αν και έχω βγάλει κατά καιρους χρήματα από μουσική που έκανα για διάφορες παραγωγές, και είμαι σε φάση που αναδιοργανώνω το studio μου, οπότε θα στείλω photos μόλις το τελειώσω, αν και μέχρι τότε μάλλον θα έχω πουλήσει 5-6 από τα synths μου. Να 'στε όλοι καλά.

Νά'σαι και'σύ καλά φίλε μου το V 50 αξίζει πολλά!κανένας δε θα το αγοράσει στη τιμή που θά'πρεπε και κανένα εργαλείο δε θα μπορούσε να το αντικαταστήσει επαρκώς και ισάξια!Σαφώς δε πρέπει να το πουλήσεις και'μένα μού'χε μπεί αυτή η ιδέα αλλά μού'φυγε ρίχνοντας μια ματιά στην αγορά για τον σύγχρονο αντικαταστάτη του.Απλά δεν υπάρχει!!!! :) :)Μη ξεχνάμε τον εγγραφέά του εύκολο στη χρήση, διόρθωση,αναπαραγωγή και πολλά άλλα που τα ξέρεις καλά!Το δίνεις?δε το δίνεις!Μη το κάνεις με τίποτα θα χτυπάς το κεφάλι σου,θα το ψάχνεις και δε θα το βρίσκεις!Εγώ αυτά σκέφτομαι και μου φεύγουν όλες οι ιδέες.Συνάδελφε πληκτρά πιστεύω οτι σού΄δωσα λίγο κουράγιο όπως κι εσύ σε μένα.Ευχαριστώ! ;D Αλήθεια τι άλλο έχεις?αν επιτρέπετε.

IMAG0111.thumb.JPG.5eb5c1f785c1d15d300c4792fcb8d473.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια τόσους πολλούς ήχους για το V50 που τους βρήκες;

Τους προγραμμάτισες μόνος σου;

 

;)Το δουλεύω 19χρόνια τους προγραμμάτισα μόνος μου.Είναι εύκολο... πιστεύω... και σκέψου ότι το 1993 έπαιξα live στο πεδίο του Αρεως στο Sunrise Zone (rave music)με το V 50 & Amiga500 1mb..........κι άλλη μια φορά στην ακτή Μιαούλη στον Πειραιά οπου και είχα πρόταση από τη BMG... για το εξωτερικό φυσικά.Ο αιφνίδιος θάνατος του πατέρα μου την ίδια μέρα και ώρα που έπαιζα δε με άφησε να συμφωνήσω στη πρόταση.Περασμένα ξεχασμένα....πιστεύω οτι έπραξα σωστά!Εχω ακόμα λοιπόν Roland fantom S,Roland sh 201,Korg microkorg,Yamaha SY 55,Yamaha ry 30.Έχουν περάσει απ΄τα χέρια μου  DX7,SY22,SY77 τά΄δωσα όμως και το μετάνιωσα.Δεν υπάρχει και χώρος βλέπεις.Έρχεται και το τρίτο παιδί άστα. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου