Προς το περιεχόμενο
pliktras

Φωτογραφίες των πλήκτρων μας!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πως εχεις στησει τα ακουστικα πανω στην πλατη της καρεκλας ειναι ολα τα λεφτα.... :P

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος προς την ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πως εχεις στησει τα ακουστικα πανω στην πλατη της καρεκλας ειναι ολα τα λεφτα.... :P

Σαφώς.  ;D ;D ;D

Νέα φωτό μιάς και κυνηγώντας την εργονομία στο στούντιο, αλλαγές επέρχονται. Και μία ερώτηση, έχω μία ασύρματη κεραία wifi για ιντερνετ η οποία βρίσκεται δίπλα στο πλήκτρο μου και μάλιστα δίπλα στο τροφοδοτικό του πλήκτρου. Υπάρχει περίπτωση το ασύρματο σήμα να δημιουργήσει πρόβλημα στο πλήκτρο;

Music_Forgotten_-_my_studio.thumb.jpg.05824453e01450b20b4940552eafaa1d.jpg

Υπάρχει περίπτωση το ασύρματο σήμα να δημιουργήσει πρόβλημα στο πλήκτρο;

Φυσικα υπαρχει! Απομακρυνε την κεραια γρηγορα εξω απ'το δωματιο, ή καλυτερα ολα τα synths. Μην αγγιζεις την κεραια, περα απ'την ηλεκτρομαγνητικη/ραδιενεργη/κοσμικη ακτινοβολια που εκπεμπει, μπορει να τραβηξει και κεραυνους! shame.gif

Αν θες τη γνωμη μου, εγω θα ειχα αλλαξει ηδη σπιτι...

lightning.gif

Αν θες τη γνωμη μου, εγω θα ειχα αλλαξει ηδη σπιτι...

lightning.gif

Μπάαα, προτιμώ να πεθάνω παρέα με τα πλήκτρα παρά να ζήσω δίχως αυτά. 8)

Δύο χρόνια σχεδόν χωρίς κίνηση αυτή η ενότητα.

Δεν έμεινε όρεξη και διάθεση, πέρα από χρήματα θα μου πεις.

Συνεχίζουμε όμως, γιατί το πάθος και η αγάπη για τη μουσική δε πτοειται από κρίσεις, ή τουλάχιστον

σε βαθμό που θα πεις τα παραταω, και όργανο να μη σου μείνει, θα είμαστε στην τσέπη με ένα mp3. Δεν κάνω επίκληση.

4 χρόνια μετά επιστρέφω να σας δείξω και εγώ κάτι που πήρα και με ενθουσίασε. Αφού άλλαξα Fandom x6, Fandom G7 midiα  και synths..

Νομίζω κατέληξα εδώ, μαζί με κάποιες βιβλιοθήκες στο Kontakt. Όμορφα πραγματάκια. Εντύπωσεις για το όργανο. Έχω πολλά να γράψω...

YAMAHA_CP4.thumb.jpg.b3f2ff659d4bf4744cf4b3d21286de72.jpg

Δημοσίευση κ΄από εμένα στο θέμα αυτό. Ο -για ερασιτεχνική χρήση- εξοπλισμός μου . Το (η;) Farfisa  πρόσφατη σχετικά αγορά από παλαιοπωλείο, δεν έχω καταφέρει να το κουρδίσω.

DSC_0010.JPG

DSC_0023.JPG

DSC_0012.JPG

DSC_1427.JPG

• Like 1

Όμορφα! Σπασμένα πλήκτρα βλέπω, και μάλιστα και τα δύο νότες Ρε. Έχεις κάποια προτίμηση να τις πατάς τόσο συχνά ή από μίσος τις σπας; Είναι φθηνά ανταλλακτικά πάντως να τις αλλάξεις και ίσως αξίζει τον κόπο.

Αν επιτρέπεται πιο παντοπωλείο και που;

Επεξεργασμένο από pliktrologos

27 λεπτά πριν, pliktrologos είπε

Όμορφα! Σπασμένα πλήκτρα βλέπω, και μάλιστα και τα δύο νότες Ρε. Έχεις κάποια προτίμηση να τις πατάς τόσο συχνά ή από μίσος τις σπας; Είναι φθηνά ανταλλακτικά πάντως να τις αλλάξεις και ίσως αξίζει τον κόπο.

Αν επιτρέπεται πιο παντοπωλείο και που; 

Αν κοιτάξεις προσεκτικά θα δεις ότι είναι δαγκωμένα!

3 minutes ago, planeta said:

Αν κοιτάξεις προσεκτικά θα δεις ότι είναι δαγκωμένα!

Ο Hendrix των πλήκτρων?:classic_biggrin:

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

• Αναρτήσεις

• Ιδεάρες, φοβερή παραγωγή, κομματάρα γενικά.     Φρέσκο φρέσκο  
    • Εγώ αν νιώσω ποτέ περιπετειώδης με τα σχήματα θα πάω σε Reverend, η μόνη εταιρία που φτιάχνει σχήματα τα οποία μου κάνουν κλικ.  
    • Δεν ξέρω τι λέτε εγώ τις βρίσκω κούκλες, εάν είναι σε ποιότητα, ήχο και τιμή της τέλε cv θα πάρω μια.
    • Φιλικά Ν. "Ο χρόνος έκθεσης στην ηλιακή ακτινοβολία που απαιτείται για τη σύνθεση των απαραίτητων ποσοτήτων βιταμίνης D εξαρτάται από διάφορους παράγοντες, οι οποίοι αναφέρθηκαν παραπάνω.Έκθεση του 18% του σώματος  (άνω- κάτω άκρα, πρόσωπο) στο ηλιακό φως,   για 10-15 από τις 10 πμ μέχρι τις 2 μμ, χωρίς αντηλιακό, τρεις  φορές την εβδομάδα θεωρείται  ικανό χρονικό διάστημα για να παράσχει στον οργανισμό την απαιτούμενη ποσότητα βιταμίνης D. Βέβαια, υπάρχουν προβληματισμοί όσον αφορά στην έκθεση στην ηλιακή ακτινοβολία και την πρόκληση καρκίνου του δέρματος. Η παρατεταμένη έκθεση στην ηλιακή ακτινοβολία πρέπει να αποφεύγεται, ιδίως στην παιδική ηλικία. Φαίνεται, πάντως, ότι η χρόνια – όχι έντονη – έκθεση στο ηλιακό φώς δεν είναι παράγων κινδύνου για εμφάνιση μελανώματος – αντίθετα ίσως είναι προστατευτική. Στη σύγχρονη βιβλιογραφία, προκύπτει μεγάλος προβληματισμός σχετικά με την έκθεση στην ηλιακή ακτινοβολία, ώστε να επιτευχθεί «ισορροπία» ανάμεσα στην πρόληψη – αποφυγή δερματικού καρκίνου και την επίτευξη επαρκών επιπέδων βιταμίνης D, που λειτουργούν προστατευτικά."   Από: http://www.venizeleio.gr/vitamini-d-apantisis-se-synithi-erotimata/    
    • βρηκα την νεα signature του Jim Root των Slipknot ..... starcaster με μαόνι σώμα, έβενος ταστιέρα, και EMG 81/60 ..... 🤣
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε.