Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες των πλήκτρων μας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 699
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

electrixxx πολύ ωραία πραγματάκια  :)

 

για δώσε παραπάνω info για το πρώτο ,το cat. νομίζω οτι το χει παρει το μάτι μου σε συναυλίες των micro. πολύ ωραίο και vintage φαίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

electrixxx πολύ ωραία πραγματάκια  :)

 

για δώσε παραπάνω info για το πρώτο ,το cat. νομίζω οτι το χει παρει το μάτι μου σε συναυλίες των micro. πολύ ωραίο και vintage φαίνεται

 

Ναι φιλε johnny, καλα εχει δει το ματι σου. Το εχουν και οι μικρο, με τους οποιους γνωριζωμαστε.

Μονο που οι μικρο εχουν το cat srm1. Εμενα ειναι το srm2, ακομα πιο σπανιο αλλα δεν εχουν και

μεγαλες διαφορες στον ηχο τους. Παντως προκειται για ενα καταπληκτικο vintage οργανο.

Τα σπαει κανονικοτατα. Εχει πολυ σκληρο ηχω και πρεπει να το ακουσει απο κοντα κανεις για

να το καταλαβει καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εντάξει να παινεύονται για vintage κιθάρες, αλλα και για vintage synthia? Δεν το καταλαβαίνω αυτό... Να εξελίσεται το θέμα τεχνολογία-ήχος-συνθ και πάλι τα παλιά συνθ να είναι καλύτερα.

Παρατηρώ το θέμα και βλέπω πολύ παλιά όργανα, τα οποία κοστίζουν πολύ περισότερο απο τα σύγχρονα, αφού είναι περιορισμένος ο αριθμός.

Μήπως είμαι πολύ ανώμαλος που θα προτιμούσα να είχα ένα motif xs και ένα OASYS παρά μια αναλογική αντίκα?

Κοιτούσα τιμές στο ebay τέτοιων οργάνων και... παίρνεις 4-5 σύγχρονα συνθ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εντάξει να παινεύονται για vintage κιθάρες, αλλα και για vintage synthia? Δεν το καταλαβαίνω αυτό... Να εξελίσεται το θέμα τεχνολογία-ήχος-συνθ και πάλι τα παλιά συνθ να είναι καλύτερα.

Παρατηρώ το θέμα και βλέπω πολύ παλιά όργανα, τα οποία κοστίζουν πολύ περισότερο απο τα σύγχρονα, αφού είναι περιορισμένος ο αριθμός.

Μήπως είμαι πολύ ανώμαλος που θα προτιμούσα να είχα ένα motif xs και ένα OASYS παρά μια αναλογική αντίκα?

Κοιτούσα τιμές στο ebay τέτοιων οργάνων και... παίρνεις 4-5 σύγχρονα συνθ!

 

Mην σε τρελαίνει το θέμα, απλά τα αναλογικά είναι πολύ λιγότερα πλέον σε σχέσει με τα καινούρια που τα περισσότερα είναι modeling analog γι΄αυτό και ο λόγος που κάποιοι  τα αγαπούν τόσο πολύ καθώς και ότι κάποια από αυτά είναι legend για τον ζεστό  ήχο τους για μας τους πληκτράδες.Τώρα αν βγει κάτι ποιο ανανεωμένο άλλοι θα το προτιμήσουν και άλλοι όχι.Αυτό όμως δεν σημαίνει  ότι το παλιότερο μοντέλο είναι καλύτερο πάντοτε από το νεότερο π.χ prohet 8,moog voyager(προσωπική άποψη, απλώς γιατί προσφέρουν περισσότερα πράγματα)  ,αυτό είναι στην κρίση του καθενός(τους αρέσει ο ήχος,είναι συλλεκτικά,αναμνήσεις τις τότε εποχής των πρώτον αναλογικών κτλ.).Βέβαια υπάρχουν και καινούργια που είναι καταπληκτικά σε σχέσει με τα παλιότερα άρα σωστά πράττεις και κάνεις την επιλογή ενός καινούργιου γιατί έχουν να σου προσφέρουν πολύ περισσότερα π.χ. multitimbral,ήχους,πολυφωνία κτλ.ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΠΩΡΩΣΗ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ :)

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου