Προς το περιεχόμενο

Studio monitors μέχρι 300 EURO???


george4peris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ έχω τα tascam και είμαι ευχαριστημένος

Αν κάνεις ένα search στο noiz θα βρεις πολλές συζητήσεις που εμβαθύνουν αρκετα στο θέμα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να περιμένει λίγο που βγαίνουν τα νέα tascam (1-2 βδομάδες κι αν) και αν είναι σαν τα παλιά, τότες έχει να γίνει χαμός....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Thomann φαίνεται να εχει κάποια κομμάτια από τα TASCAM VL-X5 (ισως και μόνο ενα,ποιός ξέρει)

Οποιος προλάβει λοιπόν

 

http://www.thomann.de/gr/tascam_vl_x5_retoure.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Alesis MkII που εχω τα βρίσκω αρκετά καλά με βαθύ μπάσσο για το μεγεθός τους αλλά άγρια πρίμα(για τα γούστα μου)...βέβαια δεν εχω ακούσει τα Tascam αλλά σε σχέση με τα αντίστοιχα m-audio & behringer υπερτερούν(αποψή μου!).

Το καλύτερο πάντως ειναι να 'κάψει' ο φίλος σου ένα cd με κομμάτια που ακούει συχνά και να κάνει μια δημιουργική εξόρμηση στα μαγαζιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καλημέρα μου και από μενα.. Μόλις γύρισα από δουλειά και το κεφάλι μου είναι καζάνι οπότε συγχωρέστε τυχόντα ορθογραφικά λάθη...

Επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι για monitors (ε, σιγά σιγά το στήνω - το studio εννοείται!!).. Κάτι οικιακό στα 300€ ταβάνι με το πολύύύύ να βάλω άλλα 50€.. Αν και δεν το κόβω γιατί 50 - 50 θα μαζευτεί κάνα 1000άρικο στο τέλος! Έχω βρει πολλά μοντέλα σε αυτά τα λευτά αλλά γενικά δεν έχω και πολλές γνώσεις στο θέμα.. Από ό,τι αντιλαμβάνομαι, το μεγαλύτερο εύρος συχνοτήτων απόκρισης, είναι και καλύτερο.. ΠΧ ένα ζευγάρι με εύρος 50 Hz - 21kHz είναι καλύτερο από ένα 75Hz - 20kHz.. Σωστά; Επίσης τα watt που αναγράφονται είναι τα πραγματικά ή rms; (αναφέρομαι σε όλα τα μοντέλα όλων των εταιρειών στον Θωμά..) Αυτό λοιπόν που θέλω είναι να μάθω και εγώ τη γνώμη σας σαν το δημιουργό του θέματος για το τι συμφέρει καλύτερα... Επειδή μια φορά θα τα αγοράσω, να πάρω κάτι που να αξίζει... Και τέλος, μια γνώμη για τα M-Audio bundle με το γουφεράκι; Αξίζει; (Μόνο επειδή όπως πάντα ρωτάω πολλά πάρτε τα ένα ένα!!! Για να μην πελαγώσετε!)

 

Edit: Και μιας και τα θυμάμαι ένα ένα, και μια γνώμη για τα KRK...αν δε σας κάνει κόπο.. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου