Προς το περιεχόμενο

Crash - Ride 18" PST 3


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το crash ride pst 3 ανήκει όπως καταλαβαίνεις σε μια από τις οικονομικές σειρές της Paiste. Προσωπικά δεν προτιμώ τα crash ride για το ότι τα θεωρώ κάπως «μπερδεμένα» πιατίνια όσον αφορά το αποτέλεσμα που δίνουν. Προτιμώ να είναι ξεχωριστά. Όταν μετράς στο πιατίνι και μετά κάνεις crash, δεν προλαβαίνει να «αναπνεύσει» και ο ήχος του βγαίνει κάπως βαβουριάρικος. Πόσο μάλλον σε ένα φθηνό. Θα προτιμούσα αφού είχα συμπληρώσει το σετ μου, ένα c/r κάποιας ακριβής σειράς ανεξαρτήτου μάρκας για να συμπληρώσω κάτι έξτρα στο σετ.

Τώρα, το συγκεκριμένο, απευθύνεται σε starters και είναι για γενική χρήση.

Αν επιμένεις για c/r κοίτα καλλίτερα τη σειρά pst 5. Έχει κατά τη γνώμη μου, μεγάλη διαφορά από την 3 και δανείζεται τη συνταγή του κράματος από τα 2002, που είναι σειρά από τις κορυφαίες. Τα θεωρώ ποιο «καθαρά» σε ήχο από τη 3.

Για την τιμή, αν και δεν είναι τίποτα εξωφρενικά ακριβό, δεν θα έδινα περίπου 70-80 που έχει για να το αποκτήσω.

Πως όμως κατέληξες σε αυτό; Έχεις άλλα πιατίνια; 

 

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι δεν αξίζει καθολου για crash (ούτε για ride.... ::))

 

To εχω και πιστευω ότι ειναι απο τις χειροτερες αγορές μου...Ειναι πολύ βαρύ και γενικά εχει κάτι το οποιο δεν ειναι του γούστου μου...

 

Επειδή αυτές οι απόψεις ειναι υποκειμενικές αποψεις καλύτερα να πας να το δοκιμάσεις....Απλά κοίτα και τπτ αλλο....

 

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο στο αφήνουν? Πόσα διαθέτεις και τι θες ακριβώς?

Το crash-ride είναι ένας συμβιβασμός, μήπως θα έπρεπε να πάρεις ξεχωριστά ride και crash για να μην κλαίς τα λεφτά σου?

Δες και μεταχειρισμένα ειδικά για ride κάνε λίγες οικονομίες ακόμα και υπομονή για κάτι καλό εξαρχής. Τα τύμπανα και μάπα να είναι κουρδίζονται και ακούγονται αξιοπρεπώς,τα πιατίνια όχι οπότε μην βιάζεσε να πάρεις κάτι που αργότερα θα σε χαλάει και θα μετανιώσεις πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ... το πιατίνι το έχω εδώ και καμιά εβδομάδα.... το πήρα 70 ευρώ και απλώς πόσταρα εδώ για να ακούσω και τις γνώμες κάποιων πιο έμπειρων στο θέμα.

 

Το πήρα γι αρκετούς λόγους... πρώτον επειδή παρόλο που ένα ride 20" δεν θα ήταν πολύ μεγαλύτερο... θα με δυσκόλευε αρκετά στον χώρο, τουλάχιστον για την ώρα. Δεύτερον και σημαντικότερον, υπήρχε και το οικονομικό.... δεν μου τρέχουν λεφτά απο τις τσέπες ....

 

Το αυτί μου δεν είναι και πολύ έμπειρο... σαν αρχάριος που είμαι, αλλά μπορώ να πω πως το πιατίνι δεν έχει καθόλου άσχημο ήχο... κάθε άλλο.

 

Τέλος πάντων, το πήρα με πρόταση ενός γνωστού μου ως την πιο οικονομική λύση... ανάμεσα σε 3-4 ακόμα.

 

Κάτι ακόμα, ρίξτε μια ματιά στο official site της Paiste το οποίο είναι συν τοις άλλοις έχει και 3-4 samples σε κάθε πιατίνι, πολύ καλή δουλειά κατά την γνώμη μου.

 

Ευχαριστώ για τα replies  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου