Προς το περιεχόμενο

Τι ειναι το nitro laquer?


airborne

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα καθαριστικα της Gibson & Της Fender θα ειναι μια χαρα.

ΑΠΟΦΕΥΓΕ οτιδηποτε εχει ΑΛΚΟΟΛ και προς θεου μη παιξεις με αυτη την κιθαρα αν εχεις βαλει ΑUTAN για τα κουνουπια (ξερω τι σου λεω εκ ιδιας....μπυρας)

 

Επισης αποφευγε να ψεκαζεις οτιδηποτε ειδους αεροζολ (αποσμητικα χωρου,bug spray κτλ) κοντα της.

 

Ασχετο, αλλά θυμήθηκα το κουνουπέλαιο που μας δίνανε στο στρατό. Ελιωνε οποιοδήποτε πλαστικό ερχόταν σε επαφή εκτός από το μπουκαλάκι του. Ακόμα και το κοντάκι του όπλου γινόταν σαν τσίχλα στα σημεία που έσταζε αυτό το πράμα. Δε θέλω να σκεφτώ τι θα έκανε στο φινίρισμα αν ακούμπαγε πάνω σε κιθάρα... :o :o :o

 

Μιλάς γι'αυτό το μυρωδάτο πράγμα που έδιωχνε τους πάντες εκτός από τα κουνούπια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Που το έβαζες στο χέρι σου και μετά ήθελες να απομακρυνθείς.. (από το χέρι...) ;D ;D ;D

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nitro laquer ειναι πολυ απλα ολα τα χρωματα που αραιωνονται με διαλυτικο νιτρου

Χρησιμοποιουνται επι το πλειστον σε αυτοκινητα και ειναι ενος η δυο συστατικων.

Περνιονται με πιστολι και οχι πινελο η ρολο γιατι στεγνωνει πολυ γρηγορα και δεν απλωνει αλλα ειναι πιο αντοχης.

Ολα τα χρωματα χωριζονται σε κατηγοριες αναλογα με το τι διαλυονται (Πολυουρεθανη,Νιτρο,Νεφτι,Νερο).

Τα γνωριζω γιατι ειχα χρωματοπωλειο. Ελπιζω να βοηθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

2 χρονια μετα ,εγω ,κατοχος 3 gibson ,μιας ηλεκτροακουστικης staag και ενος μπασου fender θελω να παρω μια βαση για 5 οργανα,γιατι δεν χωραω ουτε εγω στο δωματιο μου πλεον..να αποφυγω αυτες που λενε "οχι καταλληλες για οργανα με nitro laquer?"

Ευχαριστω,ελπιζω καποιος να το δει..

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι gibson και το fender τι σόι είναι; Μπες στα σάιτ τους να δεις... Σίγουρα θα γράφει αν είναι nitro finish ή όχι... Αν όχι παίρνεις ότι βασεις θέλεις, αν ναι, πρόσεξέ το...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 sg ,μια chet atkins και το μπασο aerodyne.θα τσεκαρω τα site.ευχαριστω!!!!!

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου