Προς το περιεχόμενο

Retro Junkies


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εχω ασχοληθει και εγω μ'αυτα τα παιχνιδια...Ισως να μην μου ξυπνανε τοσο παλιες αναμνησεις οσο εσας(μεγαλυτερους)αλλα ολοι μας φτανουμε στο σημειο να νοσταλγουμε την παιδικη μας ηλικια ακομα και αν αυτη δεν απεχει πολυ...και ειμαι στην συγκεκριμενη περιοδο...γιατι ειμαι πνιγμενη ως τον λαιμο με μαθηματα και απλα αναπολω  μερικες απαυτες τισ στιγμες...... :-\

<Oh how happy I was then

There was no sorrow there was no pain>

stratovarius

Rock on!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε ηλία, γιατί ρε γμτ;; :'( :'( :'( :'( Πωπωωω..... κάπου τα έχω κρατήσει όλα αυτά τα "χαρτάκια".... τα αγαπημένα μου ήταν με formula 1!!! Που οι renault και οι Ferrari κονταροχτυπιόντουσαν!!! Παίζαμε στο σχολικό, όταν πήγαινα δημοτικό..... με σκότωσες..... :'( :'(

 

Listening to: Doors: "Wintertime Love"

 

...κάτσε να βάλω τώρα και το "dedication" του Χατζιδάκη..... και δεν τη γλιτώνω την αυτοκτονία.... αντίο παίδες... Και μια και το'φερε η κουβέντα:

 

Feels like I'm getting older, I'm not afraid

Although I'm worlds apart from yesterday

And yet I can't believe I'm old enough today

To be in love, and feel in love, and see if love's the way

 

I don't need fancy places to spend the time

I'm happy just to be here with you tonight

And yet I'm not so sure that time is really right

To be in love, and feel in love, and see if love's alright

 

And you will sing as long as there's a song

The feeling's never gone

It was the first time to be in love

Maybe tomorrow I'll never sing again

But I'll remember when

It was the first time to be in love

 

The picture's slowly fading and now it's gone

The letters we remember are old and torn

And though the time has passed the memory lingers on

To be in love and feel in love and know when love is gone

 

And you will sing as long as there's a song

The feeling's never gone

It was the first time to be in love

Maybe tomorrow I'll never sing again

But I'll remember when

It was the first time to be in love

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Α ρε elavd ... αυτά είναι. Σας φαίνονται κι εσάς σαν χθές ε?

 

Παρατηρήσεις:

 

1. O Menelaos πριν κόψει τις φλέβες του ξέχασε να γράψει ότι μου αφήνει την PRS και τη συλλογή του από CD.  ;D Ευχαριστώ

2. -art-έμη, πόσων χρονων είσαι? Πρόσεξε μη συνδυάσω την απάντησή σου με τη νοσταλγία σου και κόψω κι εγώ φλέβα σαν το Μενέλαο. (Εν τοιαύτη περιπώσει αφήνω την PRS του Μενέλαου στον kwstas79 με τον όρο να βρεί photo κυρίας με παγωτό turbo-ΕΒΓΑ.  :) )

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε elavd ... αυτά είναι. Σας φαίνονται κι εσάς σαν χθές ε?

 

Παρατηρήσεις:

 

1. O Menelaos πριν κόψει τις φλέβες του ξέχασε να γράψει ότι μου αφήνει την PRS και τη συλλογή του από CD.  ;D Ευχαριστώ

2. -art-έμη, πόσων χρονων είσαι? Πρόσεξε μη συνδυάσω την απάντησή σου με τη νοσταλγία σου και κόψω κι εγώ φλέβα σαν το Μενέλαο. (Εν τοιαύτη περιπώσει αφήνω την PRS του Μενέλαου στον kwstas79 με τον όρο να βρεί photo κυρίας με παγωτό turbo-ΕΒΓΑ.  :) )

 

 

 

 

1. Την πι-αρ-ες την εχω προλαβει εγω εδω και πολυυυυυ καιρο. Τα σι-ντι του, στα χαριζω:P

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έχεις γράψει τώρα!!!

 

Κι εγώ νεότερο μοντέλο αλλά έχω παίξει με τα περισσότερα! Το ρολόι του Κιττ μάλιστα μαζί με ένα διαλημένο subuteo τα έχω ακόμη!!!

 

Κλάψ κλάψ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα σας τρώω όλους. Τα έχω τα περισσότερα από αυτά στην αποθήκη στο χωριό μου μέσα σε κάτι κούτες, μαζί με κάτι παιχνιδάκια He-man και πλήρη συλλογή από αυτά τα πλαστικά μεταλλαγμένα που τυς κόλλαγες κάτι αυτοκολλητάκια στο στήθος με φωτιά, νερό, χώμα και άλλα τέτοια (πρέπει να τα έδειξε ο elavd στην αρχή αν θυμάμαι καλά). Τώρα βέβαια ποιος πάει χωριό για να παίξει....  :(

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και τώρα subforum για Αγκαλίτσα Μελισσάκι.

 

Με τα χαρτάκια γινόταν ο κακός χαμός στο Δημοτικό. Μιλάμε ότι αν είχες Γιώτη Τσαλουχίδη έβγαζες γκόμενα. Για να μην πάω καν σε περιπτώσεις Ντάνουτ Λούπου στην Κόρινθο. ;D

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου