Προς το περιεχόμενο

Ελατωματικα οργανα - Τοποθέτηση Γ. Στόλλα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπας και ειναι λιγο ακυρη η κατάληξη του thread? Τι μπορει να μας κανει καποιος που σχετίζεται με Στολλα πέρα απο το να πει τις αποψεις του και να συμφωνήσουμε ή να διαφωνήσουμε? Ίσα ίσα που οι τοποθετήσεις yameth ως προς τον ρόλο καταστημάτων οπως το Στολλας ήταν διαφωτιστικές. Η αγορά βέβαια πάντα στον μεσαίωνα της. Για συγκεντρωθείτε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παίδες σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.

 

Είναι αλήθεια ότι το ιδεατό θα ήταν να μην υπήρχε η παραμικρή σχέση και διασύνδεση. Υπήρξε όμως και έχει ημερομηνία λήξης.

 

Ηταν μια ισορροπία πάνω σε ένα λεπτό σκοινί που έπρεπε να κρατήσω και προς τιμήν του την κράτησε και ο Γιάννης Στόλλας. Ποτέ δεν υπήρξε η παραμικρή αφορμή ή υπόνοια.

 

Μην ξεχνάμε όπως είπε ο Earendil ότι το Noiz έχει κατηγορηθεί και συνεχίζει να κατηγορείται ότι είναι "τσιφλίκι" του Thomann...

 

Το Noiz δεν είναι παρα ένας ζωντανός οργανισμός που καθρεφτίζει το πρόσωπο της αγοράς. Και η αγορά αλλάζει.

 

Όσοι έμποροι το καταλαβαν κάνουν διορθωτικές κινήσεις. Και αυτό φαίνεται.

Άλλη νοοτροπία, άλλη εξυπηρέτηση, άλλες τιμές.

 

Όσοι επιμένουν να εξορκίζουν το "κακό" κατηγορώντας αυτούς που χαλάνε την πιάτσα... (βλέπε Noiz) κλείνουν σιγα - σιγά.

Φέτος έκλεισαν πολλά καταστήματα πανελλαδικά.

 

Δεν υπάρχουν οργανωμένα συμφέροντα εδώ μέσα.

 

To Noiz είναι και ήταν πάντα ανάμεσα στους "έξω" και στους "μέσα", εις βάρος των εσόδων του.

 

Στην πραγματικότητα όμως είναι μια δωρεάν έρευνα αγοράς για όσους ενδιαφέρονται να μάθουν τι ψάχνουν κι απαιτούν οι μουσικοί και όσοι ασχολούνται με τη μουσική τεχνολογία στην Ελλάδα.

 

Σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όχι μόνο δεν έχω δει τίποτα το μεμπτό από πλευράς του μπος, αλλά πάντα σκέφτομαι ότι θα ήθελα την γνώμη του για διάφορα μουσικοτεχνικά (κι όχι μόνο) πολύ συχνότερα, μιας και η παρουσία του είναι πολύ διακριτική (το αντίθετο από αυτό που υπαινίσσονται μερικοί). Αυτ(ι)ά...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έμποροι το καταλαβαν κάνουν διορθωτικές κινήσεις. Και αυτό φαίνεται.

Άλλη νοοτροπία, άλλη εξυπηρέτηση, άλλες τιμές.

 

Αυτο για τις τιμες ειναι μια πολυ ευχάριστη έκπληξη για μενα μετα απο κάποιες τελευταίες ερευνες της αθηναικής αγοράς. Άλλα περίμενα και άλλα συνάντησα, πολύ πιο ευχάριστα τα πράγματα για την τσέπη. Ακομα και σε ακυρο καταστηματακι της γειτονιάς μου συνάντησα απιστευτα καλες τιμες σε χορδες & μεγαλη προθυμία να φέρει αυτες που ψάχνω σε μικρο χρονικο διαστημα. Εϋγε. Ο καταναλωτής ανταμοίβει τετοιες κινήσεις. Ειναι φυσικός νόμος που λεει και η αττικη οδος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τροφοδοτούμενος απο μία μικρή απογοήτευση, αποφάσισα να τοποθετηθώ πάνω στο ζήτημα και θα εξηγηθώ ευθύς αμέσως. Διαβάζοντας την απάντηση  του κυρίου Στόλλα, χάρηκα γιατι βρέθηκα "αντιμέτωπος" με ένα καίριο κείμενο,με μεστό λόγο, που αντικατοπτρίζει την εικόνα ενός καταρτισμένου ανθρώπου, "μέσα στα πράγματα". Επιπλέον, η απόφαση του να πάρει θέση δημόσια σε ένα τέτοιο φόρουμ μου φάνηκε εξαιρετικά γενναία κίνηση. Μαθαίνοντας, λοιπόν, την όποια σχέση συνάφειας του Administrator-δημιουργού  του φόρουμ, με την συγκεκριμένη εταιρία, η αλήθεια είναι πως απογοητεύτηκα.Ενώ αρχικά είχα εκτιμήσει την πρωτοβουλία, τον αυθορμητισμό και εν τέλει ίσως και την καλώς εννοούμενη "αφέλεια" και φιλότιμο του κυρίου Στόλλα, τελικά δεν είμαι απόλυτα βέβαιος πλέον οτι δεν πρόκειται για μια μεθοδευμένη προσπάθεια ανασκευής του δυσμενούς κλίματος εις βάρος της δεδομένης επιχείρησης.

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξέρανε ορισμένοι το πως πολλοί έμποροι και αντιπρόσωποι κατά καιρούς τους έχουν γίνει νύξεις, ώστε να πάρουν κάποιο μέρος στη συζήτηση (γενικώς περί ελληνικού εμπορίου) και αυτοί μας γράφουν στα παλαιοτέρα των υποδημάτων τους.... Αναρωτιόμουν τον λόγο για αυτό, αλλά βλέποντας από πολλπύς αντιδράσεις, απέναντι σε κάποιον που βγήκε επώνυμα να πει το τι τρέχει με την επιχείρησή του και να δεχτεί άμεσα την όποια κριτική και να απαντήση σε αυτήν, τότε έχω απλά να δηλώσω ότι καλά κάνουν και μας γράφουν.

Και οι λόγοι που δεν πατούν και σε εκθέσεις, ίσως και να μην είναι και εντελώς άσχετοι και με το πως εξελίσσεται αυτή η κουβέντα....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boukas, αδυνατώ να παρακολουθήσω την σκέψη σου. Σε καμία στιγμή δεν καταφερθηκα εναντίον του κυρίου Στόλλα, τουναντίον. Διαφωνείς μαζί μου ωστόσο, πως η όποια "διαπλοκή" της εταιρίας του με τον administrator του φόρουμ καθιστά λιγότερο "αυθόρμητη" την συμμετοχή του στο φόρουμ? θεωρείς οτι είναι αδικαιολόγητος ο σκεπιτικισμός εκ μέρους ενός αναγνώστη?

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

O boukas εννοεί ότι όσες φορές υπάρχει αρνητική αναφορά σε κάποιον αντιπρόσωπο/έμπορο, είναι (κατά τη γνώμη μου) βέβαιο ότι αργά ή γρήγορα αυτός το μαθαίνει. Μήπως νομίζεις ότι δεν ρίχνουν μια ματιά να δουν τι γράφεται εδω? (Νομίζω ότι όχι απλά "ρίχνουν μια ματιά" αλλά κάποιοι τα παίρνουν και πολύ σοβαρά. )

 

Το ότι ο Γ. Στόλλας επέλεξε να γράψει και να απαντήσει με αυτόν τον τρόπο είναι προς τιμή του.

 

Εσύ τώρα (matawan) που μπαίνεις και γράφεις τη γνώμη σου.... χρειάστηκες "διαπλοκή" με τον admin? Η μήπως θα χρειαζόταν ο οποιοσδήποτε επιχειρηματίας επέλεγε να τοποθετηθεί με επιχειρήματα απέναντι σε (πολλές φορές λαϊκίστικες) κατηγορίες*?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έβγαζε το site κάτι υπέρ του Στόλα θα συμφωνούσα. Όταν όμως η πλειοψηφία των όσων βγαίνουν είναι παράπονα και προς αυτόν και κανένα δε λογοκρίνεται, έστω στο παραμικρό, τότε όχι, δε δικαιολογείται

 

Τώρα ως προς το 1ο σου ερώτημα με κάλυψε εν μέρει ο Harilatron

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητέ harilatron, θεωρείς αδικαιολόγητο τον σκεπτικισμό μου?η μόνη τοποθέτηση που έχω δει στο noiz είναι του κυρίου στόλλα, επαναλαμβάνω οτι είναι εξαιρετική τοποθέτηση ενός ανθρώπου, ικανού και καταρτισμένου, είναι προφανές! όπως επίσης ειναι προφανές οτι θα μπορεί να ανταπαντήσει σε πόλλες "οργισμένες" ερωτήσεις ημιμαθών (συνήθως) αγοραστών...ωστόσο, η επαγγελματική του συσχέτιση με τον administrator, δε θεωρείς ότι εγείρει υπόνοιες?

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου